На цвинтарі в Ялівщині почали будувати меморіал. Але є нюанс - проєкт не погодили з адміністрацією парку

08 ЖОВТНЯ 2023, 18:48

1597

На цвинтарі в Ялівщині почали будувати меморіал. Але є нюанс - проєкт не погодили з адміністрацією парку

Почато облаштування кладовища за 20 млн грн

На кладовищі в "Ялівщині" розпочались будівельні роботи з улаштування меморіального комплексу: по периметру захоронення встановлюється бордюрний камінь та завезено зразок надгробку, які планують встановити на кожну з могил загиблого захисника Чернігова, інформує юрист Олександр Гашпар. Також він виклав і фото з місця події.

«Але є одне але! Справа в тому, що кладовище в "Ялівщині" входить до складу території Регіонально - ландшафтного парку "Ялівщина", а відтак, згідно із Законом "Про природно - заповідний фонд" господарська діяльність на території об'єкту ПЗФ має певні обмеження, а її здійснення потребує погодження адміністрації регіонально - ландшафтного парку.

Натомість, за інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА Управління житлово - комунального господарства Чернігівської міської ради, як замовник не погоджувало з адміністрацією парку ані проект, ані проведення самих робіт з улаштування меморіального комплексу в межах території РЛП "Ялівщина"», - зауважив Гашпар.

І додає: начальник управління ЖКГ міської ради Ярослав Куц, як депутат обласної ради, не голосував за проєкт організації території РЛП "Ялівщина", котрим передбачено, що територія кладовища входить до господарської зони РЛП, де були б дозволені такі роботи, якби відповідний проєкт зонування був затверджений.

Читати про це тутЗа наполяганням депутатів «Рідного дому» питання охоронних зон Ялівщини знову відклали

Але ухвалення цього проекту зонування блокується фракціями "Рідний дім" і "радикалами" в Чернігівській обласній раді, а відтак, за відсутності цього проекту уся територія РЛП знаходиться під особливою охороною з забороною здійснення будь-якого будівництва та господарської діяльності, що не погоджена адміністрацією парку.

Про це керівниця Департаменту екології Наталія Грудницька писала ще 27 вересня.

«Сюрреалізм🫥 Декілька депутатів облради не підтримують проект організації території (зонування) РЛП «Ялівщина», чим вирішують його долю. Серед них ті, які є представниками Чернігівської міської ради - землевласника, на якого відповідно до статті 53 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та рішення Чернігівської обласної ради від 28.03.2014 року «Про створення РЛП «Ялівщина» покладено охоронні зобовʼязання по охороні та збереженню території парку».

Порушення правил використання територій та об'єктів природно-заповідного фонду - це вже адміністративне правопорушення, передбачене статтею 91 КУпАП, як мінімум, нагадав Гашпар.

Депутатка обласної ради Галина Логвиненко коментує новину:

- І реконструкції хочеться по захмарним цінам, і не хочеться себе лишати можливості сформувати земельну ділянку в 3,5 га га території заказника, нічого не хочеться випускати із рук "керівникам і забудовникам ".

Як відомо, на облаштування Меморіалу в Ялівщину міська влада хотіла спрямувати більще 40 млн грн. Після серії скандалів суму знизили до 20 млн. Міська влада заявляє, що це поки не спорудження меморіалу, а саме облаштування поховань.

Читати про це тут: У Чернігові між рідними загиблих розпалили суперечку щодо облаштування поховань воїнів

На облаштування поховань у Чернігові влада виділила 20 млн грн

ДжерелоОлександр ГашпарНаталія Грудницька

"Час Чернігівський" писав про те, як у Чернігові намагаються врятувати Ялівщину попри протидію мерії: 

Схожі новини

Авто зʼʼїхало в кювет, повипадали корита із мʼясом: на Чернігівщині поранили у живіт засновника мисливського господарства

20 ЛЮТОГО 2024, 22:14

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: викладачка англійської мови про те, як змінились учні за час війни, нові технології та мотивацію

20 ЛЮТОГО 2024, 18:20

Як ремонтують розмиту повінню дорогу в прикордонній громаді

20 ЛЮТОГО 2024, 17:07

Земельні махінації на 2,5 млн грн: у Чернігові чиновнику повідомили про підозру

20 ЛЮТОГО 2024, 15:51

Ніколи не їздила потягом і лише раз пила алкоголь: у Батурині місцева жителька відсвяткувала 106 років

20 ЛЮТОГО 2024, 14:52

Фото

Акторка з Чернігова показала свою квартиру, яку зруйнували росіяни

20 ЛЮТОГО 2024, 13:58

Фото

Борзнянські гирьовики стали кращими в Чернігові

20 ЛЮТОГО 2024, 12:51

ТОП-переглядів