Що хвилює жителів прикордонних сіл Чернігівщини? Виявляється, не лише війна

29 БЕРЕЗНЯ 2024, 14:10

1961

Мешканці Городнянщини говорили про наболіле

Мешканці Городнянщини говорили про наболіле

Села Автуничі та Старосілля Городнянської громади розташовані геть поруч з кордоном, щоправда білоруським - у 9 та 11 км відповідно. 

Життя у ворожому прикордонні (бо режим Лукашенка підтримує диктатуру путіна) накладає власний відбиток на і без того нелегку долю селян.

Що розповідали селяни під час березневої зустрічі з головою громади Андрієм Богданом і секретарем міськради Світланою Більською?

Автуничі: шкутильгає шкільна освіта та не виплачують за паї 

В Автуничах батьки школярів нарікають на те, що дуже часто вчителі не виходять на онлайн заняття, даючи замість уроків матеріали для самостійного опрацювання. 

«Вочевидь, ситуація наболіла, бо були озвучені конкретні прізвища й предмети. Також заняття в класах трапляються всього 1-2 дні на тиждень, при цьому підвоз дітей здійснюється по поганих дорогах і навчальний день автуницьких учнів у такому режимі триває з 8 ранку до 17 години вечора. Вказані причини суттєво впливають і на рівень знань, і на бажання вчитися», - переповідає скарги селян сторінка Городнянського муніципалітету.

На жаль, через війну в області всі дорожні проєкти щодо капітального ремонту чи будівництва відкладено до перемоги. Єдине, що можна зробити – власними силами підсипати ями й хоч якось тимчасово вирівняти дорожнє покриття, каже голова Андрій Богдан. 

Андрій Богдан

Андрій Богдан

А от як бути з навчальним процесом у Хоробицькому ліцеї - поки неясно. Голова дав загальну обіцянку «взяти під контроль», а ще пообіцяв з’ясувати причини негараздів, адже наступна виїзна приймальня планується саме у Хоробичі.

Гострою для селян лишається й транспортна проблема. Один із автоперевізників часто не заїжджає в Автуничі, мотивуючи це поганим станом дороги й висаджує пасажирів у Старосіллі. А це кілька кілометрів  пішки до свого села. Окрім поганих під’їзних доріг Автуничі мають проблемну вулицю Лозову, яка у сезон потопає у багнюці, тому жителі попросили міського голову не грейдерувати її, а підсипати щебенем чи цегляним боєм.

Власників земельних паїв турбує, що після смерті одного із власників АПК «Старосільське» не виплачується орендна плата за землю й невідомо, чи робитимуть це правонаступники і співвласники підприємства. Міський голова порадив власникам орендованих паїв готувати колективний позов до суду й стягувати заборгованість у передбаченому законом порядку.

Що хвилює жителів прикордонних сіл Чернігівщини? Виявляється, не лише війна

Також власникам корів, а їх 45, доведеться відмовитися від звичних пасовищ і освоїти нове, бо землі старого стали недоступними у сучасних реаліях прикордоння. Піднімали на зборах також питання облаштування власної місцевої пожежної частини, оскільки АПК має спеціальний автомобіль, який, щоправда. потребує незначного ремонту.

Старосілля: потрібне укриття та вивіз сміття

Жителі Старосілля також першим питанням підняли проблему ритмічності навчання у Хоробицькій школі. Вони озвучили такі ж проблеми, як і батьки сусідніх Автуничів. А ще поцікавились коли ж нарешті добудують шкільне укриття. 

У коментарях під дописом користувачі зауважують: вчителям теж несолодко. Тож, ситуація насправді не зовсім така, як її подають інші батьки. 

Марина Скоробагата:

- Жах. Мафія якась. Дайте спокій учителям! Бо скоро будемо жити, як у давнину 3-4 класи і до побачення. Ви на скарги добре реагуєте, краще б на потреби звертали увагу, вчасно забезпечували дітей паливом, а то в приміщенні + 14 градусів, майже всю зиму діти хворіли. Андрій Іванович, Ви по приказу самі по селах школи закривали. Тепер поїдете учителів патришити під час війни… Я з дитиною майже щодня є присутньою на онлайн-уроках і можу упевнено сказати, що на уроки рідше заходять лише ті вчителі, які живуть біля самого прикордоння, там інтернет-зв’язок взагалі слабкий, майже не має сигналу і вони при підключенні у ЗУМ просто вилітають з уроку, тому присилають завдання, яке має пояснення. Ви під час приїзду поцікавтесь відвідуванням учнів. Не тільки мені, наприклад, а багатьом не подобається у ліцеї робота «офіцера безпеки». Тішить, що не Ви його призначили). Так що, теж призвище указувати.. Сидить собі у тік-тоці ситий, у теплі, при зарплаті, ще й при службовій машині. А Захисники наші на 0, одна машина на 3-6 годин, а як пощастить то на 12 і потім ремонту не підлягає. Прикро це все читати, краще б усі разом долучилися до будування укриття. А то війна навколо нас, але все ближче й ближче, а хлопців все менше й менше.

Городнянська міська рада апелює:

- Марина Скоробагата, тобто, якщо батьки учнів одразу з двох сіл висловлюють свої претензії, ви вважаєте, що на них не треба реагувати і навіть не намагатися розібратися чому така проблема виникла?

Юлія Сулоєва погоджується з думкою пані Марини:

- Марина, я з тобою згодна, учителя в Хоробицькому ліцеї завжди виходять в зум і очно дуже гарно учать дітей і набагато краще, ніж у других школах (мені є з чим сравнити). А якщо діти не хочуть вчитися, то їм ніколи не вгодиш, я теж завжди присутня на уроках і чую, що половина дітей не готові к урокам і не працюють с учителями.

Педагог Андрій Хомазюк додає:

- Я працював, доки не скоротили, майже без проблем виходив в онлайн, були перебої з інтернетом, але щоб така причина огоо.

За словами Андрія Богдана, укриття не встигли добудувати через погодні умови. Дуже рано розпочалися снігопади, а згодом сніг розтанув і затопив будівництво. Укриття добудують до наступного навчального року за будь-яких умов.

Місцевий фермер Олег Бондаренко піднімав питання необхідності наведення порядку в земельних відносинах й остаточно визначити де фермерські поля, а де паї, які орендує АПК «Старосільське». Також багато невизначеностей є стосовно майнових сертифікатів цього ж АПК.

Розібратись у земельних відносинах допоможуть спеціалісти земельного відділу міської ради, а для вирішення майнових питань, власникам паїв варто створити спеціальну комісію за участю засновників, інвесторів, правонаступників і розібратись у ситуації.

Що хвилює жителів прикордонних сіл Чернігівщини? Виявляється, не лише війна

Також у Старосіллі досі існує проблема вивозу сміття, через що виникла проблема стихійних звалищ. Тому на зборах вирішили організувати вивіз сміття централізовано за погодженим графіком.

Джерело: Городнянська міськрада

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Аварія у Чернігові: п'яний водій Mercedes влетів у Subaru

11 ГРУДНЯ 2024, 11:06

Можна передплатити пресу за програмою «Зимова єПідтримка»

11 ГРУДНЯ 2024, 10:29

У громаді на Чернігівщині горів будинок культури - будівля зазнала значних руйнувань

11 ГРУДНЯ 2024, 10:25

Пожежа у Чернігівському районі: горів модульний будинок

11 ГРУДНЯ 2024, 10:13

Раптова смерть на трасі: водій Honda Accord не вижив після аварії

11 ГРУДНЯ 2024, 09:46

Чернігівські рибалки завдали збитків на понад 100 тисяч гривень: порушників затримано

11 ГРУДНЯ 2024, 09:27

19 кращих учнів отримали стипендію від громади

11 ГРУДНЯ 2024, 09:20

ТОП-переглядів