За рік у селі на Прилуччині удвічі поменшало корів

21 СЕРПНЯ 2022, 11:33

1383

За рік у селі на Прилуччині удвічі поменшало корів

Фото ua.depositphotos.com

Ще рік тому в селі було більше двох сотень корів. А зараз і ста немає. Поздавали, — підраховує 55-річна Олександра Крамаренко, жителька села Дорогинка на Прилуччині. Тримає три корови.

— Здаємо молоко на ічнянський завод сухого молока та масла. З весни забирають по шість гривень за літр. Узимку було сім.

— Підвищувати не планують?

— Ні, жодних розмов. Якби хоча б за 10 гривень на місці приймали, то можна було б вижити і тримати далі корівок. А так люди відмовляються від худоби. Немає де випасати. Цього року ще попасемо, відвоювали. А як далі буде?

Раніше і програма державна була компенсації по п’ять тисяч гривень на рік власникам корівок, і компенсація маслом, якщо виніс 500 літрів молока. А зараз немає! Скоро корів занесуть у Червону книгу.

Дорогинка не була в окупації. Однак повз село постійно курсувала російська техніка. Неподалік облаштували свій штаб. Відрізали сполучення з Ічнею і Ніжином.

— У березні молоко все роздавали по селу, ніхто не міг до нас доїхати вже з 24 лютого. Гріх було виливати на землю, — каже Олександра Василівна.

* * *

У Чернігові за трилітрову банку молока просять 60 гривень. За пів літра сметани — 40 гривень, кілограм сиру — 80.

Читати такожЯк 500 корів пережили окупацію? Про відновлення роботи фермерського господарства на Чернігівщині

Джерело: Вісник Ч від 11 серпня 2022 року, авторка Ольга Самсоненко

Схожі новини