Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області

05 КВІТНЯ 2023, 19:10

5856

Упродовж березня – листопада 2023 року громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ» у співпраці з Регіональним інформаційним вісником «Час Чернігівський» будуть реалізовувати проект «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області».

Основною метою проекту є дослідження особливостей роботи Чернігівської митниці, проблем і потреб суб’єктів ЗЕД, а також специфіку перетину кордону громадянами України з оперативним висвітленням отриманих результатів у медійному просторі.

Внаслідок військової агресії з боку росії відбулися значні зміни у роботі Чернігівської митниці. Фактично, прикордонна митниця перетворилася на внутрішню. З 24 лютого 2022 року всі пункти пропуску з білоруссю і російською федерацією припинили роботу, інфраструктура зазнала руйнувань, а обсяги експортно-імпортних операцій скоротилися майже наполовину. Разом з тим, починаючи з липня 2022 року бізнес почав поступово оговтуватися.

"Не дивлячись на доволі широке коло проблем, митна сфера продовжує сталу інтеграцію до європейських стандартів. З 1 жовтня 2022 р. запрацював, так званий, митний безвіз, вносяться зміни до митного законодавства, у тестовому режимі запускаються електронні черги для перетину кордону, облаштовуються нові пункти пропуску тощо. Такий широкий спектр змін потребує якісного зворотного зв’язку для вчасного вирішення проблемних ситуацій і прийняття результативних управлінських рішень", - прокоментував керівник проекту Дмитро Гапоненко.

Проект «Моніторинг змін експортно-імпортної сфери Чернігівської області» спрямований на вивчення якості надання послуг Чернігівської митниці, особливостей, проблем і потреб бізнесу при здійснені зовнішньої торгівлі. Реалізація проекту надасть можливість зацікавленим сторонам отримувати оперативну інформацію про роботу митниці, проблеми і потреби суб’єктів ЗЕД, специфіку перетину кордону тощо.

* * *

Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту Підтримка «Громадської ініціативи «За чесну та прозору митницю», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО "Асоціація регіональних ЗМІ" і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій

Схожі новини

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

Як відбувається придбання квартири: головні етапи

16 КВІТНЯ 2024, 10:47

Фото

Виробник чернігівської вівсянки цьогоріч сподівається на хороший врожай

16 КВІТНЯ 2024, 10:20

ТОП-переглядів