18 листопада російські військові зі ствольної артилерії вдарили по околицях двох населених пунктів НовгородСіверської громади. Прикордонники зафіксували 18 прильотів снарядів з боку російського населеного пункту Случовськ.
Цього ж дня накрили село Леонівку в Семенівській громаді. Внаслідок обстрілу декілька приватних будинків загорілися.
Не минає і доби, аби з території росії не обстрілювали прикордонні Городнянську, Семенівську, Новгород-Сіверську громади. Буває по кілька десятків прильотів на добу. Із Сеньківки Городнянської ТГ виїхали всі 75 жителів.
Дев’ять сіл на Семенівщині залишилися без електрики, бо рашисти розбили два трансформатори. У селі Залізний Міст знищили комбайн, два тягачі і вантажівку місцевого сільгосптовариства. Нещодавно кинули два десятки снарядів на ферму в Галаганівці, де знаходилося 220 голів худоби. Убили більше пів сотні корів, півтора десятка поранили. Їх довелося здати на бійню. Збитків більше півтора мільйона гривень.
На Новгород-Сіверщині з ферми у Грем’ячі, звідки до російського кордону кілька кілометрів, вивезли пів тисячі корів. Сучасні модернізовані корівники спорожніли. Перевізника для худоби шукали місяць. Бо власники скотовозів відмовлялися, побоюючись, що техніку розстріляють. 12 фур корів і телиць перевезли за 60 кілометрів углиб району. Третина працівників сільгосппідприємства поїхала за тваринами.
"Час Чернігівський" писав про роботу аграріїв під час війни:
- Росіяни розбомбили ферму на півночі Чернігівщини
- Як 500 корів пережили окупацію? Про відновлення роботи фермерського господарства на Чернігівщині
- Ферму в Лукашівці, де загарбники вбили більше 100 корів, почали відбудовувати
- За рік у селі на Прилуччині удвічі поменшало корів
- Як живуть і працюють чернігівські аграрії у "червоній зоні"