Російського тувинця викликають до  суду за злочини у Ягідному

Жов 26, 22:27

2011

Чернігівська обласна прокуратура повідомила військовослужбовцю рф підозру в порушенні законів та звичаїв війни.

Про це йдеться у тексті підозри, оприлюдненої 22 жовтня на сайті Офісу Генерального прокурора.

36-річний Бурун-Чиргал Магавал — уродженець республіки Тива рф, проживає у м.Кизил, служив на посаді командира міномету 2-го мінометного взводу мінометної батареї 2–ї механізованої бригади військової частини 55115.

3 березня російські солдати окупували село Ягідне у передмісті Чернігова. 4 березня Магавал з автоматом проник на територію приватного будинку і виявив у підвалі 19-річну Лілію Дьогтяр і 21-річного Давида Кислого. Ці цивільні переховувалися у підвалі під час обстрілів.

Солдат навів автомат Калашнікова на дівчину, змусив її стати на коліна. Побоюючись за своє життя, вона віддала окупанту телефон Iphone 11 ProMax вартістю у 20 тис грн. Магавал також кинув перед потерпілою сумку з ноутбуком, вимагаючи, щоб вона його включила. Але дівчина цього не зробити не змогла, бо ноутбук повністю розрядився.

Тоді росіянин із погрозами забрав сумку з Apple MacBook Air 13 вартістю 40 тисяч гривень. Оглядаючи сумку з технікою, тувинець знайшов ще 11 тисяч доларів готівкою, які належали хлопцеві.

Заволодівши грошима і технікою, російський військовий, погрожуючи зброєю, загнав дівчину і юнака назад до підвалу, а сам пішов геть.

Викрадені речі не можуть бути використані для досягнення воєнної мети, а, отже, тувинець порушив закони і звичаї війни, зазначають у матеріалах справи.

Як відомо, солдати військової частини 55115 під час тимчасової окупації села Ягідне примусово утримували цивільних у нелюдських умовах, пише «Судовий репортер».

У підвалі площею менше 200 кв м без належних побутових умов і медичної допомоги близько місяця силою утримувалися 347 людей, із яких 77 діти. Десятеро полонених померли. Реєстр смертей потерпілі вели просто на стіні підвалу.

Росіяни загнали цивільних людей до підвалу школи задля використання їх як «живого щита» від дій з боку Збройних Сил України. Адже в будівлі школи розміщувався командний пункт окупантів.

Також на сайті ОГПУ розміщене і повідомлення виклику до суду згаданого тувинця.

"Час Чернігівський" писав про злочини окупантів у приміських селах:У дворах окупанти рили окопи, стріляли по Чернігову та з’їли 200 свиней: як невелике село Полуботки пережило окупацію

Схожі новини

Росіяни авіаційними ракетами підпалили сарай

Вер 22, 08:27

В Остерській громаді поховали бійця, який загинув у бою на Запоріжжі

Вер 22, 07:55

Михайло Харченко палив зілля і сам обгорів

Вер 21, 18:43

«Галс Агро» розповіла, чому вирішила попри війну запустити перший біометановий завод на Чернігівщині

Вер 21, 17:27

На День міста снайперська гвинтівка "Чернігів" вже працює на фронті

Вер 21, 15:07

Голова АРМА Олена Дума про облгази Фірташа: «Ми фіксуємо відсутність доходів до бюджету»

Вер 21, 14:31

Микола Супрун із Куликівщини віддав на ЗСУ власне авто

Вер 21, 13:26

ТОП-переглядів