Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр на Чернігівщині

25 ЖОВТНЯ 2022, 18:21

2464

Вшанувати жертв трагедії минулого століття та ознайомитися з наслідками військової агресії росії у 2022-у – мета візиту Президента Німеччини Франка-Вальтера Штайнмаєра на Чернігівщину.

Штайнмаєр та Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН Анка Фельдгузен відвідавли Корюківку, де поклали квіти до Меморіалу на честь героїчного опору жителів Корюківщини у Другій світовій війні.

Також пан Штайнмаєр поспілкувався з місцевими мешканцями, які в лютому-березні цього року опинилися в окупації. Президент Німеччини був вражений самовідданістю корюківчан, які з голими руками виходили назустріч ворожій техніці. Він щиро подивований згуртованості людей, які, маючи обмеженні ресурси, змогли налагодити виробництво хліба і загалом організувати життєдіяльність громади, відрізаної від будь-якої зовнішньої допомоги. 

Окрім того, Президент Німеччини передав очільнику громади Ратану Ахмедову контакти міста Вальдкірх, яке готове стати побратимом для Корюківки. 

«Ми вдячні німецьким партнерам за підтримку, зокрема у підготовці до зими, – наголосив Ратан Ахмедов. – Налагодження партнерських стосунків з якимось містечком Німеччини було моєю давньою мрією. Адже робота в такому форматі зазвичай є дуже плідною і корисною обом сторонам».

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр у Корюківці був змушений спуститися в укриття через повітряну тривогу. Про це пише німецьке видання Spiegel. Так, сирена прозвучала, коли Штайнмаєр спілкувався з головою Корюківської громади Ратаном Ахмедовим.

Німецькому президенту довелося "вести спонтанну розмову" з цивільним населенням у бомбосховищі. Там посадовець провів більше години.

Також Штайнмаєр оглянув руйнування деяких об'єктів у Чернігові, переправу через Десну поблизу Чернігова, а також поспілкувався із жителями села Ягідне. Супроводжував Президента голова Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус.

«Враження, отриманні під час цієї поїздки, я заберу з собою до Німеччини. Я ділитимуся ними з усіма, бо побачене тут неможливо забути», – наголосив Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Пізніше у вівторок Штайнмаєр має повернутися до Києва та зустрітися, зокрема, з президентом України Володимиром Зеленським.

Як відомо, Штайнмаєр несподівано прибув до Києва у вівторок вранці. Він мав намір зустрітися з Зеленським у Києві минулого четверга. Однак відклав поїздку оскільки німецькі органи влади мали занепокоєння з приводу безпеки.

Торік Штайнмаєр теж відвідував Корюківку, де у березні 1943 року нацисти вбили всіх жителів, а саме містечко спалили. "Час Чернігівський" тоді знімав сюжет про цей візит.

Схожі новини

Ведмедів і зубрів поки що не бачили, але є рисі, вовки та олені

23 ЛЮТОГО 2024, 15:46

Вiдео

«Тепло його рук я відчуваю досі», - Ірина Макуха з Прилук отримала нагороду свого загиблого чоловіка

23 ЛЮТОГО 2024, 15:39

Як фотоапарат, який вкрали росіяни, допоміг ідентифікувати окупантів

23 ЛЮТОГО 2024, 13:40

У Чернігівській ОВА розповіли як працюють для прозорості тендерів

23 ЛЮТОГО 2024, 12:45

Наталія квасить зеленки в 200-літровій дубовій бочці, що залишилась від батька. Кожен гриб чистить зубною щіткою

23 ЛЮТОГО 2024, 12:34

Чернігівці поширили фейк про військкомат: здебільшого постили чоловіки або ухилянти

23 ЛЮТОГО 2024, 11:36

Плюс троє суддів на Чернігівщині. Де побільшало слуг Феміди?

23 ЛЮТОГО 2024, 11:20

ТОП-переглядів