Рентген знімок за секунди, техніка на акумуляторах, новий томограф: як оновлюється обладнання обласної дитячої лікарні

12 СІЧНЯ 2023, 12:45

1546

Рентген кабінет дитячої обласної лікарні. Завідувач відділення променевої діагностики Сергій Петренко разом з колегами робить знімок ушкодженої руки дівчині. Сучасне обладнання дозволяє отримати результат буквально за лічені секунди. У відділенні є як стаціонарні, так і мобільні рентген апарати.

Обладнання постійно оновлюється. Пересувні ренген системи оснащені акумуляторами, що дозволяє працювати навіть при вимкненні світла.

"У такому наборі портативний випромінувач і стаціонарний приймач - і ми отримуємо на робочій станції лаборанта зображенння, навіть не маючи світла", - розповідає Сергій Петренко, завідувач відділення променевої діагностики дитячої обласної лікарні.

Днями в обласній дитячій лікарні очікують на запуск найновішої рентгенівської системи. Дозвіл на експлуатацію мають затвердити відповідні служби. Процедура тривала. Нова система дозволяє виконувати обстеження маленьких пацієнтів у будь-якому положенні. Важлива перевага в тому, що в ній найменше променеве навантаження.

"Весь спектр обстежень можна виконати на даному апараті можемо швидко якісно обстежити пацієнта. Обладнано дозиметром слідкуємо за цим", - каже Сергій Петренко. -  "Якщо нам треба виконати обстеження лежачи пульт та екран дозволяють привести його в положення горизонтально".

Напередодні нового року лікарня отримала надважливий компютерний томограф. Старий після тривалих ремонтів таки вийшов з ладу.

"Був поставлений у 2004 році працює з того часу проводилися ремонти заміна трубок, прийшов в непридатність, працюємо над списанням і встановленням нового, який надійшов перед новим роком закуплений за державні кошти", - продовжує медик.

Старий томограф демонтують, в кабінетах зроблять ремонт і вже потім встановлять новий. Медики планують, що КТ запрацює вже весною. Обстеження на ньому будуть безкоштовними.

"Час Чернігівський" писав про роботу лікарень в області:

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів