Посол Великої Британії на Чернігівщині: де був і з ким зустрівся

11 ЖОВТНЯ 2023, 19:44

950

Посол Великої Британії на Чернігівщині: де був і з ким зустрівся

Посол Великої Британії Мартін Гарріс та пес Патрон

10 жовтня Чернігівщину відвідав  новопризначений Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії Мартін Гарріс. Одна із ключових цілей його візиту – дізнатися про нагальні проблеми регіону і допомогти їх вирішити.

у Іванівській громаді

«Іноземні партнери повинні розуміти, що допомога у відновленні необхідна саме зараз. Не можна відтерміновувати цей процес до завершення війни. Люди потребують підтримки вже сьогодні», – зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії.

Мартін Гарріс в підвалі школи у селі Ягідне

Мартін Гарріс в підвалі школи у селі Ягідне

«Не тільки Ягідне, а і вся Іванівська громада, суттєво постраждала від окупації (повністю зруйновані 226 будинків, ще 1759 отримали пошкодження)», – наголосила голова ТГ Олена Швидка.

Будівля ЦНАПу, як і Іванівська  сільська рада були значно пошкоджені. Займався їх відновленням волонтерський табір «Будуємо Україну разом», за сприяння Фонду "Партнерство за сильну Україну", що фінансується урядом Його Величності.

Мартін Гарріс у ЦНАПі, с.Іванівка

Мартін Гарріс у ЦНАПі, с.Іванівка

Ще одна локація – Іванівська середня школа. Будівля вціліла, хоч втратила вікна і мала пошкоджений дах. Тому школа і стала гуманітарним штабом громади. Тут сортували та роздавали допомогу, годували, розподіляли будівельні інструменти та матеріали.

Під час активних бойових дій укриття Іванівської школи прихистило близько 170 мешканців громади. Облаштувати укриття належним чином, щоб діти змогли навчатися очно та в безпеці, допоміг Дитячий фонд ООН – ЮНІСЕФ.

Пан посол оглянув приміщення школи, поспілкувався з колективом, учнями та батьками. Розмовляли про труднощі у навчанні під час війни, виклики, що стоять перед вчителями і школярами, ментальне здоров'я та психологічну підтримку дітей.

Посол Великобританії у школі с.Іванівка

 

Зустрічі із керівництвом області

Відвідав Мартін Гарріс і обласний центр, де зустрівся з  начальником  ОВА В’ячеславом Чаусом.

«Одним з перших, хто відгукнувся на проблеми області навесні минулого року був Фонд «Партнерство за сильну Україну», який фінансується урядами шести країн, зокрема і Великобританії. Наразі ми маємо пів сотні спільних проєктів, 34 з яких уже реалізовано. А це: облаштовані укриття у школах, садочках, адмінбудівлях 5 ТГ; будматеріали та повноцінні ремонтні роботи у закладах освіти, охорони здоров’я, соцзахисту; спецтехніка та фінансова підтримка встановлення сучасної системи оповіщення в обласному центрі. Щиро дякую за таку потужну підтримку», - зазначив очільник області.

Натомість пан посол подякував громаді Чернігівщини за сміливість та захист цінностей всього цивілізованого світу.

Мартін Гарріс та Вʼячеслав Чаус

Мартін Гарріс та Вʼячеслав Чаус

Чернігів

Драмтеатр імені Т.Г. Шевченка та міська лікарня №3 – ще два об’єкти відвідав Мартін Гарріс після офіційної зустрічі, що відбулася в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Пан посол поклав квіти біля будівлі театру – місця терористичної атаки 19-го серпня та хвилиною мовчання вшанував жертв трагедії.

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про візити дипломатів на Чернігівщину: 

Схожі новини

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

Порозкривало клітки, повитягувало і подушило кролів. Знову чупакабра?

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 15:28

ТОП-переглядів