Розслідували майже рік: хто виявив порушення, за яке керівника ЖГК Чернігова помістили під нічний арешт

16 ЛЮТОГО 2024, 19:38

2726

Ярослав Куц в суді, авто "МАЗ" для прибирання вулиць

Ярослав Куц в суді, авто "МАЗ" для прибирання вулиць. Ілюстративно

Розслідували майже рік - Держаудитслужба ще у березні 2023 року почала перевіряти законність тендеру щодо закупівлі техніки. Про це інформує прес-служба цього контролюючого органу.

Як відомо, 14 лютого правоохоронці за матеріалами Держаудитслужби вручили начальнику управління ЖКГ Чернігівської міськради Ярославу Куцу підозру за службову недбалість, що призвела до збитків на суму 7,9 млн грн.

У відомстві уточнюють: ще у 23 березені 2023 року в рамках розслідування кримінального провадження Чернігівська обласна прокуратура звернулась до Держаудитслужби.

Перевірка встановила, що під час закупівлі за бюджетні кошти спеціальної техніки посадовець міськради, нехтуючи своїми обовʼязками та діючи з порушеннями законодавства, не організував внутрішній контроль та не забезпечив його здійснення в Управлінні та на підпорядкованому комунальному підприємстві.

Внаслідок цього у 2022 році під час закупівлі 4 самоскидів із зимовим обладнанням для утримання доріг не враховано технічні характеристики предмета закупівлі та не перевірено їх ринкову вартість. Фактично ж йдеться про закупівлю комунальним підприємством "АТП-2528" техніки білоруського виробництва за завищеними цінами.

Це призвело до закупівлі техніки за ціною, що є значно вища за ринкову, та спричинило збитки міській територіальній громаді на загальну суму 7,9 мільйона гривень.

Нічний домашній арешт

Сьогодні вранці стало відомо, що Новозаводський районний суд Чернігова обрав запобіжний захід начальнику управління ЖКГ Ярославу Куцу у вигляді нічного домашнього арешту з 21:00 до 07:00.

Ярослав Куц ід час слухання справи заявив, що підозру вважає необґрунтованою. Тому що в його посадовій інструкції не передбачено, що він має контролювати діяльність комунального підприємства "АТП-2528", у якого є свій керівник.

А от прокуратура впевнена: до обов’язків Ярослава Куца таки входить забезпечення ефективного і цільового використання бюджетних коштів.

Джерело: Держаудитслужба, ЗМІ

"Час Чернігівський" писав про таке: Посадовець комунального підприємства у Чернігові піде під суд за розтрату 1 млн грн

Схожі новини

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

Вiдео

Розмінування і відновлення лісів Чернігівщини: роботи на багато років, а то й десятиліть

20 КВІТНЯ 2024, 11:01

ТОП-переглядів