Обвинувачений у вбивстві вирішив одружитися, доки сидить у СІЗО

06 ЛИПНЯ 2024, 11:44

1829

Микола Рафальський та Денис Потапенко на суді

Микола Рафальський та Денис Потапенко на суді

— Він із СІЗО дзвонить рідним, а я ніколи свого синочка не почую, — з ненавистю сказала 63-річна Марія КАЩЕНКО з села Феськівка Менської громади. Вона дивилася на клітку, де сидів менянин 30-річний Микола Рафальський. А той лише посміхався.

21 червня жінка з онукою Людмилою, котра теж проходить потерпілою по справі, приїхали в Деснянський районний суд Чернігова на засідання по обвинуваченню неодноразово судимого Миколи Рафальського та раніше засудженого умовно 21-річного Дениса Потапенка з Мени. Їх звинувачують за двома статтями Кримінального кодексу: умисне вбивство з корисливих мотивів, вчинене за попередньою змовою, та незаконне заволодіння транспортним засобом. Жертва — 44-річний Валерій Кащенко, підприємець з Феськівки.

Рафальський та Потапенко сподівалися нажитися на продажі трактора, що належав Кащенку. Спочатку хотіли задешево викупити у Валерія техніку і перепродати. Але той категорично відмовився. Тоді вирішили вбити непоступливого мужика.

23 грудня прийшли до нього додому. Кілька разів вдарили залізякою по голові, а коли знепритомнів, накинули пасок на шию. Спочатку душив один, потім другий. Трактор забрали, з Мени, вивезли евакуатором на Сумщину. Там техніку згодом і відшукали правоохоронці.

Зранку 25 грудня, на Різдво, убивці на машині, якою кермував Рафальський, знову приїхали до будинку Кащенка. Загорнули труп у плед, поклали в багажник і вивезли в лісосмугу під село Величківка. Там його і знайшли поліцейські через пів місяця.

А до цього Марія Кащенко самотужки розшукувала сина. І до поліції зверталася, але там спочатку  не кинулися шукати. Можливо тому, ходять чутки, що Рафальський — стукач.

Мати набирала Валерію на мобілку, відповідав чоловічий голос, що той біля трактора. Подумала: працює в лісі. А згодом телефон став поза зоною досяжності. 25 грудня прийшло з синового номера музичне привітання з Різдвом.

Син був мертвий уже два тижні, а матері з його номера слали повідомлення, аби ввести її в оману, що живий.     

На суді Марія Кащенко рвалася до клітки, щоб сказати у вічі душогубам усе, що думає про них. Та дорогу їй перегородили конвоїри. Вона плакала і кричала, що відібрали в неї найдорожче. Потапенко винувато опустив голову. Рафальський усе ще посміхався. До нього на суд ніхто не приїхав. До Потапенка — мати, сестра та батько. Мати плакала і мовчала.

— Денис потрапив під вплив Рафальського. Якби я знав, що син з ним зв’язався... А то я часто в лікарнях, маю інвалідність, не вслідив, — виправдовується 63-річний Юрій ПОТАПЕНКО. — Сину казали: «О дев’ятій чи десятій годині вечора будь удома», і він вчасно приходив. Це мати може підтвердити. Коли він у те все встряв?

— Яка дев’ята чи десята вечора? — зачувши це, обурилася Марія Кащенко. — Коли телефонувала сину, ваш брав трубку, називав себе работодатель і брехав, що Валера відійшов. Хоча вже його в живих не було. Вони і після вбивства приїздили і лазили по обійстю, повитягували весь електроінструмент, бензопили, акумулятори. Ще й Рафальський мені локшину на вуха вішав, що мій Валера поїхав. Сволота. Нелюди.

Потапенки нічого не відповіли. Лише мати ще більше заплакала. Видно було, переживає за сина і їй соромно за те, що той накоїв. Кажуть, Рафальський хоче все спихнути на недосвідченого в тюремних справах Потапенка.

І, можливо, це не просто чутки. Адже перше клопотання до суду, яке озвучили на засіданні, було те, що Рафальський хоче одружитися на 31-річній Яні Ларіоновій. У СІЗО розписують з дозволу суду.

— Ага, оженитися він хоче, жити добре, діти... А моїх трьох онуків навіщо посиротили. Тварюки. Син для мене був опорою. Чоловіка давно поховала. Валера був за хазяїна. І тітці, в якої чоловік загинув, допомагав, — у сльози Марія Кащенко. Жінка до цього часу носить чорну хустку.

Потім Олег Костюк, адвокат Рафальського, клопотав, аби випустили того з-під варти, бо попередньо визначений судом термін тримання в слідчому ізоляторі спливає. Аргументував, що підзахисний має сталі соціальні зв’язки і тому подібне. Лариса Омеляненко, адвокатеса Потапенка, не просила суд випустити його з СІЗО. Та і сам Денис її підтримав.

Анастасія Семененко, прокурорка у кримінальному провадженні-заступниця начальника відділу облпрокуратури, заявила, що не можна випускати Рафальського, бо є чимало ризиків, і він може впливати на свідків.

На наступному засіданні суд запланував допитати чотирьох свідків обвинувачення. Трьох з Сумщини, куди продали трактор Валерія Кащенка, та одного з Києва. Також оголосити цивільний позов, де будуть зазначені спричинені потерпілим моральна та матеріальна шкода.

Рафальський ще до історії з вбивством Кащенка наробив людям горя, зокрема, родині менян Фесюнів. Був подільником Григорія Шинкарьова, який поцупив у них 390 тисяч гривень та 13 тисяч доларів. Саме Рафальському з тих грошей Шинкарьов віддав п’ять тисяч доларів і 120 тисяч гривень, нібито на зберігання. Тоді Рафальський повернув кошти потерпілим.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА. Фото авторки

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Поховали чотирьох: у Чернігові та Бобровицькій громаді прощались із бійцями

22 ЛИПНЯ 2024, 22:29

Після аварії лікарі не давали їй шансу, що буде ходити: супертато і дві бабусі врятували Аню

22 ЛИПНЯ 2024, 19:39

Вiдео

«Подякувала всім. Ця відзнака всього колективу», - лікарці з Чернігова Президент вручив відзнаку «Заслуженого лікаря України»

22 ЛИПНЯ 2024, 18:11

Фото

Ремонтують покрівлю, міняють вікна: як оговтуються ніжинці після обстрілу росіян

22 ЛИПНЯ 2024, 17:21

Акторку-чернігівку звинуватили у плагіаті та інфоциганстві. Що відомо

22 ЛИПНЯ 2024, 16:22

Фото

Майстри показали, як реставрують деревʼяні будиночки Чернігова

22 ЛИПНЯ 2024, 15:16

Чернігівський ресторатор готував фірмові сендвічі у компанії зірок українського телебачення

22 ЛИПНЯ 2024, 14:11

ТОП-переглядів