Підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів: справу наркоторговців розгляне суд

02 ЛЮТОГО 2024, 14:46

1177

На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів

На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів

Слідчі обласної поліції завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо членів організованої злочинної групи, які у шахрайський спосіб налагодили схему незаконного заволодіння наркотичними засобами на території Чернігівської, Сумської та Київської областей. Матеріали провадження з обвинувальним актом передано прокуророві Чернігівської обласної прокуратури для скерування до суду.

Нагадаємо, в липні 2023 року оперативники Управління по боротьбі з наркозлочинністю та управління карного розшуку спільно зі слідчими Головного управління Нацполіції в Чернігівській області викрили міжрегіональну організовану злочинну групу, пов’язану із незаконним заволодінням наркотичними засобами та психотропними речовинами шляхом шахрайства.

Так, встановлено, що з початку квітня 2022 року мешканець м. Київ розробив схему незаконного заволодіння наркотичними засобами та психотропними речовинами на території Київської, Сумської та Чернігівської областей. Для подальшої їх реалізації він залучив інших учасників – своїх знайомих з Києва та Шостки Сумської області.

Учасники групи використовували фіктивні підприємства, які мали ліцензії на ведення медичної практики із замісної терапії для наркозалежних та, в результаті цього, отримували оригінальні бланки рецептів. В подальшому зловмисники заповнювали отримані рецептурні бланки від імені неіснуючого лікаря на підставних осіб, без ведення медичної документації, та набували право на придбання наркотичних засобів, зокрема, «метадону».

Підроблені рецепти учасники організованої групи отоварювали в аптеках на території Чернігівської, Сумської та Київської областей. Отримані шляхом шахрайства медичні препарати, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини, зловмисники продавали наркозалежним. Отриманий прибуток організатор розподіляв між усіма членами злочинної оборудки.

На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів  На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів

На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів  На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів

На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів  На Чернігівщині, Київщині та Сумщині підробляли рецепти на придбання наркотичних препаратів

За період злочинної діяльності учасники організованої групи підробили понад 2 800 рецептів та отоварили за ними медичні препарати, що містять наркотичні засоби та психотропні речовини, вартість яких за цінами «чорного ринку» складає понад 7 мільйонів гривень.

Поліцейські задокументували понад 500 фактів незаконного заволодіння наркотичними засобами та психотропними речовинами шляхом шахрайства та незаконного підроблення та використання документів, які дають право на отримання наркотичних засобів і психотропних речовин.

Чотирьом зловмисникам, які були задіяні в злочинній схемі, повідомлено про підозри у скоєнні злочинів у складі організованої злочинної групи:

  • за ч. 3 ст. 308 Кримінального кодексу України (викрадення, привласнення, вимагання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів чи заволодіння ними шляхом шахрайства, вчинені організованою групою);
  • ч. 3 ст. 28 Кримінального кодексу України та ч. 2 ст. 318 Кримінального кодексу України (незаконне виготовлення, підроблення, використання чи збут підроблених документів на отримання наркотичних засобів, вчинене організованою групою);
  • ч. 3 ст. 307 Кримінального кодексу України (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, вчинене організованою групою).

Матеріали завершеного кримінального провадження з обвинувальним актом передано прокуророві Чернігівської обласної прокуратури для скерування до суду.

Джерело: Нацполіція

"Час Чернігівський" писав про таке:

Схожі новини

Бізнесмен живе з колишньою дружиною депутата: подробиці стрілянини у Прилуках

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:50

Обстрілів за тиждень поменшало: ситуація на прикордонні Чернігівщини

15 ЧЕРВНЯ 2024, 08:13

У Чернігові поховали 25-річного загиблого на війні бійця

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:46

«Кину матюкатися у фейсбуці» - як волонтер з Чернігівщини привертає увагу до зборів на ЗСУ

14 ЧЕРВНЯ 2024, 18:14

У Чернігівській області зʼявилися 14 нових магазинів. Які та де

14 ЧЕРВНЯ 2024, 17:12

Неврологічне відділення в Корюківці розширилося, але черги на лікування не зникли. Хворі їдуть з усіх сусідніх громад

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:31

“Патріоти” та F-16 для України: що фіксує безпекова угода зі США

14 ЧЕРВНЯ 2024, 16:25

ТОП-переглядів