На Городнянщині громада будує для дітей бомбосховище

21 ЛИСТОПАДА 2023, 10:47

1141

На Городнянщині громада будує для дітей бомбосховище

На Городнянщині громада будує для дітей бомбосховище

У селі Хоробичі Городнянська громада власним коштом будує укриття для школярів. Від Хоробичів до кордону з росією — 22 кілометри. А до білорусі ще менше — біля десяти. У ліцеї вчиться 151 дитина. Не тільки з Хоробичів. Чотири шкільні автобуси привозять дітей з десятка навколишніх сіл.

— Укриття буде 130 квадратів, це на 110 чоловік, — розповідає Володимир КОВАЛЕНКО, директор хоробицького ліцею. — Розраховане за старими нормами. У листопаді нові вийшли. За ними треба б було не 0,7 метра, а 2,2 метра на людину. Укриття не тільки від обстрілів,  ракетних ударів. Воно протирадіаційне. Стіни з бетонних блоків. Масивні двері, ізоляція. Усе буде зроблене «під ключ» — електрика, обігрів, туалети, вентиляція.

Уже котлован вирили, фундамент залили висотою 80 сантиметрів. Мають здати — я запитував у виконроба — до нового року. Якщо не буде затримок з матеріалами. У нас уже є маленьке укриття та плюс це, і ми нарешті зможемо навчатися очно, — радіє Володимир Євгенійович. — Який зум не хороший, який не прекрасний (зум — програма в інтернеті, завдяки якій проводять уроки, конференції і т. д.), але живе спілкування нічим не замінити.

Укриття будується коштом громади. Про це повідомляє на своєму сайті Городнянська міська рада. Навчальний заклад розташований менш ніж за 50 кілометрів від кордону з агресором. А державне фінансування для 50-кілометрової зони Кабміном не передбачене.  Певно, вважається, що звідти діти б мали виїхати.

Але в прикордонні не спішать лишати рідні домівки.

— Не збираємося виїжджати, — говорить Юлія КАМКО з Хоробичів, мати восьмикласниці Катерини.  — Чекаємо укриття.

Городнянська громада запланувала витратити на сховище близько шести мільйонів гривень. Підрядником будівельних робіт є БК «Вималспецбуд», філія приватного багатопрофільного чернігівського підприємства «Вимал» (його знають як  виробника картопляного крохмалю).   

Поки укриття будують, у ліцеї змішана форма навчання. Дітей розділили на три групи. Перший-п’ятий класи приходять у школу в понеділок, шостий-восьмий —  у вівторок, дев’ятий-11 — у середу.

— Якщо гуде тривога,  — а в нас у смартфонах встановлені додатки «Тривога», — розповідає  Юлія Камко, —  діти біжать в існуюче невелике укриття.

Авторка: Тамара КРАВЧЕНКО, "Вісник Ч", фото із Фейсбук-сторінки Горднянської міської ради

"Час Чернігівський" писав про укриття: 

Схожі новини

«Може, хтось і дідову могилку догляне»

27 ТРАВНЯ 2024, 18:40

У Ріпках працюватиме суддею СБУшник з Ірпеня

27 ТРАВНЯ 2024, 17:27

​Роман Насіров виходить із СІЗО: невідомі добродії внесли 55 млн грн застави

27 ТРАВНЯ 2024, 16:21

На Чернігівщині запрацювала соціальна перукарня

27 ТРАВНЯ 2024, 15:21

У прикордонній громаді орудували вандали

27 ТРАВНЯ 2024, 14:09

Вiдео

Громади Чернігівщини допомагатимуть ветеранам

27 ТРАВНЯ 2024, 13:05

Міський голова Мени показав, де нині служить на Донеччині

27 ТРАВНЯ 2024, 12:49

ТОП-переглядів