Освітній "експеримент" у Чернігові обурив батьків учнів

25 БЕРЕЗНЯ 2024, 16:37

10212

Батьківський комітет школи №19 у Чернігові обурений освітньою реформою

Батьківський комітет школи №19 у Чернігові обурений освітньою реформою

Батьківський комітет 19 школи звернеться до першої леді Олени Зеленської та міністра освіти з приводу "освітніх експериментів" управління освітиЧернігівської міської ради. За словами батьків, в результаті трансформації закладів освіти, в Чернігові буде лише чотири ліцеї, де навчатимуться діти після 9-го класу.

Чернігівці, діти яких навчаються в 19 школі, кажуть, що права їх дітей порушено, оскільки війна, а перед тим КОВІД, негативно вплинули на якість освіти. Відтак, діти не готові до переходу на пропоновану систему навчання, а тому скоріше за все опиняться в ПТУ. Чернігівці зауважують, що прикордонний Чернігів має найменшу кількість ліцеїв серед інших міст України з аналогічною кількістю населення.

Представники батьківського комітету 19-ї школи неодноразово зверталися до управління освіти з пропозицією надати їхній школі статус ліцею. Всі необхідні умови, передбачені законодавством, для цього існують, адже ліцей у своєму складі може мати початкову ланку та гімназію. 

Актив батьківського комітету 19-ї школи

Актив батьківського комітету 19-ї школи

«У нас є басейн, два спортзали, курси гімнастики, наші учні з багатьох предметів займають перші місця на Всеукраїнських олімпіадах. Тут прекрасна база для створення ліцею. Крім того школа розташована практично в центрі міста, що є зручно для дітей з інших мікрорайонів Чернігова, - каже мама одного з учнів Інна Лутченко. – Але це чомусь з управління освіти не бере до уваги».

Басейн у чернігівській школі №19

Басейн у чернігівській школі №19 

За словами батьків, попри неодноразові звернення про створення ліцею на базі 19-ї школи чиновники навіть чути не хочуть. 

«Ми зібрали близько 300 підписів. Створювали петицію, яка набрала необхідну кількість голосів, але наше питання навіть не винесли на сесію, а на петицію дали відписку без законодавчого обґрунтування», - обурюється Василина Коваленко.

Звернення до Білогури Звернення до Білогури

Відповідь Білогури на звернення Відповідь Білогури на звернення

Звернення до управління освіти та відповідь 

Люди обурені тим, що Чернігів, який знаходиться в прикордонній області, має найменшу кількість ліцеїв серед подібних за кількістю населення міст України. Зокрема, в Полтаві створено 7 ліцеїв, у Хмельницькому – 18, Чернівцях – 24, у Житомирі місцеве управління надало статус ліцею 8 школам.

Чернігівці підозрюють, що обмеживши кількість ліцеїв, міська рада намагається зекономити на освіті. Через те, що міська влада ігнорує прохання батьків та порушує права дітей на доступну освіту, вони мають намір звернутись до міністра освіти та першої леді Олени Зеленської, а також звернутися до начальника Чернігівської міської військової адміністрації Дмитра Брижинського.

Автор: Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авіакатастрофа в Броварах: родина загиблого бортмеханіка з Ніжина очікує на правду

15 ЧЕРВНЯ 2024, 21:33

Вiдео

"Клас безпеки" створили для дітей із вадами зору в Чернігові

15 ЧЕРВНЯ 2024, 20:42

77 дітей й досі під обстрілами

15 ЧЕРВНЯ 2024, 18:50

На Чернігівщині фермер замість льону вирощує гарбузи

15 ЧЕРВНЯ 2024, 15:48

Вiдео

«Із 2013 року наш підрозділ врятував до 100 людей», - спецпризначенець ДСНС Олександр Ольховик про врятовані життя, медаль і професію

15 ЧЕРВНЯ 2024, 14:11

Заповів поховати себе біля дружини: на Чернігівщині прощались із бійцем ЗСУ

15 ЧЕРВНЯ 2024, 13:26

В овочево-ягідних рядах Чернігівщини падають ціни. Почім суниця, кабачки й молода капуста

15 ЧЕРВНЯ 2024, 10:21

ТОП-переглядів