На Чернігівщині відновлюють промсектор. Підприємство, яке постачало молочку до мереж столиці, Чернігова і навіть Одеси - знову працює

02 ГРУДНЯ 2022, 13:24

2595

На Чернігівщині відновлюють промсектор. Підприємство, яке постачало молочку до мереж столиці, Чернігова і навіть Одеси - знову працює

Продукція підприємства. Фото виробника

Одне з флагманських молочних підприємств півночі Чернігівщини ПрАТ «Етнопродукт» знову повертається до роботи.

Молочні продукти з Травневого (усього у 18 км від кордону з білоруссю) продавалися у супермаркетах Києва, Дніпра, Одеси, Чернігова й інших. Продукцію можна було зустріти у понад 150 точках, зокрема, і у таких як «Сільпо». Нині головним завданням підприємства - є не розвиток та завоювання нових ринків, а збереження молочного стада й робочих місць, бо продукція поки реалізовується по збиткових цінах.

Бренд поступово налагоджує логістичні зв’язки із магазинами Чернігова, Києва й Одеси. Дніпро поки планах. На щастя, виробничі потужності ні в Травневому, ані в Новій Олександрівці під Києвом не постраждали, тому відновити виробництво відносно нескладно.

Справжній челендж для городнянців нині - доставка продукції по розбитих дорогах при дуже коштовному пальному.

Директор Євген Гулай додає:

- Нещодавно виникли додаткові проблеми – почалися системні вимкнення електропостачання, причому трапляється це у години вранішнього та вечірнього доїння. Хочу принагідно звернутися до влади на всіх рівнях, щоб допомогли врегулювати це питання. Ми не проти, щоб країна заощаджувала електроенергію, й готові потерпіти її відсутність протягом дня чи вночі, хоч це також створює певні труднощі. Однак слід розуміти, що вартість доїння корів з використанням звичайної електрики аж занадто відрізняється від вартості доїння від генератора, який працює на недешевому дизельному пальному.

Компанія дає роботу 20 співробітникам, які повністю забезпечують дійне стадо зі 130 корів. Молодняк вирішили вирощувати самостійно, бо заготівельники закуповують телят за безцінь. Колективу підприємства вдалося зберегти всю наявну техніку.

В умовах окупації прийшлося туго: все дійне стадо більше місяця обслуговувалось двома парами рук – дояркою Іриною Полоз й місцевою жителькою, ветеринарною лікаркою Мар’яною Білановською, пишуть Новини Городнянщини.

Ірина Полоз

Керівництво підприємства вдячне міській раді та керівництву ДП «Городнянське лісове господарство» за підтримку у важкі часи, в тому числі й паливо-мастильними матеріалами. Завдяки допомозі небайдужих людей та ентузіазму колективу вдалося в повній мірі заготовити корми для корів, зібрати врожай фуражного зерна й засіяти всі заплановані площі під озимі культури.

Попри власні труднощі, «Етнопродукт» надав роботу й житло двом родинам біженців з Луганщини. Відтепер Катерина Артюх з донькою Світланою мешкають у гуртожитку підприємства, а родина Світлани Зайнуліної отримала будинок у Травневому.

Катерина Артюх з донькою Світланою

Українсько-швейцарське аграрне підприємство обробляє 4 тис га органічних земель в Чернігівській області. Компанія утримує 1 тис голів великої рогатої худоби. Виробляє м'ясо та молоко з ТМ "Етнопродукт" на заводі біля Києва. Молоко не гомогенізується, що дозволяє зберегти природний стан продукту.

"Час Чернігівський" писав про відновлення бізнесу після російської окупації частини Чернігівщини:

Джерело: Павло Дубровський, "Новини Городнянщини"

Схожі новини

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

Вбив улюбленого пса дружини - суд дав рік обмеження волі

17 СІЧНЯ 2025, 16:22

"На щиті" на Чернігівщину повертається переселенець із Донеччини

17 СІЧНЯ 2025, 15:22

ТОП-переглядів