Чернігівському забудовнику, який пов‘язаний з оточенням міського голови, можливо, доведеться розбирати пару верхніх поверхів

09 КВІТНЯ 2023, 20:23

8434

Про це повідомив юрист та активіст Олександр Гашпар, посилаючись на матеріали справи та слухання, яке відбулося 21 березня у Чернігівському окружному адміністративному суді. 

Тоді до суду звернулася з позовом Чернігівська окружна прокуратура в інтересах держави в особі Державної інспекції архітектури та містобудування України до Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів Стародавній».

У резолютивній частині, оприлюдненій на сайті ЄРСР, зокрема, зазначається:

«… визнати протиправним та скасувати пункт 2.1 рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 15.07.2021 №422 «Про затвердження та надання містобудівних умов та обмежень забудови земельних ділянок».

Визнати протиправним та скасувати наказ Управління архітектури та містобудування Чернігівської міської ради від 15.07.2021 №144-М «Про надання містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок».

Визнати протиправними та скасувати містобудівні умови і обмеження №02-01/144 (зміни до №02-01/183 від 20.12.2019), видані 15.07.2021, відомості про які внесено до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за реєстраційним номером MU01:9116-1303-5826-5083, видані Комунальному підприємству «Чернігівбудінвест» щодо будівництва багатоповерхового житлового будинку на земельних ділянках по вул. Єлецькій, 7а та вул.Святомиколаївській, 7 у м.Чернігові.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ни та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції».

Тобто, рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

За словами Олександра Гашпара, забудовнику ЖК "Єлецький посад" в Чернігові доведеться розбирати пару верхніх поверхів, якщо рішення Чернігівського окружного адміністративного суду про скасування містобудівних умов і обмежень, які були видані протягом 2020-2021рр. комунальному підприємству «Чернігівбудінвест» щодо будівництва багатоповерхового житлового будинку на земельних ділянках по вул. Єлецькій, 7а та вул. Святомиколаївській, 7 у м. Чернігові залишать без змін і в апеляції.

Видані на будівництво ЖК "Єлецький посад" містобудівні умови і обмеження були визнані судом незаконними, оскільки управління архітектури і містобудування та виконавчий комітет Чернігівської міської ради оскаржуваними прокурором рішеннями збільшили висотність забудови до 20 метрів при тому, що Генеральним планом, Детальним планом центральної частини міста і планом розвитку заповідника "Чернігів стародавній" в цій частині міста передбачене лише вибіркове будівництво висотою не більше 15 метрів.

Забудовник, який веде житловий проєкт «Єлецький» - компанія «Еко Комфорт Груп» - востаннє публічно повідомляв про свої плани 13 березня, оприлюднюючи рекламу у медіа та в соцмережах. Щодо цього об’єкту керівник компанії Ярослав Гіріч повідомив наступне: будівництво другої секції ЖК «Єлецький» планують розпочати у найближчий час, але все затягується через відсутність постачальників будматеріалів.

«Зрозуміло, що для завершення будівництва з’явились додаткові витрати. Ми докуповували будматеріали, шукали та домовлялися з новими бригадами будівельників. І все це з новими розцінками та в нових умовах воєнного часу. Також раніше ми будували за свої кошти, але зараз компанія зазнала дуже багато збитків, і тому наразі такої можливості немає. Ми стали залежні від наших інвесторів, тобто майбутніх власників квартир. Саме тому бажано, аби вони платили відповідно до строків зазначених у договорі, бо в іншому випадку в нас просто не буде коштів на це будівництво та здачу об’єкта».

Однак, поки що матеріали Чернігівського окружного адмінсуду там не коментували і публічно свою позицію не викладали.

Також у коментарях користувачі скаржаться - попри 100% за житло - у забудовника все одно вимагають додаткової оплати. Зокрема, підписник та інвестор Геннадій Володимирович обурюється:

- "Під час військового стану немає відповідальності за порушення строків здачі будинку" і це правда, по Закону. А, яка відповідальність за погрози людям, якщо вони не зможуть доплатити за свої квартири? Люди оплатили 100 відсотків вартості квартири ще задовго до війни. Чому ви погрожуєте забрати їхні квартири та віддати іншим людям, які погодяться доплатити? Чому ви вимагали доплату 5 відсотків, а зараз 25 відсотків чи більше? Чому майбутній власник повинен шукати гроші, щоб покрити ваші збитки? Чи ви вважаєте, що ще хтось захоче інвестувати вам гроші, якщо ви власні збитки кладете на плечі людей. Чому є інші забудовники, які не знущаються над людьми та не вимагають доплат? Може люди також понесли збитки від втрати роботи, здоров'я, майна та іншого, що принесла війна. Забудовник взяв на себе зобов'язання побудувати квартири, отримав усі кошти в повному обсязі ще до війни, то ж будь-ласка будуй і добудовуй, бери кредити, лізь у власні кишені, а в кишені людей лізти не потрібно.

Еко Комфорт Груп:

- Геннадій Володимирович, будь ласка, якщо вам хтось погрожував, то скажіть хто і коли і ми виправимо ситуацію. Але, на жаль, ми змушені просити у всіх інвесторів доплати. І це не через недбалу господарність, а через військові дії. І так роблять всі забудовники в Україні. Тому, що багато зруйновано, багато витрачено і ми всі постраждалі. Тому ми просимо доплатити і з цім погодилась більшість. На жаль такі умови на сьогодні. Бережіть себе і хай скоріше прийде наша перемога!

Геннадій Володимирович:

- «ЭкоКомфортГруп», забудовники Чернігова Житлобудсервіс, Белин-сіті також вимагають доплату від людей, які заплатили 100 відсотків за свої квартири до війни? Не вводіть, будь-ласка, людей в оману, бо зараз інвестори цих забудовників матимуть до Вас багато питань. Доплата можлива лише, якщо оплата за квартири часткова, або лише на добровільній основі.

В коментарях під дописом Гашпара користувачі теж не вірять у законослухняність забудовника, що погодиться виконати рішення суду.

Андрій Терещенко:

- В будинку навпроти податкової, де був хайп стосовно забудови третього поверху з винесенням "постанов" так нічого й не змінилося. Більш того - все дороблено металопластиком. Що вже тут казати, де "сила силенна"... Хоча подивимось.

Дмитро Борода:

- Andriy, де податкова, а де цей дім, га?

Андрій Терещенко:

- Dmitry Boroday, мова йде за тенденцію. Це ж зрозуміло.

Житлову компанія «Еко Комфорт Груп» деякі ЗМІ пов‘язують з оточенням міського голови Владислава Атрошенка. Окрім того, інвестори ЖК «Єлецький Посад» вже кілька місяців через суди повертають свої кошти.

На сайті ЛУН оновили інформацію про забудовника. Там зазначають, що продажі відкриті, а об‘єкти будуються. Хоча ще у лютому навпроти оголошень щодо ЖК «Єлецький» стояло маркування «немає зв‘язку». 

* * *

"Час Чернігівський" писав, що будівництво у центрі Чернігова може бути повʼязане із небажанням мерії вносити центральну частину міста до ЮНЕСКО: Після років спротиву: Чернігівський історичний центр таки подають до ЮНЕСКО.

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині запрацював громадський простір турботи про здоров'я

24 ЧЕРВНЯ 2024, 16:28

До ФК «Чернігів» повернувся старий гравець, а у клубі коментують чутки про колаборацію з «Десною»

24 ЧЕРВНЯ 2024, 15:16

Почав задихатись, посинів та втратив свідомість: медики з Чернігівщини врятували 44-річного чоловіка

24 ЧЕРВНЯ 2024, 14:20

Переваги рідкого мийного засобу для прання

24 ЧЕРВНЯ 2024, 13:17

Фото

У Ніжині фахівці ДСНС врятували маленьке совенятко

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:56

Вiдео

Чернігівці з постраждалого мікрорайону Бобровиця велопробігом хотіли привернути увагу до проблем відбудови житла

24 ЧЕРВНЯ 2024, 12:04

Фото

Грибники Чернігівщини полюють за лисичками та діляться світлинами

24 ЧЕРВНЯ 2024, 11:41

ТОП-переглядів