Один з чернігівських забудовників у суді відповідає за «нікчемні договори» з продажу первинки

14 СЕРПНЯ 2023, 17:34

1983

На думку відомого у Чернігові юриста та громадського діяча Олександра Гашпара дії двох компаній «УкрСіверБуд» та ПП «Житлоінвест» «попахують шахрайством». Матеріали справи, які стосуються цих фірм, нині розглядаються  у Деснянському райсуді.

В 2020-2021 роках ПП "Житлоінвест" (очолює Микола Медвідь, дані підтверджуються і у YouControl) почав укладати попередні договори купівлі - продажу квартир в будинку, який "УкрСіверБуд" почав зводити на території Чернігівської обласної лікарні по вул. Волковича, 23а, розповідає про матеріали справи юрист.

Обидві компанії ПП "Житлоінвест" та ДП "УкрСіверБуд" ЗАТ ДСК належать ТОВ "ДСК1", власником якої у реєстрі значиться Віктор Вереша, інформує YouControl.

«Продали вони усі квартири (крім тих, які вони мали передати обласній лікарні) і за залучені кошти фізичних осіб фактично збудували цей будинок.

Коли ж будинок здали в експлуатацію, "Житлоінвест" під різними приводами відмовляється від укладання основних договорів і передачі квартир у власність людям, котрі уклали попередні договори купівлі - продажу. А посилалось ПП "Житлоінвест" на те, що укладені з людьми попередні договори є нікчемними, оскільки не були посвідчені нотаріально і пропонують людям повернути кошти, які вони заплатили в 2020-2021 роках, без урахування курсової різниці, після чого ці квартири продати вже іншим людям за нинішньою ринковою ціною», - пише Гашпар.

Різниця у ціні новозбудованого житла у порівнянні з пропозицією трирічної давнини - доволі значна. Так, у травні 2020-го клієнт сплатив за однокімнатну квартиру у згаданому будинку 606 155 грн, тоді як нині на ОЛХ подібні лоти у первинці нині виставляються щонайменше за мільйон. Цифри ціни житла у 2020-му вказані у матеріалах справи у Єдиному реєстрі судових рішень.

Аби якомога швидше владнати справи з попередніми власниками - представники ПП «Житлоінвест» без первинного повідомлення готові повернути клієнтам сплачене. Однак, за курсовою позицією 2020-го та без урахування інфляційної складової.

Олександр Гашпар додає: співробітники компанії подзвонили клієнту і сказали, що їм потрібен номер рахунку, куди можна повернути переплачені за невірно повідомленим курсом валюти 1435 гривень, а коли людина надала номер банківського рахунку, вони повернули на нього усі кошти, які були сплачені в 2020 за майбутню квартиру (606 тис грн).

ЄРСР інформує: 27 березня 2023 позивачу повернули кошти в сумі 606155,00 грн з призначенням платежу: повернення помилково перерахованих коштів згідно заяви від 16.03.2023 року. Заяву на повернення всієї суми сплаченої по Договору або заяви на розірвання, припинення або відмови від укладання основного договору позивач не складав.

Вказана сума коштів 606155,00 грн, яка була раніше одержана ПП «Житлоінвест» в рахунок виконання зобовʼязання Покупцем за попереднім договором, була перерахована Продавцем самостійно, на свій розсуд, без належних підстав, обумовлених укладеним Договором. Позивач виконав усі умови договору та сплатив відповідачу повну суму коштів за укладеним Договором. Письмових повідомлень про одностороннє розірвання договору внаслідок його порушення позивач не отримував. Основний договір не було укладено з вини відповідача. Відповідач уникає виконання взятих на себе обовʼязків за попереднім договором, йдеться у матеріалах судового розгляду.

Те, що ПП «Житлоінвест» заключав з клієнтами нікчемні договори - представник компанії визнав сам у суді і це також окремо зазначено у матеріалах справи.

«08.05.2023 представник відповідача подав письмовий відзив на позовну заяву в якому просив, відмовити в задоволенні позову, посилаючись на те, що попередній договір №20-146-ЛД від 12.05.2020 року про укладання договору купівлі-продажу квартири є нікчемним, а також таким, що не породжує жодних прав та обовʼязків сторін. Таким чином, між відповідачем та позивачем виникли зобовʼязання з повернення один одному всього того, що вони одержали за нікчемним правочином. Керуючись положеннями ч. 1 статті 216 ЦК України, ПП «Житлоінвест» 27 березня 2023 року повернуло грошові кошти ОСОБА_1 в повному обсязі у сумі 606155 грн. 00 коп, як отримані на виконання нікчемного правочину».

Але, враховуючи те, що лоти з будинку по вул. Волковича, 23а активно виставляють на маркет-плейсі- це означає, що забудовник хоче отримати ще більші прибутки, продавши ці квартири за сучасними ринковими цінами.

«…а людям повернути кошти, які вони сплатили 2-3 роки тому, але без курсової різниці, без відсотків за користування грошима і без інфляційних втрат. Чудова схема», - коментує Гашпар.

Тому юрист зауважує: купівля житла в будинку, який тільки зводиться і за попереднім договором купівлі - продажу з будь-яким чернігівським забудовником повинна здійснюватися лише за умови нотаріального посвідчення документу, без якого такий договір є нікчемним і за яким клієнт не зможе вимагати його виконання і передачі йому обумовленої таким договором квартири. Також варто памʼятати, що лише в судовому порядку клієнти зможуть стягнути отримані забудовником за таким договором кошти, 3% річних і інфляційні втрати, які не покриють усі реальні збитки внаслідок укладання такого договору.   


"Час Чернігівський" писав про ринок нерухомості у Чернігові: 

Схожі новини

Фото

Книжки та малюнки з Чернігівщини – на «Українській книжковій полиці» в Польщі

21 ТРАВНЯ 2024, 19:43

Вiдео

Латвія оздоровить дітей з Чернігівщини і допоможе відновити пошкоджену ворогом енергетику

21 ТРАВНЯ 2024, 18:13

Як нині живе прикордонна громада Чернігівщини, що межує із союзницею рф, ворожою білоруссю

21 ТРАВНЯ 2024, 17:11

На війні загинув випускник Чернігівського ліцею з посиленою військовою та фізичною підготовкою

21 ТРАВНЯ 2024, 16:20

Відомий письменник-ніжинець знявся у кіно…26 років тому

21 ТРАВНЯ 2024, 16:13

На Чернігівщині продають агропідприємство за понад 3 мільйони доларів

21 ТРАВНЯ 2024, 15:21

Підняти вартість проїзду та додаткові гроші з бюджету: мерія знову натякає, що перевізники не вийдуть на рейси

21 ТРАВНЯ 2024, 15:13

ТОП-переглядів