Що побачила британська газета The Guardian на кордоні Чернігівщини з Білоруссю

11 ЛЮТОГО 2022, 06:39

2743

Що побачила британська газета The Guardian на кордоні Чернігівщини з Білоруссю

ФОТО "The Guardian"

Одне з топових новинних видань Великої Британії “The Guardian” в особі власкора Люка Хардінга побувало поблизу спільного кордону України, Білорусі та Росії на Чернігівщині, а конкретніше - у селі Нові Яриловичі.

Британець описав те, що побачив на власні очі - армію, яка готова захищати людей, місцевий люд, який більше переймається буденними справами, аніж потенційними бойовими діями та реальну і неприховану загрозу вторгнення від РФ та Білорусі. На користь України на півночі високий бойовий дух військових, густі хащі та болота.

Хоча деякі місцеві жителі біля білоруського кордону не бачать причин для занепокоєння, війська та танки готові вступити в бойові дії

Стоячи біля засніженого білоруського кордону, Владислав Горбань продемонстрував новітні засоби захисту України від російського нападу. Нові дерев’яні стовпи, увінчані витками блискучого колючого дроту, пролягали вздовж покритої сльотою дороги. Був неглибокий оборонний рів, виритий час тому, жовто-блакитний митний пост. Плюс собака, яка винюхує наркотики.

Прикордонник Горбань визнав, що російські танки зможуть прорватися крізь цей хлипкий ансамбль барикад і продовжити рух у напрямку Києва за 140 миль. Але є одне але.

«Якщо росіяни прийдуть, їх чекає неприємний сюрприз», — сказав він, натякаючи на нову переносну протитанкову зброю, надіслану Великобританією Уряду України.

За його словами, він і його колеги намагатимуться стримати будь-яку атаку, використовуючи легку зброю. Вони викликали на допомогу оперативні резерви, розташовані на базах поблизу.

«Ми всі пройшли військову підготовку. У нас достатньо зброї. Моральний дух високий. Ми будемо захищати нашу країну», — сказав Горбань, коли водій вантажівки, що чекав, розтягнув ноги на морозі.

Від прикордонного села Нові Яриловичі до столиці на південь веде стрілчаста пряма дорога. Проходить через густий сосновий ліс. Є олені, лосі та кабани. Маршрут є ідеальним прикриттям для української армії, щоб влаштувати засідку та переслідувати будь-які військові колони, що матимуть на меті рухатися тут.

У Білорусі Кремль зібрав найбільшу з часів холодної війни концентрацію солдатів і сучасної зброї. За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, Росія розгорнула 30 000 військових, елітні підрозділи Спецназу, винищувачі Су-35 і системи протиракетної оборони С-400.

Це грізна сила. Солдати були переведені до Білорусі напередодні військових навчань, які розпочинаються 10 лютого і закінчаться 20 лютого. З лютого до Білорусі прибув міністр оборони Росії Сергій Шойгу, близький соратник Володимира Путіна.

Загалом на кордоні України зараз 135 тисяч російських військових. Експерти вважають, що цих цифр недостатньо для повномасштабного вторгнення. Але українців турбує операція з оточення, а потім захоплення Києва, яка, можливо, почнеться після того, як завершаться російські навчання та Зимові Олімпійські ігри в Пекіні.

Але як щодо погоди? Чи могла бронетехніка працювати в брудних умовах весни?

«Це не перша світова війна», – сказав Горбань, відкинувши твердження деяких експертів про те, що російській армії потрібна мерзла земля. «Погода немає великої різниці. Це не проблема для жодного танка 21-го століття».

Ті, хто живе в селі Нові Яриловичі, здаються байдужими до того, що британський прем‘єр Борис Джонсон, який відвідав Київ на початку лютого, назвав «явною і нинішньою небезпекою», яку представляє Росія. Один власник магазину сказав, що не бачить нічого поганого у військових навчаннях Москви.

«НАТО робить те саме в Балтії», – сказав він.

Інша власниця магазину, Наташа, сказала, що не хвилюється.

«Війни не буде», — передбачила вона. «Чого б це Росія напала на нас»? Наташа сказала, що її сестра живе за кордоном у Гомелі, другому за розмірами місті Білорусі, приблизно в 25 милях від дороги. «Це велике місце, дуже чисте, з великою кількістю пам’ятників. Там у всіх є машини», – сказала вона.

Наташа розповіла, що її зять працював у службах безпеки Білорусі. За її словами, сім’я її сестри жила краще, ніж вона. Вона вказала на свій незграбний український велосипед «Лелека», заіржавілий і з важкою рамою, притулений до вікна.

«Це мій Mercedes», — пожартувала вона. «У нас тут немає роботи. Моя пенсія невелика. У Білорусі є колгоспи».

У разі вторгнення російські танки просуватимуться Поліссям, споконвічною природною зоною боліт, лісів, трав і озер. Вона включає Чорнобиль, зону відчуження після ядерної катастрофи 1986 року. За сорок миль на південь від Нових Яриловичів знаходиться Чернігів, стародавнє місто, яке колись входило до споконвічної слов’янської династії, відомої як Київська Русь.

Історія ніколи не буває далеко. На військовому меморіалі у Нових Яриловичах зображено розмальованого золотом радянського воїна, який тримає в одній руці шолом, а в другій — лаврову корону. Під ним табличка з іменами загиблих у Другій світовій війні. Поруч російською та українською мовами стоять слова «ніколи не забути» та медальйон із серпом і молотом.

Якщо Росія атакує з півночі, перша танкова бригада України вступить у бій. Вона розташована у колишніх радянських казармах неподалік білоруського кордону та в межах Міжрічинського ландшафтного парку. На ньому є перехресні лісові стежки, які використовуються для тренувань, а також тир і коробчаті житлові блоки, які видно з дороги.

Ще в Нових Яриловичах Горбань сказав, що з початку пандемії рух транспорту різко впав. За його словами, близько 1000 людей на день користувалися пунктом пропуску, у порівнянні з 10 000 на день в епоху до Covid. Наразі транспортні засоби, які переправляються, тягнуть будівельні матеріали та колоди, а не ракети та артилерійські установки.

«Путін помиляється. Україна і Росія — окремі країни», — сказав Горбань, оглядаючи поки що спокійну сцену. Він додав: «Ми були засновані першими. Це був київський князь, який пішов і заснував Москву. Тоді це було лише кілька боліт».

Джерело: The Guardian

Схожі новини

У ТРЦ «Hollywood» звітують: купівельні настрої в регіоні пожвавилися

26 КВІТНЯ 2024, 14:03

Соцпрацівниці Чернігівщини до підопічних їздять на електроскутерах - дирчики китайські, заряджають вдома

26 КВІТНЯ 2024, 12:41

Жителі Масанів в Чернігові обговорюють, коли там відкриється «Сільпо»

26 КВІТНЯ 2024, 11:35

Ліки, будматеріали, медичне обладнання та продукти: у Чернігівській ОВА аналізували тендери по Чернігову та громадах

26 КВІТНЯ 2024, 11:20

"Це було справжнє рубилово": мешканець Чернігівщини здобув бронзу на чемпіонаті України

26 КВІТНЯ 2024, 10:22

Фото

На Чернігівщині у дзеркальну дату - весільний бум

26 КВІТНЯ 2024, 09:17

Під обстрілом чотири громади Чернігівщини: ситуація на кордоні

26 КВІТНЯ 2024, 08:51

ТОП-переглядів