«Детектор медіа» розкритикував інформ-подачу телеканалу «Новий Чернігів». У телерадіоагенції прокоментували

11 КВІТНЯ 2023, 12:10

1393

«Детектор медіа» розкритикував інформ-подачу телеканалу «Новий Чернігів». У телерадіоагенції прокоментували

@Час Чернігівський

Профільне видання «Детектор медіа», яке спеціалізується на моніторингу вітчизняного медіаринку, детально проаналізувало телепродукт, з яким комунальний телеканал «Новий Чернігів» виходить до глядача.

Вийшло розлого і гостро, насамперед, чернігівцям від киян перепало за велику прихильність в ефірі до представників Чернігівської міської ради, зокрема, і до  в.о. міського голови Олександра Ломаки, так і в матеріалах про нього.

«…комунальний телеканал «Новий Чернігів» про міську владу — або добре, або ніяк. Здебільшого добре, особливо про Олександра Ломака: у новинах та проєктах із 20 по 30 березня чоловіка згадували 12 разів. Позитивні згадки, здебільшого, супроводжувалися ще й прямою мовою посадовця. Ломако з'являється в етері «Нового Чернігова» як господарник, який вправно дбає про рідне місто і не потребує втручання центральної влади», - пише оглядач «Детектора» Олександр Крумін.

Експерт зауважує: попри увагу комунального телеканалу до місцевих посадовців - до очільника міської військової адміністрації Дмитра Брижинського ігнорують.

«Хоча в лютому нинішнього року в Чернігові створено міську військову адміністрацію, яку очолює полковник ЗСУ Дмитро Брижинський, його в моніторинговий період журналісти комунального медіа згадали лише один раз. Та і то як своєрідного антагоніста Олександра Ломака», - каже колумніст.

Також розкритикували фахівці телеканал і за брак балансу думок. Зокрема, у сюжеті про обшуки і вилучення гуманітарки у Міському палаці культури.

Авторка матеріалу каже, що правоохоронці «забрали все, що було в укритті на випадок тривоги, включно з водою, дитячим харчуванням і підгузками […] без жодних документів на обшук»

«Що ж про викрадення підгузків та інші звинувачення думають у Нацполіції? Невідомо, адже ні в першому, ні у другому сюжеті позиція правоохоронців не озвучена. Матеріалам явно бракує балансу думок», - резюмує Крумін.

Є помилки і дрібнішого штибу - немаркована комерційна реклама, подача наперед спікерів від ЧМР, а вже потім усіх почесних гостей, зокрема і Посол Італії П‘єр Франческо Дзадзо йшов після заступника міського голови Атрощенка.

Таким чином, підбивають підсумки на «Детекторі», на телеканалі панує суцільна тепла ванна для посадовців Чернігівської міської ради. Критика та незручні запитання на їхню адресу у телепрограмах не звучать.

При цьому, справедливості заради, «Детектор медіа» знайшов і за що похвалити один з найстаріших комунальних ТБ України. Зауваживши, що під час облоги міста та його обстрілів колектив каналу ділився з колегами матеріалами про події в Чернігові. За це навіть отримали відзнаку від Нацради. Телеканал має сайт, на якому можна дізнатися навіть про зарплатню керівництва до повномасштабної війни, а також фейсбук-сторінку (66 тисяч підписників), інстаграм-акаунт (трохи менше 11 тис.), телеграм-канал (1600 підписників) та ютуб-сторінку.

Ютуб-канал створений у серпні 2013, нині має 31,8 тис підписників. Відео на ресурс завантажують найчастіше у вигляді окремих новинних сюжетів, а також телепрограм. Для моніторингу переглянуто 36 сюжетів новин, що вийшли з 20 по 30 березня, а також супутні проєкти.

Були в моніторинговий період і якісні сюжети. Показовим видався «конфліктний» матеріал про те, як міська громада прагне розірвати договір оренди Свято-Троїцького собору, що нині займають представники УПЦ МП. Журналісти вислухали думки учасників суперечки і пропорційно подали синхрони сторін. Тобто у випадку із церквою, яку повʼязують із росією, "Новий Чернігів" вирішив дотриматись балансу думок.

Аналогічно в сюжеті про те, як місцевий підприємець розбив камеру журналістам чернігівського телеканалу «Дитинець». Медійники поспілкувалися і з колегами, і з поліцією, і з представником Інституту масової інформації, і навіть із винуватцем інциденту (хоча той, за словами авторів сюжету, коментувати ситуацію не захотів). Чому журналісти комунального медіа так само не подають позицію всіх сторін, коли йдеться про суперечки в міській раді, залишається загадкою, пише Крумін.

«Час Чернігівський» поцікавився у гендиректорки КП «Новий Чернігів» щодо коментарів до матеріалу та критики від «Детектора Медіа».

Наталія Левочко коментує: видання аналізувало виключно ті продукти, які є у доступі на YouTube каналі, а не в ефірній сітці, що вже впливає на якість аналізу.

«Окрім того, вони нам дорікають, що бракує і того, і сього, хоча самі не зробили елементарного - не звернулися до нас по коментар. Але ми б надали коментар! Я не ховаюся, мене неважко знайти», - зауважує телеменеджерка.

* * *

"Час Чернігівський" писав про події у міській раді. Приміром у сюжетах про прострочену гуманітарку: У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном - ми подавали позицію усіх сторін конфлікту. А у сюжетах про сесію міської ради: Всі домовленості із міжнародними партнерами – будуть працювати: голова військової адміністрації Чернігова - подано думки та міркування посадовців та депутатів. 

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів