НБУ: на Чернігівщині поступово відновлюється продаж житла у новобудовах

Чер 16, 12:53

783

Національний банк України проаналізував стан української економіки станом на 30 травня у порівнянні з ситуацією на 24 лютого, коли відбувся повномасштабний старт російської військової інтервенції.

Тож, за підрахунками фахівців НБУ, на Чернігівщині на 17% підвищилася активність щодо продажів у новобудовах по відношенню до даних на 24.02.

Найактивніше продажі відновилися на Заході та в Центрі України - у Черкаській, Рівненській та Волинській областях на 92% до доінтервенційного рівня, цитують фахівці дані майданчика аналітики нерухомості ЛУН.

На паузі продажі нерухомості у новобудовах на Кировоградщині, Миколаївщині та Херсонщині. Немає даних по Донецькій та Луганській областях.

Загалом, констатують в НБУ, економіка починає мляво повертатися до звичних порухів. Кількість підприємств, які повністю зупинили діяльність, у другій половині травня скоротилася до 14% (17% у квітні), проте загальний рівень завантаженості потужностей залишається на 40% нижчим за довоєнний рівень.

Втрата ринків збуту та посилення цінового тиску стримують відновлення. Стабільно значним є негативний вплив порушеної логістики, зокрема постачань палив.

Оцінка запасу міцності підприємств також поліпшилася. У травні кількість підприємств, які не відчувають проблем із нестачею ресурсів, зросла (до 36%), 40% опитаних вистачить ресурсів більш ніж на місяць. 

Будівництво житла відновилося в усіх регіонах, віддалених від бойових дій;

відновлення будівництва спершу почалося в деокупованих містах; у Києві починають реконструкцію та капремонт пошкоджених житлових будинків і приміщень соціальної інфраструктури.

Також підтримують галузь будівництва відновлення транспортної інфраструктури та створення нових виробничих потужностей у безпечних областях (будівництво заводів, зерносховищ тощо). Починають налагоджувати роботу виробники будівельної продукції на тлі зростання попиту.

Схожі новини

Мера Чернігова не пустили закордон: версії та коментарі

Лип 03, 22:42

Вiдео

Чернігівщина та Іль-де-Франс - що спільного?

Лип 03, 19:43

У Чернігові влада пропонує людям, які втратили житло, кімнати у гуртожитках

Лип 03, 17:41

Глиняний Патрон «пішов з молотка»

Лип 03, 16:19

Скільки на Чернігівщині об’єктів зазнали уражень від російської армії?

Лип 03, 13:44

Вiдео

Роботи вистачить усім: мешканці розбомбленого мікрорайону Чернігова просять допомогти розбирати завали

Лип 03, 11:10

Тікаючи з Чернігівщини, росіяни ховали гранати в сухпайках

Лип 03, 09:18

ТОП-переглядів