Проблеми забудовника у Чернігові: інвестори переживають за гроші, користувачі - питають, куди зникла цегла з будмайданчиків

17 КВІТНЯ 2023, 11:49

1105

Після чергової порції скандалу та програної справи у Чернігівському окружному адмінсуді, забудовник «Еко Комфорт Груп», аби заспокоїти інвесторів - опублікував дві новини про події на власних будмайданчиках. Щоправда, повідомлення стосувалися лише одного об’єкту ЖК «Єлецький».

Там зауважують: у ЖК по першій секції все ж таки проводяться роботи. Здійснюється монтаж перегородок в офісних приміщеннях, розпочаті роботи з встановлення підпірної стінки та в'язка арматури для неї.

«Робиться підпірна стінка, відновлені та встановлені внутрішні мережі (електрика, каналізація, водопровід), встановлені перегородки у комерційній частині будівлі та на цьому тижні починається монтаж вікон першого та другого поверхів.

А найголовніше, що завдяки нашим керівництву та відділу постачання нам вдалося придбати необхідну цеглу для того, щоб відновити будівництво другої секції ЖК «Єлецький». Нам довелося внести деякі зміни через обмежену кількість та заміну будматеріалів. Але ж роботи вже почалися!

Через воєнний стан у країні термін здачі другої секції зміститься 1,5-2 роки, залежно від погодних умов», - інформують зі сторінок компанії у фейсбуці.

Також у забудовника повідомили: детальну інформацію про ІІ та ІІІ секції інвестори зможуть отримати інформацію у Вайбер-каналі ЖК «Єлецький».

Відомий чернігівський юрист та активіст Олександр Гашпар вельми скептично ставиться до подій, які стосуються цього забудовника. Саме Гашпар оприлюднив інформацію щодо програного судового слухання «Еко Комфорт Груп». Експерт переконаний: усі домовленості, укладені із забудовником навіть не мають належного нотаріального супроводу.

«Враховуючи те, що попередні договори купівлі - продажу квартир, які будує "Еко Комфорт Груп" і афілійовані з ним структури, на кшталт ЖК "Комфортний", укладаються з людьми без обов'язкового нотаріального посвідчення, то такі договори є нікчемними в силу закону, а тому повернути (стягнути) в судовому порядку сплачені інвесторами за таким нікчемним договором кошти, не становить проблеми. А заодно радив би стягнути з нахабного забудовника ще й проценти за весь час з моменту безпідставного одержання ним грошей і користування ними», - пише у соцмережах Гашпар.

Нагадаємо, забудовник може бути пов’язаний з оточенням відстороненого (теж судом) міського голови Владислава Атрошенка.

Чернігівці теж скептично налаштовані стосовно і самої компанії, і її репутації, і ціні її обіцянок. Зокрема, найбільше критикують саме вимогу доплачувати за 100% оплачені квартири. У самій «Еко Комфорт Груп» кивають начебто на те, що раніше будматеріали в них і вкрали, і частково їх роздали ЗСУ.

Обурений інвестор Олег Хомчак цікавиться у коментарях:

- Скажіть будь ласка, коли початок будівництва «Capital Tower»? Інвестори чекають більше року, інші забудовники будують далі, тільки у вас і Тарасовця якісь великі складнощі. Ще запитання з приводу доплат, з чого ви взяли, що ваші проблеми повинні вирішувати інвестори, а не ви самі? Ви роздали будматеріали, у вас там щось десь вкрали, а може і не вкрали, а може ви самі у себе вкрали - це суто ваші проблеми! Якщо я комусь позичив кошти, а в мене їх вкрали чи я вирішив роздати ці кошти, так що мені можно не повертати? Домовтесь тоді з банком, який видавав кредити на ваші об'єкти, щоб люди кошти не повертали, бо покрали всі. Немає цегли немає ще чогось там, так спитайте у «Белін сіті» чи «Житлобудсервіс» чи «Денар люкс», де вони цеглу беруть, та й ще по такій вартості, що навіть з людей доплату не беруть. Якщо у вас якісь проблеми - це суто ваші проблеми, у інвесторів своїх проблем вистачає, до Вас ніхто не приходить і не каже, щоб ви 5 тис уе скинули, бо проблеми є якісь. А якщо ви вирішили йти шляхом Тарасовця, це вже інше питання і інвестори будуть розмовляти по іншому.

Еко Комфорт Груп:

- Oleg Homchak, нам дуже шкода і ми розуміємо ваши почуття. Але поки не закінчиться військовий стан і не стабілізується економічна ситуація в країні ми, на жаль, не зможемо дати чітку відповідь. І ми дійсно допомогали ЗСУ і теробороні! І дійсно роздавали їм матеріали та інше. І це ми робили для того, щоби вижити!!! Бо вся країна була як Буча!

Олег Хомчак:

- ЭкоКомфортГруп, от скажіть тоді, яка ви будівельна компанія #1? Чому інші будують далі, а ви ні? Ми - інвестори бачимо, як інші компанії будують далі, тільки ваша щось обіцяє. Те що ви допомогли теробороні і ЗСУ, ви великі молодці, але це ваше рішення, не треба перекладати на інвесторів свої витрати, виходить так, що ви допомагали за чужий рахунок. Інвестори також допомогали, в когось зовсім житла немає, в когось знищено бізнес, до Вас же не йдуть з цими проблемами. Ви ще молода компанія, а вже так псуєте собі репутацію. І не кажіть, що ваша цегла врятувала Чернігів, чи всю країну як ви пишете.

ЭкоКомфортГруп, може ви ще вирішите мост через Десну за наші кошти відбудувати, це також добра справа. Ми інвестували в будівництво, і ви як компанія #1 повинні зберігати наші інвестицій і будувати, кожен із інвесторів знає сам, як в такий скрутний час допомагати країні і без Вас.

У коментарях під дописом Олександра Гашпара коментатори сумніваються у тому, що зникла цегла пішла саме на потреби «захисників».

Алекс Нагорний:

- Цікаво, які саме будматеріали віддали ЗСУ- цеглу?? А шо з цегли можна зробити??? Блоки? Які ще блоки? Ті, що були потрібні, забудовник на фундамент використав і поверх 5 поверхів зробив. P.s п@здюкі

Руслан Сидорович:

- Тільки за оце "віддавали буд матеріали на ЗСУ" їх потрібно розїбати. Це яким під..ом  треба бути, щоб свої фінансові махінації списати на що?? ФБС блоки на блокпостах?? Вагончики? Чи силікатний кірпіч на ВОПі???

Сергій Кравець:

- Так а толку з коштів по нинішньому курсу? Ясно, що їх з радістю віддадуть.

Руслан Сидорович:

- Сергей Кравец, там відсотками за 1.5 роки покриють різницю. Бо не вміють чернігівські забудовники здавати вчасно

Степан Хвостенко:

- Руслан Сидорович, та ніхто нічого не покриє. В крайньому випадку оголосять себе банкротами і все. Грошей інвестори не повернуть, навіть якщо це все продати. А ще спробуй продати…

Руслан Сидорович:

- Степан Хвостенко, так а в них є ще недобудоване майно? Я не знаю структуру власності

Сергій Кравець:

- Руслан Сидорович, якщо реально щось хочуть повернути, а не судитися роками, треба боротися "сірими" методами. Чернігів місто маленьке.

Степан Хвостенко:

- … такої відповіді нема ні в кого. Але якщо дійде до суду, то у забудовника не буде нічого. Як і у мера)) тепер. Інвестори не отримають майже нічого в будь-якому випадку.

"Час Чернігівський" писав про можливий звʼязок забудови центру Чернігова та небажання місцевої влади активізувати процес включення памʼяток історії до спадщини ЮНЕСКО.

Схожі новини

Фото

В лісах Чернігівщини – квітневе грибне асорті

29 КВІТНЯ 2024, 15:08

На Ніжинщині хочуть продати непрацюючий спиртзавод

29 КВІТНЯ 2024, 13:58

Фото

На Чернігівщині облаштували шкільне укриття за 2,2 млн грн

29 КВІТНЯ 2024, 12:44

Технічний контроль транспорту: які авто мають проходити?

29 КВІТНЯ 2024, 12:34

Чернігівці заспівали разом з Alyona Alyona та Jerry Heil у благодійному ролику

29 КВІТНЯ 2024, 11:35

Чернігівщина: обстріли за тиждень та збита ракета

29 КВІТНЯ 2024, 11:11

Вдова загиблого у Бречі програміста повідомила про початок судових засідань

29 КВІТНЯ 2024, 10:30

ТОП-переглядів