На Чернігівщину дадуть ще 114 млн грн субвенції. На додаткові проєкти

13 ЖОВТНЯ 2023, 10:18

1160

На Чернігівщину дадуть ще 114 млн грн субвенції. На додаткові проєкти

Садок "Яблунька" у Новому Бикові після бойових дій

Мова йде про перерозподіл коштів з урахуванням 33 додаткових регіональних проєктів відновлення. Є гроші й для Чернігівщини. Зокрема, в галузях освіти, медицини, будівництва ЦНАПів тощо.

Джерелом субвенції є кошти, виділені Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) в рамках спільної програми України та ЄІБ «Програма з відновлення України». Згідно з розпорядженням, в рамках Програми затверджено виділення 5,3 млрд грн на фінансування 108 проєктів громад, які пройшли конкурсний відбір за процедурою, погодженою з ЄІБ.

«Разом з тим, за результатами додаткового відбору, Мінінфраструктури було рекомендовано до фінансування та схвалено Європейським інвестиційним банком ще 33 проєкти, що подавалися органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад територіальних громад», - підкреслили у Міністерстві.

Таким чином загальна сума субвенції в розмірі майже 5,3 мільярда гривень буде перерозподілена на відновлення 141 регіонального проєкта, серед яких: заклади освіти, охорони здоров’я, центри надання адміністративних послуг, об’єкти життєдіяльності населення тощо у Вінницькій, Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській, Черкаській та Чернігівській областях.

Кабмін перерозподілив кошти ЕІБ для областей

Що це за проекти?

У липні Кабмін спрямував 43 млн грн. на реалізацію 4 проєктів в Чернігівській області: капітальний ремонт Новобасанської лікарської амбулаторії, капітальний ремонт Новобиківського садка «Яблунька», капітальний ремонт Дорогинського НВК (Ічнянська громада) та капітальний ремонт Борзнянської ЗОШ.

Додаткові 114 млн передбачені для капітального ремонту школи у Коропі, нового будівництво очисних споруд в місті Бобровиця та капітальний ремонт Безуглівського НВК (Талалаївська сільська рада).

Відновлення Ягідного

Тим часом, у Чернігівському регіоні оголосили старт відбудові житла у Ягідному.

Оголошені перші торги на відбудову будинків у селі Ягідне. Це багатоквартирні дома по вулиці Дружби 3, 5, 6 та 10, повідомили у Службі відновлення та розвитку інфраструктури області.

Агентство відновлення вже оголосило перший тендер на капітальний ремонт чотирьох будинків. Загалом відбудови потребують більше сотні, бо за той місяць, коли село перебувало в окупації, росіяни знищили його майже повністю.

Ягідне: незабаром почнуться роботи із комплексного віднолення селе

Нагадаємо, що у квітні цього року Уряд визначив перелік населених пунктів, де за кошти фонду ліквідації наслідків російської агресії буде проведена комплексна відбудова. 13 червня тут провели перші консультації з жителями, після чого Агентство відновлення та проєктна компанія «АІММ» презентували концепцію відбудови. 10 липня у селі пройшли громадські слухання: люди вибрали різні варіанти нового дизайн-коду та заповнили анкети, де вказали пошкодження свого майна і бажані варіанти його вигляду після відбудови. Розпочали збір документів, щоб передати Агентству відновлення право замовника відбудови.

Відповідно до проєкту відбудови, будинки будуть не лише реконструйовані, а й термомодернізовані. Будівельники замінять або утеплять фасади, цоколі, вікна та горища. Мета проєкту з комплексної відбудови – не лише відновити все, що знищили окупанти, а й створити новий архітектурний простір.

Далі, за  концепцією, буде проведено реконструкцію вулиць із заміною парканів та влаштуванням нового покриття доріг, вуличного освітлення. Підведені комунікації та інтернет.

Біля підвалу місцевої школи, де окупанти примусово утримували сотні людей, в планах створити меморіал. Для цього оголосять архітектурний конкурс та обрана найкраща робота.

Приміщення Будинку культури реконструюють у адміністративну будівлю із бомбосховищем. Цей проєкт виконуватимуть на основі розробок чилійського архітектора, бачення якого сподобалося більшості мешканців села.

Також у планах – облаштування місця дозвілля та відпочинку – урбан-парку, спортивного майданчика, зупинки транспорту, парковки для автомобілів.

Довідково

Фінансовою угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком, яка була ратифікована 14 липня 2021, схвалено наміри про залучення 340 млн євро позики для реалізації проєктів з відновлення та модернізації інфраструктури регіонів, що зазнали руйнувань через агресію рф, а також тих регіонів, що приймають значну кількість ВПО. В державному бюджеті на 2023 рік передбачено кошти в обсязі 5,3 млрд гривень на виконання заходів відповідної фінансової угоди, які надаються як субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам.

За результатами попередніх відборів (2022-2023 роки) розпорядженням Кабінету Міністрів України від 04.07.2023 № 596 було затверджено розподіл відповідної субвенції між бюджетами громад на реалізацію 109 проєктів.

ДжерелоМіністерство розвитку громад і територій та інфраструктури

"Час Чернігівський" писав відновлення Чернігівщини: 

Схожі новини

Хотів застрелитись з мисливської рушниці: на Чернігівщині врятували самогубця

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:36

Суд над чернігівцями у Гомелі: у чому звинувачують українців

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 09:10

Стало більше дронів: ворог обстріляв чотири громади Чернігівщини

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 08:12

Рідні просять підписати петицію щодо присвоєння Героя загиблому штурмовику

04 БЕРЕЗНЯ 2024, 06:12

Фото

У чотирьох громадах Чернігівщини прощались із загиблими бійцями ЗСУ

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 20:57

На Чернігівщині все село просить жінку стати студенткою

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 19:28

Вiдео

Захист української культури, мільйон для ЗСУ: об’єднання митців Чернігівщини про свою роботу

03 БЕРЕЗНЯ 2024, 17:35

ТОП-переглядів