Перший барбершоп у Мені. Як менянин Артем Гапон започаткував нову справу

03 ТРАВНЯ 2023, 13:41

1557

А ви знаєте, що таке барбершоп? Сусіди.City не лише дізналися, а й відвідали заклад. Автор цього тексту навіть скористався послугами справжнього барбера. Не знаєте, хто це? Тоді читайте подробиці.

Що таке барбершоп

Містяни та жителі Менщини добре знають, де знаходиться та чи інша перукарня. Більше того, вони можуть виважено обрати саме свого майстра, який задовольнить їхні вимоги: майстерність, сучасність і, що є також важливим чинником, вартість послуги. 

Але донедавна всі перукарні у нас були універсальні: підстригтися та зробити зачіску могли і жінки, і чоловіки. А кілька тижнів тому в Мені побільшало закладів індустрії краси – в приміщення на вулиці Армійський, де раніше був квітковий магазин, тепер відкрився барбершоп.

Для тих, хто чує це слово вперше, пояснимо: барбершоп – перукарня, в якій пропонують чоловічі стрижки, гоління, а також укладку та догляд за волоссям. Майстер, який всім цим займається, називається барбером. 

Назва професії пішла від латинського слова «барба», яке перекладається як «борода»

Назва професії пішла від латинського слова «барба», яке перекладається як «борода»

Перші барбери з’явилися ще в стародавньому Єгипті. Вже у той час використовувалися бритви для оформлення бороди та стрижки чоловіків, а всі інші перукарські маніпуляції виконували лікарі.

Хтось скаже, що не бачить різниці між барбером та перукарем. Однак вона є. Відмінність полягає у тому, що барбер використовує не універсальну косметику, а засоби по догляду за бородою для відновлення і живлення волосся і зволоження шкіри. Також барбери в роботі використовують зовсім інші інструменти, ніж ми звикли бачити у перукарів.

Тому барбершоп – це не просто чоловіча перукарня. Це особлива культура, територія брутальних бороданів. А особливістю барбершопів є стильний дизайн, а також персональний підхід до кожного клієнта. Саме в цьому автор цього матеріалу переконався особисто.

Він – з родини, яка дбає про красу людського тіла

Господарем тут – 23-річний Артем Гапон. Він менянин: тут народився, закінчив у 2017 році школу імені Тараса Шевченка. Того ж року вступив до Київського національного університету культури і мистецтв (більше відомий як університет Поплавського). 

Для декого може здатися дивною обрана спеціальність – дизайн зачіски. Але для тих, хто знає самого Артема та його родину, вибір був очікуваним. Родину Олександра та Оксани Гапонів у Мені знають як власників перукарні та фітнес-клубу GYM. Сестра Оксани Тетяна Троцик (вона ж – хрещена Артема) відома у нас тату-майстриня та майстриня з манікюру, художниця. 

– На жаль, хоч я і навчався на цьому факультеті, але чомусь в університеті мало уваги приділялося саме чоловічим зачіскам, – розмірковує Артем. – По завершенню навчання на першому курсі на літніх канікулах влаштувався на роботу до одного з київських барбершопів. Там здобув перші практичні навички і як чоловічий перукар, і як барбер.

Потім було ще декілька інших столичних салонів, у яких підпрацьовував під час навчання

Важко сказати, як би склалося подальше життя Артема в столиці, бо він мав свої плани. У тих мріях, як і у планах більшості його друзів та знайомих, які виїхали на навчання з Мени до Чернігова та Києва, не було бажання повертатися: майже всі хочуть знайти своє місце під сонцем саме в мегаполісі. Але обставини склалися інакше. 

Спочатку на заваді стала пандемія коронавірусу. Якщо навчання хоч і дистанційно, але тривало, і диплом вдалося отримати, та через безпекові обмеження з роботи довелося звільнитися. Коли поступово бізнес став після пандемії оживати, Артем влаштувався на роботу до одного з чернігівських салонів. Але і там довго не вдалося попрацювати – настав страшний ранок 24 лютого 2022 року. 

Мрія життя – реалізована

На щастя, хлопець у той жахливий для чернігівців місяць перебував у Мені, у батьків. До Чернігова вже не повертався, став працювати в маминій перукарні. 

– Ще коли був студентом, вже тоді у мене з’явилася мрія відкрити власну перукарню, – розповідає хлопець. – Причому в тих мріях була саме чоловіча перукарня. Жіночі зачіски я вмію і можу робити, але зізнаюся: це не моє. І ось мрія збулася. Розпочати справу без сторонньої допомоги і підтримки нелегко. Надто коли робиш це вперше і у молодому віці. Віднайти приміщення вдалося за підказкою знайомих. Вважаю, що з цим дуже пощастило. Інструменти у мене вже були, а от зробити ремонт в майстерні, придбати професійне обладнання допомогли батьки.

До дизайну інтер’єру барбершопа Артем підійшов креативно: уміння створити правильну атмосферу є запорукою того, що заклад користуватиметься популярністю у відвідувачів. Водночас оригінальне облаштування приміщення має засвідчувати, що це не просто перукарня, до якої ми звикли, а саме особлива чоловіча територія з мінімалізмом, кольоровою гамою, в якій переважають темні відтінки. Стриманішою, суворішою, лаконічнішою та брутальнішою обстановкою ці заклади і мають відрізнятися від універсальних перукарень. 

Головне завдання барбера – стригти, а тому його робоча зона облаштована з максимальним комфортом і для нього, і для відвідувача

Головне завдання барбера – стригти, а тому його робоча зона облаштована з максимальним комфортом і для нього, і для відвідувача

Цінова політика в таких закладах дещо вища, ніж у перукарнях. Але і сама процедура не схожа на звичайний візит, аби просто зробити стрижку. І за часом, і за перукарськими маніпуляціями. Вартість послуг цілком адекватна тому, що надає барбер. Водночас варто зазначити, що менські ціни значно нижчі від чернігівських та київських. 

– Хоч і мріяв про свою справу, але не думав, що це буде саме в Мені, – зізнається Артем Гапон. – Задумувався як мінімум про Чернігів. Бо, якщо чесно, вважав, що послуги барбера не будуть користуватися попитом у нашому місті. Мій контингент своєрідний – в основному чоловіки молодого та середнього віку. Але все ж наважився ризикнути. І за ці тижні помічаю, що не прогадав. Мій графік роботи – з 10 до 19 години з вівторка до неділі. У понеділок – вихідний. Але часом доводиться виходити на роботу і у понеділок. У салоні ніколи не буває порожньо, клієнти є постійно. Тому вже планую поставити ще одне перукарське крісло.

З огляду на те, що донедавна послугами подібних закладів найближче можна було скористатися лише в Чернігові, відкриття барбершопу в Мені дала змогу багатьом бажаючим скоротити шлях – клієнтами Артема є жителі не лише Менщини, а й з сусідніх громад.

– Військові були чи не найпершими клієнтами в моїй майстерні, – зізнається майстер. – Розуміючи, що саме завдячуючи їм я можу займатися улюбленою справою, хотів встановити для них знижки. Але хлопці категорично виступають проти: навпаки, після стрижки намагаються заплатити суму, яка є вищою від встановленого тарифу.

Читайте також про таке:

* * *

Проєкт реалізується за підтримки IREX та Посольства США в Україні. Зміст публікацій є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та "Сусідиity" і не обов’язково відображає погляди грантодавця

Схожі новини

Фото

Загинули на Донеччині та Запоріжжі: на Чернігівщині прощались із двома бійцями

24 КВІТНЯ 2024, 22:02

Пряма мова

Директорка наукового ліцею з Чернігова про зміни в навчанні та учнях

24 КВІТНЯ 2024, 20:45

Мати просить підтримати петицію щодо присвоєння звання Героя загиблому гранатометнику

24 КВІТНЯ 2024, 19:39

Вiдео

Приїхав чемпіон світу і голови громад: як у Чернігові провели ІІІ етап проекту «Пліч-о-пліч»

24 КВІТНЯ 2024, 18:08

На Чернігівщині старий «запорожець» перетворили на місце для квітів і селфі

24 КВІТНЯ 2024, 17:19

Адвокат, який став на захист рідного міста переконаний: "Якби пав Чернігів – пав би і Київ"

24 КВІТНЯ 2024, 16:23

Фото

Парамедики назвали імена колег, які найпершими прибули на місце ракетного удару по Чернігову

24 КВІТНЯ 2024, 15:23

ТОП-переглядів