Рекордна кількість медалей: чернігівські спортсмени у 2022 році створили маленьке диво

Січ 07, 13:55

1085

Інна Афонченко

Зруйновані ворогом лижна база та стадіон у Чернігові – основні спортивні споруди міста та й всієї області. Сотні спортсменів та тренерів у 2022 році опинилися без належнх умов для тренувань. Багато з них вимушено тікали від війни. Нажаль були і загиблі. Чимало людей зі спорту взяли зброю і стали на захист України.

"Я гордий цим, тренери приймали участь, як волонтери, їх відзначили. Це Зоци, Маркіни, Бориско, є ті, хто пішов в ТРО. Хто може, тим допомагають", - Віталій Бойко, керівник ШВСМ.

У 2022 році чернігівські спорсмени зробили неможливе. Попри жахи війни, вони перевершили мабуть і власні сподівання, здобувши близько 30 нагород на представницьких міжнародних змаганнях.   

"Спортивна база, яка була, і на якій тренувалися - вщент зруйнована. 2022 рік в порівннянні з 2021 дав високий результат. На міжнародній арені і всеукраїнських змаганнях 13 золотих, 11 срібних і 4 бронзові нагорди - на чемпіонатах Європи і світу, а якщо неолімпійські види – то 20, які здобули кікбоксери у складі збірної команди", - Андрій Шемець, Директор департаменту сім'ї, молоді та спорту Чернігівської ОВА.

У 2022 році було багато чого вперше. Вперше золото в історії чернігівської важкої атлетики - у Микити Рубановського. Вперше в історії чернігівського плавання призером чемпіонату Європи у став Арсеній Ковальов. Та найбільше у 2022 році здивували паралімпійці та дефлімпійці. Олександр Коломієць – п’ятиразовий чемпіон з плавання. Такого навіть в Україні ще не було.  

"Близько 20 медалей вищого гатунку на міжнародному рівні здобули такого раніше не було. Зубами вигризали, здобули високі результати. Спортсмени будуть працювати над собою. Нам не вистачає басейну лижна база знаходмио мобливість треенуємося і виходимо зі скрутних становищ. Та наш народ весь такий сильний духом і його не зламати і готовий досягати результатів в любих умовах і дякую тих хто нас захищає нашу державу", - Андрій Литвинець, керівник центру «Інваспорт».

У часи війни чернігівські спортсменів та тренерів вдалося забезпечити фінансуваням для виїздів, тренувальних зборів, виплатити стипендії та винагороди. 2023 – рік передолімпійський. Як мінімум четверо чернігівців – Олена Костевич, Раїса Піскун, Наталія Чистякова та Микита Рубановський серед претендентів та отримання олмпійських ліцензій.

"Час Чернігівський" знімав відео про здобутки чернігівських спортсменів:

 

Схожі новини

Вiдео

Є шанс врятувати Ялівщину від забудови: чи дослухається мерія Чернігова?

Лют 08, 23:37

Скільки мільйонерів у Чернігові?

Лют 08, 18:18

Майбутня педагогиня із Прилук вчинила спробу самогубства

Лют 08, 16:06

Четверо загинули, а Сергій вижив. Про мати-суддю, яка розшукує сина. Анонс «Вісник Ч» на 9 лютого

Лют 08, 15:25

Вiдео

Веломайстер Євгеній Плакса полагодив сотні велосипедів для медиків, волонтерів та соцпрацівників Чернігівщини

Лют 08, 14:35

Чилійський архітектор презентував концепцію відновлення Будинку культури в Іванівці

Лют 08, 13:51

Угоди тижня: новий міст через Десну та утримання доріг у Чернігові

Лют 08, 13:17

ТОП-переглядів