Прийняли пологи в кареті «швидкої»: фельдшер із Чернігівщини розповів, як все було

12 ЖОВТНЯ 2023, 11:04

2440

Прийняли пологи в кареті «швидкої»: фельдшер із Чернігівщини розповів, як все було

Фельдшер Влад Ковпинець (з новонародженою на руках) і водій Андрій Коробко

41-річна жінка з Холмів народила в автомобілі екстреної швидкої меддопомоги свою п’яту дитинку. Пологи прийняла чергова бригада в складі фельдшера та водія. 

Фельдшер холминської бригади Корюківської станції екстреної (швидкої) медичної допомоги 24-річний Влад Ковпинець цього дня був на чергуванні разом із водієм, 43-річним Андрієм Коробком. Пізно ввечері отримали виклик про те, що в Холмах у 41-річної жінки на 39-му тижні вагітності почалися перейми. 

- «Швидку» викликала донька породіллі, яка, до речі, теж вагітна, - розповідає Влад Ковпинець. – Удома були чоловік і брат породіллі. Хоч у жінки почалися перейми, відійшли води, і час між переймами зменшувався, однак ми ще сподівалися довезти її до пологового. Утім, тільки-но поклали породіллю в санітарний автомобіль, як вона почала народжувати. Ми навіть зрушити з місця не встигли. Тож вибору не було – треба приймати пологи.

Влад Ковпинець працює фельдшером п’ять років, чотири з яких – у Семенівці, а останній рік – в Холмах, у складі 82-ї бригади екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Попри те, що за цей час йому вже доводилося стикатися з пологами в дорозі, визнає: така екстремальна й стрімка ситуація була в нього вперше.

- Мені в усьому допомагав мій напарник, водій Андрій Коробко. Оскільки ми з ним у бригаді тільки вдвох, то він – мої ще одні руки, подавав усе необхідне, підтримував, - каже фельдшер. – О 20.37 на світ з’явилася дівчинка. Ми її помили, обсушили, зігріли, виклали на груди матері, встановивши контакт «шкіра до шкіри». За первинним оглядом, дівчинка здорова, 9 за шкалою Апгар. Дякувати Богу, пологи пройшли нормально, без ускладнень, жінка була стабільною. Маму з новонародженою доправили в Корюківську ЦРЛ. 

Для водія «швидкої» Андрія Коробка то й узагалі перший подібний досвід. 

Що кажуть у лікарні?

Лікарка акушерка-гінекологиня Корюківської ЦРЛ Валентина Шатохіна телефоном повідомила, що жінка-породілля немісцева, майже всю вагітність спостерігалася у Чернігівському районі, де мешкала, і лише деякий час перебувала на обліку в Корюківці. Новонароджену дівчинку корюківські лікарі направили у Чернігів, оскільки в неї підвищувався рівень білірубіну через резус-конфлікт із мамою. 

Нині малеча вже вдома з мамою.

Джерело: Наталія Рубей, Сусіди.city

"Час Чернігівський" писав про Менську громаду: Пологове відділення в лікарні у громаді закриють?

Схожі новини

Препарат чернігівських науковців підкорює Австрію

15 КВІТНЯ 2024, 09:46

Автівка підірвалась на міні у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:48

Менше обстрілів, більше ворожих дронів: ситуація у прикордонні Чернігівщини

15 КВІТНЯ 2024, 08:19

Загинули на фронті: на Чернігівщині поховали трьох бійців ЗСУ

14 КВІТНЯ 2024, 21:37

За держзраду суд дав пастуху п’ятнадцять років

14 КВІТНЯ 2024, 19:58

Виконують пісні на замовлення, гроші йдуть на авто для військових

14 КВІТНЯ 2024, 18:33

У молодої родини горів відремонтований будинок

14 КВІТНЯ 2024, 17:29

ТОП-переглядів