Молоко від людей — по 7,50. Від ферм — по 12

Січ 30, 12:23

1056

Молоко від людей — по 7,50. Від ферм — по 12

Фото ua.depositphotos.com

У Волинці, що на Сосниччині, молоко від людей приймають по 7,50 за літр базисної жирності (3,4 відсотка).

— 7,50 — мало, але все одно вигідно, — дивиться відомості Наталія Гапон з Волинки, молокоприймальниця від буринського молокозаводу, що на Сумщині. — Молочні гроші приходять вчасно. Працюю чотири з половиною роки, ніколи не було більше тижня затримки. Від Бурині на Сосниччину приїздять молоковози, забирають молоко і звозять у Борзну. Там воно охолоджується, проходить фільтрацію. Із Бурині приїздять великі машини, перевантажують і везуть на Сумщину. Там виробляється продукція, яка на Чернігівщину не завжди й потрапляє. Дуже хороше масло. На приймальні пункти дають. За місяць можу взяти і 30 кілограмів, і більше, для своїх здатчиків, для родини.

— Водночас від ферм молоко беруть у середньому по 12 гривень*, — повертаюся до закупівельних цін.

— Несправедлива ця нерівність — таке завжди було. Я приймальниця з 20-річним стажем. Ще колись писали у відомостях навпроти зданого людського молока — другий сорт. А колгоспне йшло першим сортом або вищим. Може б, для людей щось змінилося, якби не ця війна. Перейшли б на доїльні апарати. Не було б контакту з руками (контакт з руками та повітрям автоматично переводить це молоко у другий сорт). Може, щось би помінялося в законодавстві. Кожен розуміє, що це низька ціна, що доставка, корми, косовиця — усе дорого. Та село просто виживає.

Корів у Волинці восени було три череди. Одна маленька — 12 корів, друга — голів 45 і третя — голів 60. Є господарі, у котрих по три корови. Від однієї корови господар нині може здати і 10 літрів молока за день. А може за два дні 15 літрів принести. Жирність залежить від годівлі корови, від породи. Зараз, узимку, жири стабільні — від 3,8 і вище. Є і 5,2 відсотка, є 5,7, а є — корова пішла в запуск — у неї жирність майже завжди 5,8.

Довідково. На кінець грудня закупівельна ціна на молоко трьох гатунків (першого, вищого та екстра) склала 11,92 гривні за кілограм, повідомляє департамент агропромислового розвитку Чернігівської обласної адміністрації з посиланням на асоціацію виробників молока. На фоні перебоїв в електропостачанні виробництво промислового молока скорочується. Зростає захворюваність на мастит через невчасне доїння. Для ферми на 1000 корів затримка доїння хоча б на годину означає недоотримання двох тонн молока на добу або 60 тонн на місяць.

Ручне доїння, хоч молоко і вважається другосортним, від електрики не залежить.

"Час Чернігівський" писав про життя в селі:

Джерело: "Вісник Ч" від 19 січня 2023 року, авторка Тамара Каравченко

Схожі новини

Вiдео

У палаці культури Чернігова виявили склад гуманітарної допомоги, частина - із простроченим терміном

Бер 21, 20:31

На Чернігівщині СБУ ліквідувала нарколабораторію - ділки збували психотропні речовини в особливо великих розмірах

Бер 21, 18:21

Як буде сіятися цього року Прилуччина: як впливає на це гуманітарне розмінування та цукровий буряк?

Бер 21, 17:22

У Чернігові п'яний сумчанин їздив за кермом вантажівки

Бер 21, 16:38

Фото

У громаді на Чернігівщині висадили дві тисячі сосен

Бер 21, 15:57

Спецпроект

Що потрібно і малим, і великим: розмова з тими, хто залишився працювати на Чернігівщині

Бер 21, 15:38

Вiдео

Масштабні пожежі охопили Чернігівщину через спалювання сухої трави і сміття

Бер 21, 13:56

ТОП-переглядів