Після відвідин Корюківки Штайнмаєр видав історичне звернення до нації, де згадав Чернігівщину

29 ЖОВТНЯ 2022, 10:15

4765

Після відвідин Корюківки Штайнмаєр видав історичне звернення до нації, де згадав Чернігівщину

Зустріч Штайнмаєра у Чернігові

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр прокоментував свої враження перебування у бомбосховищі у Корюківці під час останнього візиту наприкінці жовтня. Примітно те, що згадав він про це у буквально найісторичнішій за останній час промові, яку виголошував німецький політик. Його промова вже стала світовою сенсацією і фактично проголосила великі зміни у німецькому політичному курсі, де Україна відтепер сприйматиметься як повноправний потенційний член Євроспільноти.

Штайнмаєр прямим текстом оголосив про початок нової епохи у відносинах із росією та світом. І це збігається з революційними заявами Шольца про те, що настав час сприймати Україну "як майбутнього члена ЄС".

Як не дивно, перебування німецького політика вищого ешелону у Корюківському бомбосховищі має пряме відношення до подібних думок.

Промову Штайнмаєра переклало видання «Європейська правда».

Публікуємо уривок про Корюківські враження німецького президента.

«У вівторок я опинився в одному бомбосховищі з деякими з українців у Корюківці, маленькому містечку біля білоруського кордону, під час повітряної тривоги. Там вони розповідали мені свої історії; ділилися тим, як 24 лютого змінило все; як жах війни, увірвався в їхнє нормальне життя.

Розповідали про жахливий шум бомбардувань, дим, вогонь, про свій раптовий, незахищений страх – і говорячи зі мною, ці чоловіки і жінки тремтіли.

Літня жінка розповіла, як разом з онуком спостерігала за нескінченною колоною російських танків, вантажівок та військової техніки, що проїжджала повз. Онук подивився на неї і запитав: "Бабусю, ми помремо?" – і вона не змогла відповісти на його запитання. Навіть зараз вона плакала, згадуючи це.

Кожен із вас запам'ятає це 24 лютого. Як і я.

Виття сирен і темний дим над Києвом, страшні фото вразили мене, але водночас вони ознаменували остаточний, гіркий провал багаторічних політичних зусиль, у тому числі і моїх зусиль, щоб запобігти саме цьому страшному моменту. 24 лютого стало днем зміни епох».

За словами Штайнмаєра, у Німеччині грядуть новітні часи, складні, відповідальні, які означають відхід від тісного конекту з росією, і захист демократичних прав та свобод, бо це і є те підґрунтя, на якому нині стоїть Німеччина. Сучасний терористичний режим рф - поганий помічник і порадник.

«В наших інтересах – звільнитися від залежності від режиму, який посилає танки проти сусідньої країни і використовує енергетику як зброю.

В наших інтересах – захистити себе і зменшити нашу вразливість. Ніхто не сказав про це більш чітко і лаконічно, аніж прем'єр-міністр Естонії: "Газ може бути дорогим, але свобода – безцінна".

Так, ми живемо в умовах конфлікту. Так, ця війна зачіпає і нас також.

Але для мене не менш важливо те, що при цьому наша країна не перебуває у стані війни.

І ми не хочемо, щоб це змінилося. Будь-якому поширенню цієї війни, не кажучи вже про ядерну ескалацію, необхідно запобігти», - говорить президент у зверненні до німецького народу.

"Час Чернігівський" писав про візит Штайнмаєра на Чернігівщину: Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на Чернігівщині.

Схожі новини

Пряма мова

Виконавець із Чернігова розповів про реп-музику і нові сенси

20 КВІТНЯ 2024, 20:03

На Чернігівщині підірвалось авто: на міну наїхало заднє колесо позашляховика

20 КВІТНЯ 2024, 18:00

Фото

На Чернігівщині росіяни із "градів" обстріляли житлову забудову

20 КВІТНЯ 2024, 17:04

Вiдео

Як зберігають військову історію у Чернігові?

20 КВІТНЯ 2024, 16:52

Фото

"Вона так пишалась бути поліцейською": на Чернігівщині поховали дівчину, яка загинула від ракетного удару

20 КВІТНЯ 2024, 15:19

Керівник "УКРПОШТИ" подивився як працюють пересувні  поштові відділення на Чернігівщині

20 КВІТНЯ 2024, 13:42

Трагедія на копанці на Чернігівщині, де втопилась дитина: що кажуть односельці

20 КВІТНЯ 2024, 12:32

ТОП-переглядів