Репортаж із зали засідань: у Чернігові почався суд над генералом Лапіним

Бер 25, 18:09

1139

У Чернігові почали заочно судити російського генерал-полковника Олександра Лапіна, який командував наступом на Київську, Чернігівську та Сумську області в 2022 році.

Тоді Лапін керував Центральним військовим округом держави-агресора і на початку вторгнення безпосередньо командував групою військ "Центр". Досудове слідство в цій справі здійснила Генеральна прокуратура України.

Російський генерал обвинувачений у посяганні на територіальну цілісність України, що призвела до загибелі людей. Це передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років або довічно. Лапіна судять заочно: на даний час він є начальником генерального штабу сухопутних військ рф.

Як відомо, Лапін 24 лютого по 31 березня 2022, перебуваючи в населених пунктах Чернігівщини, офіцер рф вирішував питання воєнного планування і управління щодо бойового застосування підпорядкованих йому підрозділів російського угрупування «центр». Він віддавав їм накази, координував і контролював їх дії, забезпечував продовження ведення бойових дій, направлених на захоплення територій трьох областей.

Крім того, наприкінці березня 2022, перебуваючи в одному з населених пунктів Чернігівського району, він вручав державні нагороди підлеглим військовослужбовцям рф. Його син Денис безпосередньо командував спробою захопити Чернігів і особисто відповідальний за ракетні обстріли, руйнування і загибель жителів обласного центру.

"Час Чернігівський" писав про російських військових, які вчиняли злочини на територію нашої області:

Схожі новини

Російські війська обстріляли прикордоння Чернігівщини: горіли житлові будинки, декілька сіл без світла

Тра 27, 19:09

У річці Остер знижується рівень води - необхідно півтора мільйона гривень, щоб врятувати ситуацію

Тра 27, 16:08

Чотирирічного Богданчика бандити розстріляли разом з батьками в машині. Закопали в лісосмузі. За шість тисяч доларів

Тра 27, 15:18

Вiдео

Скандал у чернігівському футболі: дитячою школою «Юність» керує людина без спортивної освіти?

Тра 27, 12:52

У одному із судів Чернігова не встигають розглядати справи: нема кому

Тра 27, 10:54

У Бахмачі приберуть з карти міста вулицю та провулки Гомельські

Тра 27, 08:38

У Чернігові перепоховали бійця, який загинув торік під час оборони міста

Тра 27, 06:59

ТОП-переглядів