Репортаж із зали засідань: у Чернігові почався суд над генералом Лапіним

Бер 25, 18:09

1399

У Чернігові почали заочно судити російського генерал-полковника Олександра Лапіна, який командував наступом на Київську, Чернігівську та Сумську області в 2022 році.

Тоді Лапін керував Центральним військовим округом держави-агресора і на початку вторгнення безпосередньо командував групою військ "Центр". Досудове слідство в цій справі здійснила Генеральна прокуратура України.

Російський генерал обвинувачений у посяганні на територіальну цілісність України, що призвела до загибелі людей. Це передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 15 років або довічно. Лапіна судять заочно: на даний час він є начальником генерального штабу сухопутних військ рф.

Як відомо, Лапін 24 лютого по 31 березня 2022, перебуваючи в населених пунктах Чернігівщини, офіцер рф вирішував питання воєнного планування і управління щодо бойового застосування підпорядкованих йому підрозділів російського угрупування «центр». Він віддавав їм накази, координував і контролював їх дії, забезпечував продовження ведення бойових дій, направлених на захоплення територій трьох областей.

Крім того, наприкінці березня 2022, перебуваючи в одному з населених пунктів Чернігівського району, він вручав державні нагороди підлеглим військовослужбовцям рф. Його син Денис безпосередньо командував спробою захопити Чернігів і особисто відповідальний за ракетні обстріли, руйнування і загибель жителів обласного центру.

"Час Чернігівський" писав про російських військових, які вчиняли злочини на територію нашої області:

Схожі новини

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

У Чорнобилі у фокусі знову рисі. Але тепер рідкісні дитинчата

Гру 04, 15:19

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: переселенець з Криму, який боронить Україну

Гру 04, 14:11

Били по людях із артилерії: у якому стані поранені через російський обстріл Олександрівки

Гру 04, 12:50

Фото

Генерал Віктор Ніколюк показав «головну ялинку країни»

Гру 04, 11:55

Північний кордон: український спецназ успішно діє на території ворога

Гру 04, 10:58

ТОП-переглядів