Громада, яку обстрілюють чи не найбільше: як тут навчаються діти

Жов 31, 12:11

1103

Громада, яку обстрілюють чи не найбільше: як тут навчаються діти

Громада, яку обстрілюють чи не найбільше: як тут навчаються діти

Уже другий навчальний рік школярі Новгород-Сіверського вимушені вчитися вдома чи в розбитих навчальних закладах. У ніч на 12 травня 2022 року ракети рашистів влучили в школу та гімназію. Від уламків та вибухової хвилі постраждали  адміністративні будівлі та приватні будинки поблизу.

— У нас змішане навчання: частина займається в гімназії, частина — онлайн, — розповів Олександр ПШЕНИЧНИЙ, директор гімназії імені Ушинського. — Уламками нас теж зачепило. Постраждав навчальний корпус, їдальня, майстерня. Капітального відновлення не було. Ремонти робили власними силами.

Школа №2 розташована на околиці міста, зруйнований спортзал.

— У школі 195 учнів. З них п’ятеро за кордоном. У кожному класі — одна паралель. Старі приміщення, які вціліли після ракетного обстрілу, відремонтували. Усі 11 класів там вміщаються для очного навчання. Усі навчаються дистанційно, бо немає укриття, — каже Тамара ПЛОТНІКОВА, директорка Новгород-Сіверської ЗОШ №2. — Обстежили всі можливі будівлі в радіусі до 500 метрів, немає таких, які прийняли б наших учнів під час тривоги. Лише установа виконання покарань. Але дітей туди не поведемо.

Ми дуже боялися втратити наших учнів. Першокласників у цьому році 13. Випускників дев’ятих класів маємо 29, одинадцятикласників — 15.

Розійдуться діти — втратимо колектив, школу. Тому стараємось. У вересні та на початку жовтня проводили уроки на свіжому повітрі, ходили на екскурсії, гуляти на стадіон. У ті місця, де поблизу є укриття, — уточнює Тамара Петрівна. — А ще батьки першокласників домовилися з керівництвом комунальної установи міста і тричі на тиждень, в укритті, вчителі проводять там усі уроки. Навчити дистанційно читати і писати першокласників украй важко. Вчителька Олена Банна збирала трьох-чотирьох дітлахів на кутку і пояснювала матеріал.

— На місці школи №2 рік тому планували будувати школу за 220 мільйонів гривень. Як зараз справи в цьому напрямку?

— Проєктно-кошт

орисну документацію ще не виготовили. Поки не закінчаться бойові дії, будувати ніхто не обіцяє. Спонсори не готові вкладати свої кошти. Ми близько до кордону.

* * *

— У громаді 1781 школяр, — розповіла Тетяна КОВАЛЬЧУК, начальник відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради.

Авторка: Ольга САМСОНЕНКО, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про навчальні заклади на Чернігівщині: 

Схожі новини

Інтерв’ю

Експерт розповів про позиційну війну, завищені російські втрати, прикордонну війну на Чернігівщині

Лис 29, 20:22

Фото

Щоб без газу: підприємству, що випікало хліб під час оборони Чернігова, подарували нову піч

Лис 29, 17:51

У Менській громаді на засніженій дорозі маршрутка зіштовхнулася з легковиком. Восьмеро в лікарні

Лис 29, 16:07

Вiдео

Волонтери та ОВА передали чернігівським військовим спеціалізоване авто

Лис 29, 15:34

У громаді на Чернігівщині поховали бійця 1-ї танкової: загинув на Донеччині

Лис 29, 14:29

Пропагандист, який рік тому вихваляв дії російських окупантів під Черніговом, опинився у ямі в ОРДЛО

Лис 29, 13:22

Батько-одинак та мати-одиначка зійшлися і виховують 16 дітей. Читайте у "Віснику" 30 листопада

Лис 29, 11:39

ТОП-переглядів