На зло старості притопили човен

19 СЕРПНЯ 2023, 19:20

851

На зло старості притопили човен

Фото Суспільне Чернігів. Фото ілюстративне

Третього серпня вранці Леонід ЛЯШИК, староста Задесенського округу Сосницької громади, Олексій Прийомщиков (у селі Велике Устя переправляв через велику воду) та Петро Біжовець (працівник благоустрою) витягли човен з річки Десна. Був затоплений за чотири кілометри від Великого Устя, у бік села Бутівка.

Човен  побачили рибалки. Сказали Ігорю Чернусі, заступнику голови Сосницької селищної ради. А він повідомив Леоніду Ляшику.     

Плавзасіб зник під час повені, «Вісник» писав про цю історію. Планували перевозити через Десну з Великого Устя на берег у напрямку Сосниці. Село відрізала велика вода. Міст через Десну зруйнований війною. Частина вціліла, вона й виручала — залазили по драбині. Але її та підхід до неї залило. Тож долали річку на дерев’яному баркасі.

Зрештою, Леонід Ляшик, щоб зробити перевіз швидким і зручним,  через селищну раду попросив металевий човен у рятувальників. А той у пік повені зникає!

Зверталися в поліцію, та віз, тобто човен, був і нині б там, якби не спека. Поменшало води. Помітили пропажу, за носа — і до берега.

Леонід Ляшик, Олексій Прийомщиков (відпросився навіть з сільгоспробіт, бо цікаво ж!) та Петро Біжовець узяли інструменти — відро, сокиру, мотузки, ручні лебідки, бруски — і на  моторному баркасі помчали до знахідки.

— Потроху витягували на берег, вичерпуючи воду, — розповідає Леонід Ляшик. — Наламали паличок, зробили чопки і позатикали дірки. Нарахували їх півтора десятка. Просвердлені, припускаю, шуруповертом. Прокрутили навіть в області носа, щоб точно затонув. У носі човна  є  ізольований простір. Та й туди через дірки вода набігла.

— Хто постарався, як думаєте?

— Місцеві, у кого є човен. Перетягти, затопити і добратися до берега — це зробив не один.   І зробили це спеціально. Щоб не було переправи. І щоб мені насолити.

— Як зараз люди перебираються через Десну?

— Як і раніше, по драбині — на міст. І переходять (міст відбудовується, але ще не готовий). У кого є човни, на них перепливають.  На екстрений випадок у нас є дерев’яний баркас з мотором.             

* * *

А в цей же час спека та вода відкрила ще один захований човен. У Десні біля Чернігова  з річкового берега стирчить ніс давнього човна, повідомляє Ігор Ігнатенко, археолог. Човен, можливо, теж затопили чи сам затонув геть-геть давно. 100 чи 200 років тому.  Що робити із знахідкою, вирішують.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів