У дворах окупанти рили окопи, стріляли по Чернігову та з’їли 200 свиней: як невелике село Полуботки пережило окупацію

26 ЛИПНЯ 2022, 17:58

2166

На в’їзді до села діти облаштували блок-пост. Все по-дорослому: зупинка незнайомих машин, перевірка документів та вмісту багажника. Чергують позмінно протягом всього дня.  

"Ми вирішили захистити нашу Україну. А так ми ловимо диверсантів. Ось домік, є ось вишка.

У Полуботках з 1 квітня нема окупантів. У березні тут стояли передові частини російських загарбників. Звідси ворог обстрілював Чернігів. Техніка була біля будинків місцевих. Так рашисти прикривалися людьми.

14 березня до оселі Василя Івановича підїхав ворожий танк, а як зтемніло – поцілив прямо в будинок, де перебували люди. Дивом усі залишилися живими. Окупантам привидівся на горищі снайпер.  

"Цей танк приїхав преднамеренно. Приїхав після обіду. У 60 метрах до будинку з настанням темряви завівся я вийшов і на моїх очах повертається башта танка загорівся приціл я зрозумів пролунав постріл зруйнувалося все полетіло", - згадує Василь Адаменко, місцевий житель.

А от Марія з родиною вчасно виїхала зі свого господарства, де тримали коней, поні та іншу худобу. Загарбники окопалися прямо на подвір’ї. Гатили по місту. Після них родині доводиться ремонтувати будинок, огорожу, техніку. Поїли рашисти і домашню худобу.     

"Зараз у нас 14 коней і поні. 8 коней, поні і молодняк, зїли індиків, курей, павлінів 2 двох, з’їли тут, рубали і їли, столи винесені. Будинок у нас весь в осколках 2 вікна розбито, ми ще так з мінімальними втратами", - каже Марія Лагунець, місцева жителька.

Олена разом з чоловіком, двома дітьми та батьками майже місцяць просиділи у погребі. Спали на картоплі. За весь цей час жодного разу не вийшли за межі двору. Було страшно, бо навколо сиділи ворожі снайпери.

"Я ніколи не думала що так бігати вмію. Ось дуже маленький погрбі для 6 чоловік. Половина картоплі, стелажі, нема де спати,  ще комфортно чоловік у проході, а діду місця не вистачало а бабуля на ступеньках", - розповідає Олена Василівна, місцева жителька.

Родина теж відновлює свій будинок. Наприкінці лютого в городі впав снаряд.  

"Там на дворі ще осколки є. Чоловіка поранило. Вилетіли зуби шматок губи, зутби розтрощило, палець наскрізь. Лікувалися у підвалі, вибігали прибирати, тоді спали у підвалі", - каже Олена Василівна.

Під час окупації в Полуботках було зруйновано і пошкоджено чимало будинків. Загарники з’їли 2 сотні голів свиней та овець місцевих фермерів.

Поступово життя у селі налагоджується і люди сподіааються, що ворог більше не топтатиме їх землю.

Читати також: Вбили воїна-афганця, спалили десятки хат і будинок культури: злочини перебування окупантів в Іванівці

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів