На Чернігівщині вродила картопля

Сер 21, 07:49

5309

На Чернігівщині вродила картопля

Фото ілюстративне

Микола КАЛІВОШКО із Сеньківки, що на Городнянщині, переїхав у Хрипівку біля Городні як внутрішньо переміщена особа. Поселився в пустій хаті. Картопля на новому городі вродила хороша.

— Хатку дали стареньку, в якій давно ніхто не жив, — каже Микола Степанович. — І город біля неї. Земелька добре перегуляла. Посадив картоплі п’ять соток. Уже копаємо на їжу. Уродила добра. У Сеньківці засаджував від 30 до 50 соток. Зараз уже в таких об’ємах потреби немає, бо всю худобу збув. Собі на їжу вистачить, думаю, купувати не доведеться.

— У Сеньківку хлопці пропускають, аби перевірити, чи стоїть ще хата?

— Ні, не дозволяють. Як комусь сильно потрібно, окольними шляхами пробираються. Але ну його. Учора (говоримо в понеділок, 8 серпня) село поливали із гранатометів. Дісталося і Хрінівці Сновської громади. Гупало на околицях добре.

Валентина ІВАНОВА з Єліного Сновської ТГ перебралася в Тур’ю, засадила 12 соток під картоплю і дві сотки під грядки біля нової тимчасової хати.

— Що в Єліному, що в Тур’ї картопля росте однакова, —  порівнює врожаї. — Але вдома садили більше. Бо в мене ж під опікою двоє онуків. Донька померла п’ять років тому. Син загинув у лютому під час ворожих обстрілів.

— Ціну будемо формувати після спілкування з фермерами у Львові, на святі «День української картоплі», — каже Микола ПОНОМАРЕНКО, керівник СТОВ «Десна», з Боромик  Чернігівського району. — Це буде 18 серпня. Моя думка: якісна картопля, яку можна зберігати взимку, буде по 8-10 гривень. Ушкоджена фітофторою, побита — від 3-4 гривень. Врожаї цього року хороші. Але ще один фактор, який буде впливати на ціну картоплі, — зерно. Бо це перша копійка фермера. Продали пшеницю, гасимо борги і купуємо дизель, без якого ми не можемо приступити до картоплі.

Уже й щодо добрив пішли пропозиції, ціна приваблива, а грошей бракує. Зернова група поки лежить на дні. Не купують. І деякі фермери, на сьогоднішній день, прийшли до думки, що краще було б не засівати поля в цьому році.  Ще й погода заважає. Комбайни вийшли в поле, почали молотити — а тут буревії, дощі. Сидимо, виглядаємо сонечко.  Бо лізти в кредити з осені — нехороша тенденція. Є ще кукурудза, соняшник, будемо дивитися, що вони скажуть.

— Картопля вродила, на Чернігівщині її вдосталь, ціни не буде, — підсумував Ігор ЗАВАДСЬКИЙ, керівник ТОВ «Солана Україна», вирощують насіння картоплі в Забарівці Корюківського району. — Хіба що з якоїсь екстремальної причини ціна може підскочити.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Юлія СЕМЕНЕЦЬ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Воював із перших днів вторгнення: у Чернігові поховали бійця

Гру 06, 09:12

Росіяни обстріляли прикордоння Чернігівщини ракетами з літака

Гру 06, 08:25

Прилучанин Дмитро Сова, відомий актор, служить у війську

Гру 06, 07:55

Російська ДРГ вбила 24-річного прикордонника з Носівки

Гру 05, 18:59

НАБУ та САП завершили слідство по нардепу Гуньку

Гру 05, 17:11

Пряма мова

НАШІ ЛЮДИ: майор служби цивільного захисту про пожежно-прикладний спорт

Гру 05, 16:08

Як дістатися з Чернігова до Карпат? Укрзалізниця оприлюднила новий графік руху пасажирських поїздів

Гру 05, 15:14

ТОП-переглядів