Новим президентом Федерації біатлону України обрали нардепа Івана Крулька. Чому це стало скандалом - пояснюємо

Лис 15, 09:16

1647

14 листопада в Києві, в конференц-залі Національного університету фізичного виховання і спорту відбулася XII Звітно-виборна Конференція Федерації біатлону України.

Ключовим питанням Конференції стало обрання нового керівництва. На посаду очільника претендували двоє - відомий спортсмен Дмитро Підручний та маловідомий нардеп Іван Крулько.

В результаті голосування, 58 делегатів підтримали кандидатуру Івана Крулька, 31 - висловились за Дмитра Підручного, повідомив сайт Biathlon.com.ua.

Чернігівець Андрій Дериземля став І віце-президентом Федерації. За його словами він від самого початку підтримував кандидатуру Івана Крулька, коментує чинний начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради «Часу Чернігівському». 

- Так, я підтримував, ми йшли одною командою на ці вибори. Я дуже сподіваюся, що ці всі задуми і плани будуть реалізовані…

На питання - що саме підкупило посадовця у промові, у позиції Івана Крулька Андрій Дериземля відповідає так:

- Підкупило багато чого. Це… Звіт програми взагалі є, яку будемо [реалізувати - ред.]. Вона дуже така цікава. Якщо по пунктах - це і відбудова Чернігівської лижної бази, залучення до обговорення більше президію, яка, відповідно, буде приймати рішення, це і робота з федераціями обласними, це відповідні контракти та тренування тренерів, спортсменів, чесно кажучи, 6 годин сидів на конференції, зараз важко навіть говорити…

Заступниця голови Чернігівської обласної ради та заступниця обласного осередку НОК Ніна Лемеш також прокоментувала у соцмережах призначення Івана Крулька на посаду очільника Федерації біатлону України.

- Федерація біатлону України має новообраного Президента🇺🇦🇺🇦🇺🇦 Вітаємо Івана Крулька. Друзі і колеги, давайте біатлонною родиною покажемо нашу єдність. Про це заявив новообраний Президент ФБУ. Цьому бути!

Однак, сам факт обрання Крулька у соцмережах збурив скандал. За даними громадського руху «Чесно», Іван Крулько як депутат ВО «Батьківщина» відзначився гречкосійством та був фігурантом антикорупційних розслідувань.

Як дослідили журналісти Bihus.info, на старті президентської кампанії 2019, в якій брала участь лідерка «Батьківщини» Юлія Тимошенко, різко зросло фінансування партії. Репортери виявили рух коштів через фіктивних донорів. Звіти партії по фінансуванню підписував саме Крулько, інформує видання «Трибуна».

У біатлоні теж були інциденти. У 2020 на етапі ЧС в Антгольці у російського тренера Олександра Касперовича виявили видану на ім'я Івана Крулька акредитацію.

Згодом у самій Федерації пояснили, що запросили Крулька в Італію в рамках спільної роботи «щодо будівництва сучасного біатлонного комплексу в Україні в Івано-Франківській області, одним з ініціаторів якого був народний депутат Іван Крулько». А його акредитацію російському тренеру «технічно передав хтось із персоналу української збірної», адже самого нардепа на той час уже не було на змаганнях.

Також у медіа лунали спільні згадки про зв’язок колишнього очільника ФБУ Володимира Бринзака та Івана Крулька в контексті будівництва комплексу в Буковелі.

«Тобто, зв'язок із біатлоном у Крулька дійсно є, і його не можна назвати чужою у цьому виді спорту людиною. Втім, біатлон - не єдиний вид спорту, де фігурує Іван. Так депутат також має кілька посад в Українській асоціації футболу - є членом комітету стратегічного розвитку футболу та співголовою комітету з питань статусу та трансферів футболістів», - згадує «Tribuna.com».

Блогер з Тернополя Іван Ярославович також прокоментував подію, заявивши, що новий очільник Федерації є ставлеником попередника. Скрін додаємо.

Коментарі від дописувачів під різними ресурсами теж.

"Час Чернігівський" писав про місцевий НОК у Чернігові: Кого з претендентів на посаду президента НОК будуть підтримувати у Чернігові?

Схожі новини

Фото

Повстала з руїн: на Чернігівщині відновили козацьку церкву

Гру 05, 13:11

Полишив Шрі-Ланку заради захисту Чернігова: помер від ускладнень після поранення оборонець Дмитро Єршов

Гру 05, 12:18

Ганні Тихоновській видалили селезінку із нагноєнням: «Боліло вже так, що... не можу розказати".

Гру 05, 11:04

На Чернігівщині подешевшав торфобрикет

Гру 05, 09:45

Російська ДРГ вбила військового-лісівника на прикордонні Чернігівщині

Гру 05, 07:32

Здоровенька дівчинка з Ічні народилася дорогою до пологового у швидкій

Гру 04, 20:24

На Чернігівщині поховали 29-річного бійця, який загинув на Луганщині

Гру 04, 17:20

ТОП-переглядів