На Городнянщині громада будує для дітей бомбосховище

Лис 21, 10:47

530

На Городнянщині громада будує для дітей бомбосховище

На Городнянщині громада будує для дітей бомбосховище

У селі Хоробичі Городнянська громада власним коштом будує укриття для школярів. Від Хоробичів до кордону з росією — 22 кілометри. А до білорусі ще менше — біля десяти. У ліцеї вчиться 151 дитина. Не тільки з Хоробичів. Чотири шкільні автобуси привозять дітей з десятка навколишніх сіл.

— Укриття буде 130 квадратів, це на 110 чоловік, — розповідає Володимир КОВАЛЕНКО, директор хоробицького ліцею. — Розраховане за старими нормами. У листопаді нові вийшли. За ними треба б було не 0,7 метра, а 2,2 метра на людину. Укриття не тільки від обстрілів,  ракетних ударів. Воно протирадіаційне. Стіни з бетонних блоків. Масивні двері, ізоляція. Усе буде зроблене «під ключ» — електрика, обігрів, туалети, вентиляція.

Уже котлован вирили, фундамент залили висотою 80 сантиметрів. Мають здати — я запитував у виконроба — до нового року. Якщо не буде затримок з матеріалами. У нас уже є маленьке укриття та плюс це, і ми нарешті зможемо навчатися очно, — радіє Володимир Євгенійович. — Який зум не хороший, який не прекрасний (зум — програма в інтернеті, завдяки якій проводять уроки, конференції і т. д.), але живе спілкування нічим не замінити.

Укриття будується коштом громади. Про це повідомляє на своєму сайті Городнянська міська рада. Навчальний заклад розташований менш ніж за 50 кілометрів від кордону з агресором. А державне фінансування для 50-кілометрової зони Кабміном не передбачене.  Певно, вважається, що звідти діти б мали виїхати.

Але в прикордонні не спішать лишати рідні домівки.

— Не збираємося виїжджати, — говорить Юлія КАМКО з Хоробичів, мати восьмикласниці Катерини.  — Чекаємо укриття.

Городнянська громада запланувала витратити на сховище близько шести мільйонів гривень. Підрядником будівельних робіт є БК «Вималспецбуд», філія приватного багатопрофільного чернігівського підприємства «Вимал» (його знають як  виробника картопляного крохмалю).   

Поки укриття будують, у ліцеї змішана форма навчання. Дітей розділили на три групи. Перший-п’ятий класи приходять у школу в понеділок, шостий-восьмий —  у вівторок, дев’ятий-11 — у середу.

— Якщо гуде тривога,  — а в нас у смартфонах встановлені додатки «Тривога», — розповідає  Юлія Камко, —  діти біжать в існуюче невелике укриття.

Авторка: Тамара КРАВЧЕНКО, "Вісник Ч", фото із Фейсбук-сторінки Горднянської міської ради

"Час Чернігівський" писав про укриття: 

Схожі новини

Вдвох були на бойовому завданні: на Чернігівщині прощались із братами, які загинули в один день

Гру 03, 09:46

ЗМІ повідомляють про вороже ДРГ, яке напало на бліндаж прикордонників на Чернігівщині

Гру 03, 09:08

Ворог обстріляв три громади на Чернігівщині: є поранені та пожежі

Гру 03, 08:42

Цуцики, обзели і пучки: в яку ціну відходи деревини для людей

Гру 02, 21:43

Під Марʼїнкою загинув батько трьох дітей, уродженець Новгород-Сіверської громади

Гру 02, 18:59

Фотографував військомат та блокпости: суд дав 7 років студенту із Чернігівщини

Гру 02, 17:12

Де можна придбати чернігівську новорічну ялинку?

Гру 02, 16:17

ТОП-переглядів