Мінні тральщики "Чернігів" і "Черкаси" сприятимуть протимінній безпеці у Чорному морі

26 БЕРЕЗНЯ 2024, 10:23

762

Мінні тральщики "Чернігів" і "Черкаси"

Мінні тральщики "Чернігів" і "Черкаси"

Поки екіпажі - на відповідних навчаннях. Також контракт на їх обслуговування отримала відома британська компанія. 

Україна почала створення угруповання протимінних сил у Чорному морі. Прийнято постанову Кабінету міністрів, яка дозволить залучити кошти на постачання та обслуговування двох протимінних кораблів, повідомили в Міноборони України.

"Міністерство оборони розпочинає створення угруповання протимінних сил у Чорному морі. Уряд прийняв постанову, якою збиратиме кошти, необхідні для реалізації проєкту постачання та обслуговування двох протимінних кораблів, як передбачені Рамковою угодою між урядами України та Великої Британії», – йдеться в повідомленні на офіційному сайті Міноборони.

Морський мінний тральщик "Чернігів" у водах Великої Британії

Морський мінний тральщик "Чернігів" у водах Великої Британії

Морський мінний тральщик “Черкаси” у водах Великої Британії, 23 жовтня 2023 року

Морський мінний тральщик “Черкаси” у водах Великої Британії

Згідно з повідомленням, у 2022 році зі складу британського флоту були виведені два мінні мисливці класу Sandown, які отримали назви Cherkasy і Chernihiv та були залучені до багатонаціональних навчань під українським прапором. Угоду про поставку підписали Міністерство оборони України та Міністерство оборони Великої Британії.

"У 2023 році Міністерство оборони України уклало угоду з британською компанією, яка має значний досвід обслуговування кораблів ВМС Великої Британії. Україна оплатить модернізацію, технічне обслуговування, обладнання та запчастини для двох міношукачів згідно з кредитними договорами, умови яких затверджені постановою», – повідомили в Міноборони, цитує відомство «Інтерфакс-Україна».

Судна поки не можуть зайти в акваторію України – це суперечить Конвенції Монтре 1936 року, яка забороняє прохід суден воюючих країн через протоки Босфор і Дарданелли.

"Ці судна вкрай необхідні Україні для розмінування Чорного моря після завершення повномасштабної війни, тому що це сучасні протимінні кораблі такого класу. За оцінками українських і експертів НАТО, операція з розмінування в Чорному морі триватиме від 3 до 5 років, але без таких суден це могло б тривати і довше», – цитує преса командувача ВМС України Олексія Неїжпапу. служби Міноборони.

Олексій Неїжпапа

Олексій Неїжпапа

За даними Міноборони, наразі екіпажі кораблів «Черкаси» та «Чернігів» проходять навчання у складі протимінних сил. Зокрема, військовослужбовці оволодівають застосуванням протимінної зброї, тактикою та способами розмінування акваторій за стандартами НАТО.

Групи пройшли перший етап підготовки на протимінно-стійких суднах та отримали позитивні оцінки за результатами атестації фахівців НАТО під час навчань Joint Warrior 23-2. Надалі військовослужбовці проходитимуть інтенсивну підготовку на кораблях до дій у будь-яких умовах.

Українські екіпажі проходять навчання з експлуатації міношукачів Sandown, липень 2022

Українські екіпажі проходять навчання з експлуатації міношукачів Sandown

Цього року кораблі «Черкаси» та «Чернігів» братимуть участь у 3 міжнародних навчаннях. На завершальному етапі експерти НАТО сертифікують кораблі на сумісність для дій у складі корабельних протимінних груп НАТО. 

«Укладення відповідних угод є критично важливим. Це дасть початок формуванню морського протимінного угруповання в Чорному морі та дозволить уникнути іміджевих втрат України в очах стратегічного партнера. Адже саме Великобританія виступила ініціатором створення Міжнародної коаліції з морського потенціалу», – додав заступник міністра оборони Юрій Джигір.

Юрій Джигір

Юрій Джигір

Ще раніше британська компанія Babcock отримала трирічний контракт на підтримку та обслуговування двох протимінних кораблів «Черкаси» та «Чернігів» для ВМС України після їх передачі зі складу Королівського флоту Великої Британії, повідомили на сайті компанії.

Команда інженерів-механіків та електриків, які працюють разом із виробниками, забезпечуватимуть профілактичне обслуговування та технічну підтримку. Компанія Babcock використає свій досвід роботи на протимінних платформах класу Sandown, щоб удосконалити судна, підвищити їхню експлуатаційну здатність і стійкість.

Девід Локвуд, генеральний директор Babcock, коментує:

«Роль Babcock в міжнародній обороні ніколи не була такою критичною. Як провідний галузевий партнер у програмі посилення військово-морських можливостей України, ми маємо професійні можливості для підтримки цих важливих військово-морських активів. Нещодавнє оголошення про наш український бізнес разом із цим контрактом на підтримку військово-морських сил спирається на роботу, яку ми вже робимо, щоб підтримати військові земельні активи країни в рамках підтримки Великої Британії України».

Babcock також запропонує підтримку ВМС України на відстані, допомагаючи надати екіпажу рішення в режимі реального часу для будь-яких проблем, з якими вони стикаються. Технічні консультації та ремонт також можуть бути надані, коли і де вони потрібні.

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Начальник сервісного центру, підозрюваний в хабарництві, вийшов під заставу мільйон гривень

27 КВІТНЯ 2024, 20:38

Інтерв’ю

«У думках нас уже відспівали», - дзюдоїстка Єлизавета Шевченко про перебування в полоні

27 КВІТНЯ 2024, 19:14

Сніжана, він же Віталій, видурив у людей півтора мільйона гривень

27 КВІТНЯ 2024, 17:35

Мав бронь, але пішов добровольцем: петиція щодо присвоєння звання Героя (посмертно)

27 КВІТНЯ 2024, 15:27

У Бахмацький райсуд призначили нового суддю. Ще 2 суди Чернігівщини хочуть підсилити 6 служителями Феміди

27 КВІТНЯ 2024, 14:44

«Посилка із Сирії» обійшлася у обійшлася в 175 тис грн

27 КВІТНЯ 2024, 13:17

На Чернігівщині 26 квітня поховали загиблого на Донеччині бійця

27 КВІТНЯ 2024, 11:04

ТОП-переглядів