На Чернігівщині понад три місяці працюють два гінекологічних кабінети безбар’єрного доступу

14 ВЕРЕСНЯ 2023, 11:14

1454

У Чернігівській області віднедавна можна безоплатно скористатися послугами гінекологічних кабінетів безбарʼєрного доступу UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. Вони розташовані у Чернігові та Ніжині, на базі міських пологових будинків.  

Обидва кабінети оснащені інклюзивним обладнанням, тож доступні і для пацієнток, які пересуваються на візку, і для жінок із травмами опорно-рухового апарату.   

Кабінет у Чернігові працює у режимі 24/7, розповідає Людмила Поснєва, лікарка-ординатор КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради, акушерка-гінекологиня з 22-річним стажем роботи.   

«Його безбарʼєрність полягає не лише у фізичній особливості. Сенс цього кабінету в тому, що, наприклад, кожна людина, яка страждає від домашнього насильства чи боїться звернутися у жіночу консультацію – їй тут можуть надати анонімну підтримку і кожна жінка може звернутися по допомогу», – коментує лікарка.   

Як звернутися? Через приймальне відділення пологового. Тут є пандус, тож якщо пацієнтка на візку чи навіть з дитячим візочком – потрапити всередину приміщення буде нескладно. Кабінет розташований поруч – перші двері від приймального відділення.   

«Як все відбувається? Жінка звертається. Кличуть лікаря і ми починаємо огляд. Це огляд лікаря, найперше по гінекологічному профілю, потім, за потреби, може бути видане направлення до профільного спеціаліста», – каже лікарка Поснєва.   

Зазвичай, прийом веде чергова бригада, але можуть долучитися і лікарі пологового відділення. Вони тут цілодобово, тож навіть якщо жінка звернеться вночі – одразу отримає медичну допомогу.   

У випадку з домашнім насильством – відбувається перша бесіда з фахівцем, а потім – пацієнтку перенаправляють до потрібного спеціаліста. Також тут постраждалі можуть отримати і психологічну підтримку.   

Гінекологічний безбарʼєрний кабінет обладнаний сучасним обладнанням, тестами, спеціальним гінекологічним кріслом, що підходить для огляду пацієнток з інвалідністю. 

«Частіше звертаються жінки клімактеричного періоду. Бабусечки на милицях з порушеннями циклу, клімактеричними кровотечами. Була після пологів одна дівчинка з ДЦП, вона зовсім молоденька, їй незручно проходити огляд на звичайному кріслі. Але вона виявилася такою позитивною, життєрадісною, вона мене вразила, я її добре запамʼятала. Вона у нас народжувала, тож потім приходила на обовʼязковий післяпологовий огляд», – розповідає лікарка Поснєва.   

Медична допомога, доступна для всіх, зокрема для постраждалих від насильства   

Пані Людмила говорить: актуалізація теми домашнього насильства у публічній дискусії відбувається лише останні роки. Але досі постраждалі жінки надзвичайно уразливі – страх "звинувачення постраждалої" або віктімблеймінгу змушує їх замовчувати проблему та боятися звернутися до лікарів та правоохоронців.    

На жаль, таке явище досі поширене в суспільстві. Проте не слід боятися чи соромитися просити про допомогу. Спеціалісти гінекологічного кабінету нададуть необхідну підтримку абсолютно конфіденційно та допоможуть знайти вихід зі складних життєвих ситуацій, а за потреби – спрямують до інших фахівців. 

«Так само може звернутися і жінка, яка має підозри щодо ВІЛ-інфекції. Це також може бути анонімний огляд і навіть безоплатна здача тестів», – підкреслює Людмила Поснєва. 

Варто знати

На Чернігівщині є два гінекологічні кабінети безбар'єрного доступу UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення. Вони працюють за наступними адресами:

  • Чернігівський пологовий будинок (м. Чернігів, вул. 1-го Травня, 172);
  • Ніжинський пологовий будинок (м. Ніжин,  вул. Станіслава Прощенка, 21А).

Детальну інформацію про роботу цих та інших кабінетів можна отримати у реєстратурі медичного закладу, за номером 3033* або ж на сайті лінії підтримки з питань жіночого здоров’я. 

*Лінія працює щодня з 9:00 до 18:00, дзвінки з мобільних операторів та міських номерів по Україні безоплатні.  

Мобільні гінекологічні бригади та гінекологічні кабінети безбарʼєрного доступу працюють в рамках заходів гуманітарного реагування UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення, за фінансової підтримки Європейського союзу (ЕСНО), Міністерства закордонних справ Данії, Канади, Франції та Республіки Корея.  

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Партнерський матеріал

Схожі новини

Фото

У Чернігівській ОВА передали нагороди родинам загиблих бійців

16 КВІТНЯ 2024, 17:31

Фото

100-літній бахмаччанин розповів про власні секрети довголіття

16 КВІТНЯ 2024, 17:18

Фото

Жінка із Сновщини збирає зморшки пригорщами

16 КВІТНЯ 2024, 15:50

У сусідній Сумщині - велика втрата: на фронті загинув міський голова Лебедина Олександр Бакликов

16 КВІТНЯ 2024, 14:44

Тренерка розказала, чому діти з Чернігова їздять плавати у Славутич

16 КВІТНЯ 2024, 13:31

Воїн з Чернігівщини отримав "Золотий Хрест". Про нагороду розказав майже через рік

16 КВІТНЯ 2024, 12:24

На прикордонні Чернігівщини людина живе у болоті

16 КВІТНЯ 2024, 11:21

ТОП-переглядів