Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

29 ЛИСТОПАДА 2023, 13:22

2883

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Російський пропагандист із дружиною

Торік у березні росіянин Ілля Андрєєв писав про як хвацько окупанти захоплювали «майже справні українські танки». Сюжет про це і досі можна побачити на сайті пропагандистського 1 каналу.

Один із сюжетів російського пропагандиста

Однак згодом кореспондент каналу змінив погляди і після відрядження на Чернігівщину звільнився. Мовляв, не схотів бути частиною пропагандистської машини. Але у 2023 42-річний Ілля Андрєєв — колишній співробітник регіонального телеканалу 100ТВ та «1 каналу» — знову змінює погляди і підписує на початку вересня контракт із російським міністерством оборони.

Як розповідає «Новій газеті Європа» його дружина Яна, у військкоматі пообіцяли не відправляти його служити далі за Москву, де вони жили. Однак Андрєєв майже одразу поїхав на фронт і тепер перебуває в 12-му гвардійському танковому полку окупантів.

За словами колег Андрєєва, він звільнився з «Першого каналу» після відрядження до Чернігова 2022 року, мовляв, відмовився займатися «пропагандою». Знайомий Іллі Максим Федоров заявив, що з «1 каналу» репортера «відпустили із чорною міткою», через що він не міг знайти роботу.

Нещодавно російський журналіст Роман Супер опублікував у телеграм-каналі анонімний лист, ймовірно, від колишньої колеги Андрєєва. За її словами, вона пропонувала йому матеріальну допомогу, оскільки той зіштовхнувся із фінансовими труднощами:

«Він відмовився. А через рік, у лютому 2023-го, передумав. Я дала йому у борг більше, ніж він просив. Була певна: він все поверне. Герої не можуть інакше.

<…> Восени Ілля повідомив, що підписав контракт із міноборони, тепер у нього будуть кошти, щоби все мені повернути. Цього разу він стримався. Віддав борг і мені, і Батьківщині: тепер він то в ямі, то його до дерева прив'язують, то везуть до ЛНР-івського підвалу в Зайцево», — йдеться у листі.

8 листопада Андрєєв написав рапорт, попросивши надати відпустку на 10 діб для термінової заміни застарілого паспорта.

«Прошу врахувати, що роботодавець із цієї причини відмовляється перерахувати зарплатню. А також [відпустка потрібна] з метою проведення церковного весілля з моєю дружиною, згідно з нашими релігійними переконаннями», — йдеться у рапорті, який Андрєєв написав на ім'я командира батальйону (є в розпорядженні «Новий-Європа»).

Військова частина 31985 у Наро-Фомінську Московської області схвалила відпустку Іллі Андрєєву, проте командування анексованої ЛНР відмовило йому і відправило в яму для покарань. За словами цивільної дружини Яни, після спроби вибратися Андрєєва взагалі прив'язали до дерева. Згодом місцеве командування забрало у медійника чоботи.

17 листопада Яна виїхала за своїм чоловіком до Луганщини. Цього дня Андрєєв уже не сидів у ямі, тому він зміг залишити свою базу та дійти до селища Білолуцьк на півночі регіону. Там його зустріла дружина. З її слів, вони хотіли доїхати до пункту постійної дислокації і там «з усім розібратися». Проте на КПП «Ровеньки» у Білгородській області їхню машину зупинили так звані прикордонники.

«Нас розгорнули на КПП, співробітники були дуже жорстокі…Один із співробітників каже Іллі: «Ти військовослужбовець, який хотів з'їбатися». Я попросила їх допомогти, вони відповіли, що не збираються допомагати нам, що ми робимо незаконні речі. Я спитала, а що, командування робить законні? Я їм пояснила, що він хворіє, що йому медична допомога потрібна. Це було видно неозброєним оком. Мені відповіли: "Батьківщина вилікує", - згадує Яна.

Іллю Андрєєва відправили до військової комендатури, а Яна повернулася до Москви.

Об 11 ранку 22 листопада Ілля зв'язався з дружиною та розповів, що його везуть у селище Зайцеве в анексованій «ДНР», де військових тримають у нелегальних підвалах. Більше він на звʼязок не виходив.

Джерелопропагандистський 1 канал«Нова газета Європа»

"Час Чернігівський" писав про пропагадистів: 

 

Схожі новини

Фото

У Катерининській церкві в Чернігові відспівали двох загиблих бійців ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 21:58

Гуси та норки Олександри з Нових Яриловичів

15 ЛИПНЯ 2024, 20:10

Від 7 до 86 років: у громаді на Чернігівщині провели фестиваль

15 ЛИПНЯ 2024, 18:52

Почім на Чернігівщині чорниця ручного збору, суниця лугова й лісова та свіжі лисички

15 ЛИПНЯ 2024, 17:15

У громаді на Чернігівщині запрацювала соціальна пральня. Скільки коштує прання і прасування

15 ЛИПНЯ 2024, 16:03

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

ТОП-переглядів