Люди з інвалідністю у Чернігові хочуть виробляти тротуарну плитку, але нема збуту і зацікавленості влади

Лют 12, 19:06

1807

На базі підприємства українського товариства сліпих у Чернігові рік тому запустили спільне з приватним бізнесом виробництво полімер-піщаної тротуарної плитки та черепиці. Обладнання на підприємстві простоювало, а тому його вирішили використати з користю і дати роботу людям з інвалідністю. Пішло чимало часу і сил на налагодження усіх технологічних процесів.

"Коли працює один прес - 2 людини задіяно. Тут 8 пресів, тобто 16 людей може працювати. А з допоміжними то і 20 можна влаштувати", - Олексій Комов, керівник чернігівського УВП УТОС.

Унікальність та екологічність технології полімер-піщаної плитки полягає в тому, що під час виробництва використовується вторинна сировина з пластику. Це робить вироби міцними, довговічними і практичними. За своїми характеристиками вони перевершують бетонні.

"Наші вироби в три рази міцніші за бетонні. 1 см нашої плитки - 3 см бетонної. У всіх довідниках строк експлуатації 50-70 років. Вона міцна, можна бити молотком, витримує транспорт. Вона не гігроскопічна, не впитує вологу. Нема льодяної корки, не ковзається. Ніяк не реагує на солі, ні на які сильні хімічні розчини", - пояснює Дмитро Смоляк підприємець.

Однак на самому старті виробництво зупинила повномасштабна війна. Воно нині законсервоване, бо нема замовлень. Місцева влада теж не зацікавлена і віддає перевагу традиційним бетонним виробам, які вже після кількох років експлуатації подекуди розсипаються.

"Ми стикнулися з проблемою збуту нема збуту, інтересу влади. Це виріб, який переважає бетоннну плитку. Зацікавленості ні в кого нема. Це основна проблема. Як з нею боротися? Хтозна. Ми всі готові працювати. Люди готові, нам потрібен збут і зацікавленість влади.
На підприємстві сподіваються на перемогу і відбудову країни та міста. Вірять, що на них звернуть увагу і люди з інвалідністю в Чернігові будуть затребувані", - каже Олексій Комов.

"Ми мріємо у відбудову країні. Нарешті нещастя закінчиться і країна почне будуватися, віримо і наше підприємство зможе виробляти продукцію потрібну людям і регіону", - переконаний Дмитро Смоляк.

А поки на підприємстві підтримують обладнання в належному стані. І готові в будь-який момент знову запустити виробництво.

"Час Чернігівський" писав, що держава продає спиртзаводи та ветеринарні приміщення. «Працівників не звільняли, ущільнили».

* * *

Проєкт реалізується за підтримки IREX та Посольства США в Україні. Зміст публікацій є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та "Сусідиity" і не обов’язково відображає погляди грантодавця

 

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів