Один добудують, другий - відремонтують: у Линовицькій та Бобровицькій громадах відновлюють дитячі садочки

14 ЛЮТОГО 2022, 14:19

1444

Один добудують, другий - відремонтують: у Линовицькій та Бобровицькій громадах відновлюють дитячі садочки

Дитячий садок в Богданівці Линовицької громади

Дитячий садок в Богданівці Линовицької ТГ та Кобижчанський заклад дошкільної освіти «Лісова казка» Бобровицької міської ради входять до цьогорічної програми Президента України «Велике будівництво». Обидва заклади оглянув наприкінці минулого тижня перший заступник голови Чернігівської ОДА Костянтин Мегем.

Оновлений садочок у Богданівці чекають не лише місцеві малюки, сюди привозитимуть дітей ще й з Даньківки, Онищенкова, Тополі, Глинщини. Заклад розрахований на 30 місць. Загальна планувальна схема будівлі має зонування на блоки для дітей за віком, у кожній групі є спальня, ігрова-їдальня, санвузол, роздягальня. Також обладнають інші приміщення: кабінет завідувача, медично-процедурний кабінет, харчоблок, пральню-прасувальню, електрощитову, кімнату для музичних, гімнастичних занять, куточок живої природи та кладові.

Загальна вартість реконструкції — 14 мільйонів гривень. У 2019-2021 роках більшу частину робіт уже виконано за рахунок субвенції з держбюджету та співфінансування з місцевої скарбниці. Завершити ж усе планують влітку цього року.

Кобижчанський садок «Лісова казка» Бобровицької громади розташований у приміщенні колишньої школи. У закладі функціонують 4 групи загального розвитку, у двох з них виховуються діти з особливими освітніми потребами. Працює кабінет логопеда. Садок побудований понад 60 років тому і з того часу ні разу капітально не ремонтувався. Цьогоріч, зокрема за кошти з державного бюджету — близько 13 мільйонів гривень, тут замінять дах, вікна та двері, утеплять стіни.

— Будівлі, в яких розташовані садочки на Чернігівщині, зазвичай побудовані понад пів століття тому. Здебільшого там робили лише косметичні ремонти. Звісно приміщення морально застарілі, не відповідають сучасним вимогам освітнього простору та енергозбереження. Завдяки програмі Президента України «Велике будівництво» є можливість кардинально змінити ситуацію, — зауважив Костянтин Мегем.

Новобасанський опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, де навчається понад дві сотні учнів, не має зали для занять з фізкультури. У перспективі Великого будівництва — зведення спортивного корпусу з переходом до навчального блоку на території школи. Сільська рада замовила проєктно-кошторисну документацію, яка наразі на експертизі.

Джерело: Чернігівська ОДА

Схожі новини

На Чернігівщині росіяни розбомбили АЗС: водіям нагадали про запас пального

06 ЧЕРВНЯ 2026, 21:27

Після кожного бою Олександр Усик приїздить у село на Чернігівщині

06 ЧЕРВНЯ 2026, 19:03

Пряма мова

Сергій Зосименко: "Якщо хтось витрачає 160 тис доларів, щоб тебе вбити - ти чогось вартий"

06 ЧЕРВНЯ 2026, 16:11

Удова чернігівського ресторатора відкрила вже третій заклад у Житомирі: як ідуть справи

06 ЧЕРВНЯ 2026, 14:06

«Мамо, я тебе обрадую»: замість медалей — премія

06 ЧЕРВНЯ 2026, 12:05

«Відьмина трава» чи ліки? Медик попередив про небезпеку чистотілу

06 ЧЕРВНЯ 2026, 11:16

Чоловік з Чернігівщини будує каналізації з покришок

06 ЧЕРВНЯ 2026, 10:41

ТОП-переглядів