Понад 2 тисячі окопних свічок і 2 тисячі розпалювачів для багаття виготовила за 4 місяці чернігівка Анна Мироненко

15 ЛЮТОГО 2023, 15:43

1712

Чернігівка Анна Мироненко з жовтня майже без перерви виготовляє окопні свічки для українських захисників. На черзі нова партія. Взимку розходяться, як гарячі пиріжки. На фронті – дуже важлива річ. За день Анна може зробити від 50 до 100 свічок. Маленькі – для розвідників, середні – для обігріву, а великі для приготування їжі.     

"Також використовуємо бджолинй віск. Він зменшує коптіння, додаємо стеарину - це подовжує горіння, але основна маса парафін. Ставимо на маленький вогонь і він буде плавитися", - пояснює чернігівка Анна Мироненко. - "У наявності свічок нема. Вночі залила, а вранці спакувала і відправила. Є черга волонтерів і бійці. Критично було, коли під Соледаром було мінус 17. З обмороженнями хлопці були. Велика черга була. Просили, хоч 10 пришліть. Це спосіб погрітися, підсушити взуття, просушити бліндаж, приготувати їжу".

Зі своїми помічниками, Анна виготовила вже понад 2 тисячі окопних свічок та стільки ж розпалювачів для багаття. Парафін, якого йде найбільше, а також стеарин - купує на донати людей. Зі знижкою ці матеірали продають у Дрогобичі. Віск – безкоштовно передають пасічники, за що Анна дуже вдячна. Для швидкого розрізання картону їй передали такий саморобний ніж. З ним виготовлення йде набагато швидше.  

"Великими окопними свічками українські захисники примудрилися обігрівати бліндажі. Їх просто залишають горіти у буржуйки. Вистачає на 4 години, а то й більше", - каже Анна. - "Спочатку горить фітільок, потім через 10 хв вся площина. Вогонь дає багато тепла. Ця свічка не боїться дощу і вітру. Не тухне, ось дивіться".

Чернігівка вдячна не тільки своїм помічникам, а всім, хто допомагає нашим захисникам наближати перемогу. Окопні свічки дуже затребувані, а ще нашим оборонцям довподоби дитячі малюнки та обереги, які Анна любязно передає на фронт.     

"Ось такі мотанки роблять дітки, щоб оберігали плетуть браслетики. Людина замовила прянички для бійців. Їм подобаються обереги від діток", - каже волонтерка.

"Час Чернігівський" знімав відео про збір коштів для воїнів: Які відомі чернігівці зібрали найбільше коштів  на аукціоні задля допомоги ЗСУ.

Схожі новини

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

Вiдео

Розмінування і відновлення лісів Чернігівщини: роботи на багато років, а то й десятиліть

20 КВІТНЯ 2024, 11:01

ТОП-переглядів