Росіяни використали лист керівника Бобровицької громади і створили фейк для англомовної аудиторії

01 ВЕРЕСНЯ 2023, 14:31

1316

Останні кілька днів в англомовному сегменті Twitter поширюються ідентичні пости та повідомлення, начебто в Україні готується тотальна мобілізація.  

«Київ готує тотальну мобілізацію на вересень. Військові адміністрації Чернігівської, сумської, Дніпропетровської, Одеської, Запорізької, Харківської та Миколаївської областей розсилають листи з вимогами до підприємств надати списки працівників, які підуть на фронт. Військових комісарів проінструктували посилити пошуки тих, хто ігнорує повістки. Мета швидко набрати до війська якомога більше людей», - йдеться у твітах (дослівний переклад).

Пост проілюстрований фото листа в.о.голови Бобровицької громади для старост із проханням провести звірку первинних обліків (тобто списків працівників) із Ніжинським ТЦК та СП (тобто військоматом).

Таким чином, автори посту підводять читача до думки, що в Україні на рівні громад йде підготовка до складання списків для тотальної мобілізаціїї.

Для більшого переконання англомовного читача додається копія вже згаданого листа англійською мовою. Хоча, як відомо, в Україні немає документообігу англійською.

«Час Чернігівський» звʼязався із Чернігіською ОВА та Ніжинською РВА (на чий лист присутнє посилання у оприлюдненому документі). Там підвередили – лист українською справжній. А йдеться у листі про звичайну щорічну процедуру уточнення списків військовозобовʼязаних. Це звичайна робота місцевих адміністрацій та органів місцевого самоврядування по перевірці документів, які ведуться на підприємствах усіх форм власності відповідно до чинного законодавства - діє ще з 1993 року. 

«Така процедура є щорічною. Була і до вторгнення, є зараз, і буде після перемоги. Відповідно до ст. 17 Закону України від 21.10.1993 № 3543-ХІІ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» органи виконавчої влади спільно з районними (міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки постійно забезпечують функціонування системи військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць", - прокоментували у Чернігівській ОВА.

Очевидно, таким чином автори фейку хотіли переконати англомовну аудиторію у тому, що в Україні є потреба у тотальній мобілізації. Кому таке вигідно? Очевидно, що ворогу. До речі, спершу вже згаданий лист "засвітився" саме на російських пабліках.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

Фото

Військовий оркестр з Чернігова знявся у кліпі Зіброва

27 ТРАВНЯ 2024, 11:35

ТОП-переглядів