Менше кукурудзи, більше озимини - на Чернігівщині у розпалі осіння посівна

Вер 08, 10:25

625

Вже вдруге від початку повномасштабної війни в Україні сільгосптехніка вийшла в поле. Що змінилося в цьогорічній посівній озимої пшениці порівняно з 2021 роком, розповів Головний агроном відомої в регіоні аграрної компанії ІМК Олександр Гірман.

За його словами, цьогоріч компанія значно збільшила площі під озиму пшеницю: з 18 до 33 тисяч гектарів. Спонукали до прийняття такого рішення кілька чинників. По-перше, частину земельного  банку компанії не засівали навесні: території, що були в окупації, потребували обстеження і розмінування.

«Тому, наприклад, ми прийняли рішення відмовитися від весняного посіву на полях «Чернігівської індустріальної молочної компанії» (Чернігівський кластер ІМК). Тепер, коли площі обстежені, на їх частині сіємо озиму пшеницю», - пояснює агроном зі сторінки у соцмережах.

По-друге, аграрії вирішили зменшити площі під кукурудзу на користь озимої пшениці. Це питання ціни ресурсів. Кукурудза при збиранні має високу вологість і тому потребує суттєвого просушування, а для цього необхідний газ. Його ціна нині кусюча, і невідомо, яка ситуація складеться з цим енергоресурсом наступного року, але навряд чи стане легше.

«Натомість пшеницю ми збираємо влітку, коли тепло і порівняно сухо, вона має невисоку вологість, а за потреби можна досушити зерно й гарячим повітрям. До того ж, пшениця дає менше тонн з гектару, отже, її простіше зберігати. Через блокування росією українських портів ми маємо значні перехідні залишки кукурудзи з 2021 року, тому питання потужностей для зберігання для нас, як і для всіх українських агровиробників, дуже актуальне», - каже Олександр Гірман.

Крім того, чернігівські аграрії вирощують продовольчу пшеницю, яку можна реалізувати на українському внутрішньому ринку. Це і простіше, і швидше, а забезпечений внутрішній ринок – запорука продовольчої безпеки України і виконання зобов’язань виробника перед державою під час війни.

Нині посівна у розпалі: у компанії стартували 25 серпня. Планують завершити посів на початку жовтня, використовуючи тільки власний парк техніки.

«У попередні роки наші підприємства починали посів озимої пшениці в середині вересня, хоча оптимальними були б перші числа місяця. Тож цього року ранній початок – це досить добре. Посівний матеріал маємо переважно власний, засоби захисту насіння є, попри проблеми з постачанням добрива теж вдалося закупити в необхідному обсязі», - резюмує Гірман.

Тож нині робота налаштована на максимум. У серпні аграрії завершили обмолот озимої пшениці. Зернову обмолотили на площі 18,3 тис га й отримали вал збіжжя майже 123 тис тонн із середньою врожайністю 6,7 т/га, що є рекордним показником за всі роки ведення господарської діяльності компанією, та на 18% перевищує урожайність пшениці, зібраний торік, відзвітували у ІМК.

Довідково

«ІМК» — інтегрована сільськогосподарська компанія, яка спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних культур, а також виробництві молока. Земельний банк — 120 тис га. Входить до Топ 10 латифундистів України. Регіони діяльності: Полтавська, Чернігівська, Сумська області.

Компанію заснував колишній власник холдингу «Клуб Сиру» Олександр Петров. Генеральний директор — Алекс Ліссітса. Акції «ІМК» з травня 2011 торгуються на Варшавській фондовій біржі. «Індустріальна молочна компанія» у квітні 2017 офіційно змінила назву на «ІМК».

Час Чернігівський повідомляв, що Чернігівські аграрії торгують зерном через румунські і польскі порти

Схожі новини

Вiдео

Родинам чернігівців, що втратили житло, держава придбала 21 квартиру

Вер 30, 18:14

Вiдео

Воєнний час із Михайлом Жироховим: Чи готується новий наступ на Чернігівщину, ЗСУ оточують Лиман, де російські резерви?

Вер 30, 12:43

"Нагрів" бюджет на 2,5 мільйони: поліція викрила чиновника Чернігівської міської ради

Вер 30, 10:49

У Сновську за грантові 1,9 млн грн обладнали медкабінети та маніпуляційні

Вер 30, 10:10

Спецтема

Дуже дорогі та незручні: чому чернігівці жаліються на зупинки транспорту і хто на них заробляє

Вер 30, 10:08

Російська армія обстріляла дві громади на прикордонні Чернігівської області: ситуація станом на ранок 30 вересня

Вер 30, 08:28

Майже половина чернігівських айтішників, які виїхали через війну, планують повернутися до міста

Вер 30, 06:21

ТОП-переглядів