Люди з інвалідністю у Чернігові хочуть виробляти тротуарну плитку, але нема збуту і зацікавленості влади

Лют 12, 19:06

2037

На базі підприємства українського товариства сліпих у Чернігові рік тому запустили спільне з приватним бізнесом виробництво полімер-піщаної тротуарної плитки та черепиці. Обладнання на підприємстві простоювало, а тому його вирішили використати з користю і дати роботу людям з інвалідністю. Пішло чимало часу і сил на налагодження усіх технологічних процесів.

"Коли працює один прес - 2 людини задіяно. Тут 8 пресів, тобто 16 людей може працювати. А з допоміжними то і 20 можна влаштувати", - Олексій Комов, керівник чернігівського УВП УТОС.

Унікальність та екологічність технології полімер-піщаної плитки полягає в тому, що під час виробництва використовується вторинна сировина з пластику. Це робить вироби міцними, довговічними і практичними. За своїми характеристиками вони перевершують бетонні.

"Наші вироби в три рази міцніші за бетонні. 1 см нашої плитки - 3 см бетонної. У всіх довідниках строк експлуатації 50-70 років. Вона міцна, можна бити молотком, витримує транспорт. Вона не гігроскопічна, не впитує вологу. Нема льодяної корки, не ковзається. Ніяк не реагує на солі, ні на які сильні хімічні розчини", - пояснює Дмитро Смоляк підприємець.

Однак на самому старті виробництво зупинила повномасштабна війна. Воно нині законсервоване, бо нема замовлень. Місцева влада теж не зацікавлена і віддає перевагу традиційним бетонним виробам, які вже після кількох років експлуатації подекуди розсипаються.

"Ми стикнулися з проблемою збуту нема збуту, інтересу влади. Це виріб, який переважає бетоннну плитку. Зацікавленості ні в кого нема. Це основна проблема. Як з нею боротися? Хтозна. Ми всі готові працювати. Люди готові, нам потрібен збут і зацікавленість влади.
На підприємстві сподіваються на перемогу і відбудову країни та міста. Вірять, що на них звернуть увагу і люди з інвалідністю в Чернігові будуть затребувані", - каже Олексій Комов.

"Ми мріємо у відбудову країні. Нарешті нещастя закінчиться і країна почне будуватися, віримо і наше підприємство зможе виробляти продукцію потрібну людям і регіону", - переконаний Дмитро Смоляк.

А поки на підприємстві підтримують обладнання в належному стані. І готові в будь-який момент знову запустити виробництво.

"Час Чернігівський" писав, що держава продає спиртзаводи та ветеринарні приміщення. «Працівників не звільняли, ущільнили».

* * *

Проєкт реалізується за підтримки IREX та Посольства США в Україні. Зміст публікацій є одноосібною відповідальністю "Час Чернігівський" та "Сусідиity" і не обов’язково відображає погляди грантодавця

 

Схожі новини

На Чернігівщині полювання заборонене в лісі. А під водою — ні

Вер 28, 20:56

Інтерв’ю

НАШІ ЛЮДИ: про освіту в Чернігівській області розповідає Тетяна Ясочко

Вер 28, 18:06

Ексголові Нової Басані Володимиру Левченку суд дав п’ять років тюрми

Вер 28, 17:08

Нові подробиці скандалу у Чернігові: батьки учнів підозрюють вчителя у розбещенні дітей

Вер 28, 14:55

Фото

У Ніжині прощались із 21-річним лейтенантом Костянтином Ковтуном

Вер 28, 13:44

Матеріали по заступнику «Чернігівводоканалу» Вовку невдовзі передадуть до суду

Вер 28, 12:23

Вiдео

За наполяганням депутатів «Рідного дому» питання охоронних зон Ялівщини знову відклали

Вер 28, 11:31

ТОП-переглядів