Громада, яку обстрілюють чи не найбільше: як тут навчаються діти

31 ЖОВТНЯ 2023, 12:11

1560

Громада, яку обстрілюють чи не найбільше: як тут навчаються діти

Громада, яку обстрілюють чи не найбільше: як тут навчаються діти

Уже другий навчальний рік школярі Новгород-Сіверського вимушені вчитися вдома чи в розбитих навчальних закладах. У ніч на 12 травня 2022 року ракети рашистів влучили в школу та гімназію. Від уламків та вибухової хвилі постраждали  адміністративні будівлі та приватні будинки поблизу.

— У нас змішане навчання: частина займається в гімназії, частина — онлайн, — розповів Олександр ПШЕНИЧНИЙ, директор гімназії імені Ушинського. — Уламками нас теж зачепило. Постраждав навчальний корпус, їдальня, майстерня. Капітального відновлення не було. Ремонти робили власними силами.

Школа №2 розташована на околиці міста, зруйнований спортзал.

— У школі 195 учнів. З них п’ятеро за кордоном. У кожному класі — одна паралель. Старі приміщення, які вціліли після ракетного обстрілу, відремонтували. Усі 11 класів там вміщаються для очного навчання. Усі навчаються дистанційно, бо немає укриття, — каже Тамара ПЛОТНІКОВА, директорка Новгород-Сіверської ЗОШ №2. — Обстежили всі можливі будівлі в радіусі до 500 метрів, немає таких, які прийняли б наших учнів під час тривоги. Лише установа виконання покарань. Але дітей туди не поведемо.

Ми дуже боялися втратити наших учнів. Першокласників у цьому році 13. Випускників дев’ятих класів маємо 29, одинадцятикласників — 15.

Розійдуться діти — втратимо колектив, школу. Тому стараємось. У вересні та на початку жовтня проводили уроки на свіжому повітрі, ходили на екскурсії, гуляти на стадіон. У ті місця, де поблизу є укриття, — уточнює Тамара Петрівна. — А ще батьки першокласників домовилися з керівництвом комунальної установи міста і тричі на тиждень, в укритті, вчителі проводять там усі уроки. Навчити дистанційно читати і писати першокласників украй важко. Вчителька Олена Банна збирала трьох-чотирьох дітлахів на кутку і пояснювала матеріал.

— На місці школи №2 рік тому планували будувати школу за 220 мільйонів гривень. Як зараз справи в цьому напрямку?

— Проєктно-кошт

орисну документацію ще не виготовили. Поки не закінчаться бойові дії, будувати ніхто не обіцяє. Спонсори не готові вкладати свої кошти. Ми близько до кордону.

* * *

— У громаді 1781 школяр, — розповіла Тетяна КОВАЛЬЧУК, начальник відділу освіти, молоді та спорту Новгород-Сіверської міської ради.

Авторка: Ольга САМСОНЕНКО, "Вісник Ч"

"Час Чернігівський" писав про навчальні заклади на Чернігівщині: 

Схожі новини

Волонтер з Чернігівщини показав РЕБ проти скидів

15 ЛИПНЯ 2024, 15:07

Фото

У парк «Міжрічинський» повернулася пара чорних лелек. Птахи відремонтували гніздо

15 ЛИПНЯ 2024, 14:01

Вiдео

Програма «єВідновлення»: чому Чернігів відстає?

15 ЛИПНЯ 2024, 13:24

Фото

У Чернігові відновили спортзал 20-ї школи. Допоміг легендарний баскетболіст і тайванські донатори

15 ЛИПНЯ 2024, 12:45

Фото

Під покровом Святого Пантелеймона: медикам Чернігівщини вручили найвищу громадську відзнаку

15 ЛИПНЯ 2024, 11:26

Народився на Київщині, жив у Харкові, воював на Донеччині: на Чернігівщині поховали загиблого бійця ЗСУ

15 ЛИПНЯ 2024, 10:31

Постраждав бізнес і людські будинки: що про обстріли розказують мешканці Городнянщини

15 ЛИПНЯ 2024, 10:24

ТОП-переглядів