Скільки заробила Чернігівщина на туристах за перші півроку?

Вер 11, 15:36

1241

Скільки заробила Чернігівщина на туристах за перші півроку?

Батуринська фортеця. Фото із відкритих джерел

Зазначимо одразу: говоримо про звичайних цивільних туристів.

Попри збитки, яких зазнала туристична галузь України через війну, за перші 6 місяців 2022 сума туристичного збору склала 89,4 млн грн, що майже на 28,8% більше в порівняні з аналогічним періодом 2021. Втім, хоч Чернігівська область півтора місяці була прифронтовою - у нас теж є певні здобутки у туристичній галузі.

До ТОП-5 лідерів за сплатою туристичного збору увійшли місто Київ та 4 області. Столиця поповнила свій бюджет більше ніж на 20 млн грн. Найбільший ріст в порівнянні з аналогічним періодом в 2021 зафіксований у Львівській області – 193%. До бюджетів громад цього регіону надійшло 19,7 млн. У Івано-Франківській області сума турзбору зросла 76,4% і склала 9 млн.

Закарпатська область заробила 8,8 млн грн турзбору, що на 144% більше ніж за аналогічний період торік. Київська область за перші шість місяців поточного року сплатила до бюджету на 23% менше, ніж за І півріччя торік.

Найбільший приріст за І півріччя 2022 зафіксований у 7 областях, шість з яких знаходяться на заході України. Найбільший ріст в порівнянні з аналогічним періодом в 2021, крім вищезазначених Львівської, Івано-Франківської та Закарпатської областей, зафіксовано на Тернопільщині – 145%, Хмельниччині – 116%, Кіровоградщині — 105%,  та  у Чернівецькій області – 103%, звітують у Державному агентстві з розвитку туризму.

Це звучить майже фантастично, але у Чернігівській області за перші півроку туристи поповнили місцеву скарбницю на 648 тис. грн. Станом на 1 вересня 2022 надходження від туристичного збору становлять 694,6 тис. грн, інформують у Департаменті культури і туризму Чернігівської ОДА.

Загалом же сфера гостинності регіону, за даними податківців, за півроку принесла надходжень до місцевих та державного бюджетів (спільно фізичні та юридичні особи) у понад 7,67 млн грн. Мова йде про діяльність готелів та засобів тимчасового розміщування (1,3 млн грн - фізособи, 4,47 млн грн - юрособи), діяльність туристичних агентств (1,17 млн грн - фізособи, 122 тис грн - юрособи), діяльність засобів розміщування на період відпустки та іншого тимчасового проживання (254 тис грн - фізособи, 110 тис грн - юрособи), надання послуг бронювання та пов‘язана з цим діяльність (193 тис грн - фізособи).

Голова Державного агентства розвитку туризму України Мар'яна Олеськів зазначає, що по туристичному збору, як і  по податках, прослідковується чітка тенденція скорочення надходжень до бюджету.

«За перші чотири місяці 2022 року в Україні зафіксовано зростання турзбору на 65%, за перше півріччя поточного року ми вже бачимо цифру значно нижчу – 29%. Ми чітко розуміємо, що подібне зростання – доказ того, що більшість українців, рятуючись від бомбардувань і не бажаючи опинитися в окупації, в перші місяці війни вимушені були покинути свої домівки в східних та південних регіонах і перебратися у більш безпечні області на заході. Падіння говорить про те, що більшість людей повернулися додому. До кінця поточного року ми побачимо ще більше зниження турзбору, який, скоріш за все, вийде на рівень минулого року», - наголосила очільниця ДАРТ. 

Час Чернігівський повідомляв про особливості аграрного ринку області під час війни: Менше кукурудзи, більше озимини - на Чернігівщині у розпалі осіння посівна

Схожі новини

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: лікар і доброволець Богдан Максименко про Битву за Київ

Бер 27, 21:32

Бандери замість Матросова: у Бахмачі хочуть переназвати майже 40 вулиць

Бер 27, 18:05

Фото

У Чернігові нагородили нацгвардійців - до свята Дня Нацгвардії

Бер 27, 15:23

На Чернігівщині у приміщеннях органів влади відновлюють роботу Пункти Незламності

Бер 27, 15:16

Чернігівка виграла у лотерею-стирачку майже 80 тис грн

Бер 27, 14:15

Фото

Як Німеччина допомагає Чернігівщині: Посол Анка Фельдгузен побувала у громадах

Бер 27, 13:19

У Ніжині горіла котельня

Бер 27, 12:10

ТОП-переглядів