Нові труднощі на кордонах та як ввозити військову техніку. Огляд новин митниці

02 ГРУДНЯ 2023, 11:16

743

Нові труднощі на кордонах та як ввозити військову техніку. Огляд новин митниці

На кордоні зі Словаччиною

У рамках проекту «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» ми підготували огляд новин митниці за 16 - 30 листопада 2023 року.

Новини Державної митної служби України

Україна успішно завершила всі етапи тестування системи NCTS Фаза 5, визначені Генеральним директоратом з питань оподаткування та митного союзу Єврокомісії. Таким чином, з 1 грудня 2023 р. Україна готова перейти до використання NCTS Фаза 5 – наступної версії електронної транзитної системи NCTS.

Детальніше: https://cutt.ly/cwOSigwN

17 листопада 2023 р. Кабінет Міністрів України постановою № 1230 «Деякі питання застосування документа для декларування військової техніки та інших товарів (Форми 302 України)», затвердив:

  • форму документу для декларування військової техніки та інших товарів;
  • Положення про документ для декларування військової техніки та інших товарів;
  • Порядок заповнення документа для декларування військової техніки та інших товарів;
  • Порядок виконання митних формальностей під час здійснення митного контролю та оформлення військової техніки та інших товарів.

Дане рішення запроваджує стандарти ЄС і НАТО під час митного декларування військової техніки Збройних Сил України. У той же час, Форма 302 України буде застосовуватися після заключення міжнародних договорів між Україною та відповідними державами про можливість її спільного використання.

Джерело: https://cutt.ly/RwOGXMQ0

У зв’язку з блокуванням руху вантажних транспортних засобів через митний кордон України Держмитслужба інформує, що відповідно до частини другої ст. 45 Доповнення І до Конвенції, якщо пред’явлення товарів митниці призначення відбулося після завершення терміну, встановленого митницею відправлення, суб'єкт процедури вважається таким, що дотримався терміну, якщо він доведе митниці призначення, що затримка сталася не з його вини.

Також, для забезпечення можливості встановлення митницею відправлення триваліших термінів доставки товарів при їх поміщенні під процедуру спільного транзиту Держмитслужбою збільшено граничний термін доставки до митниці призначення до 60 днів.

Детальніше: https://shorturl.at/rDGS5

До уваги перевізників!

З 16 листопада 2023 р. у пункті пропуску «Могилів-Подільський – Отач» молдовська сторона припинила пропуск товарів 1 – 24 та 44 груп згідно з УКТ ЗЕД через відсутність у працівників Національного агентства з безпеки харчових продуктів Республіки Молдова.

У зв'язку з ремонтом мосту через р. Тиса, у пункті пропуску «Солотвино – Сігету-Мармацієй» румунською стороною введено обмеження на пропуск транспортних засобів, вага яких перевищує 2,5 тонни.

Із 15:00 1 грудня 2023 р. Спілкою автомобільного транспорту Словаччини прийнято рішення про блокування кордону в пункті пропуску «Вишнє Нємецьке – Ужгород». Автомобілі з гуманітарною та військовою допомогою, швидкопсувні вантажі, паливно-мастильні матеріали, живі тварини будуть пропускатися без обмежень. Всі інші комерційні вантажі будуть пропускатися у кількості 5 авто на годину на виїзд зі Словаччини (в'їзд в Україну). Виїзд з України здійснюватиметься без обмежень.

* * *

Шановні підприємці і читачі, в рамках проекту створена анонімна «Скринька довіри». Якщо, під час здійснення експортно-імпортних операцій, стосовно вашого підприємства, або при перетині державного кордону, як громадянина України, до вас, на вашу думку, були застосовані протиправні дії з боку посадових осіб державних органів, просимо повідомити про ці факти за посиланням.

Детальніше про проект ви можете дізнатися у спеціальній рубриці «Часу Чернігівського» за посиланням.

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів