У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

26 ЛЮТОГО 2024, 15:52

767

Делегати з Великої Британії оглянули об’єкти, зруйновані через війну

Делегати з Великої Британії оглянули об’єкти, зруйновані через війну

Чернігівщина прийняла 25 лютого найчисельнішу і найрізноплановішу делегацію за час повномасштабного вторгнення. Регіон з робочим візитом відвідали члени парламенту Великої Британії, член Європарламенту, представники фондів «UK Friends of Ukraine» і «Operation Safedrop», а також округу Кент (Велика Британія).

Під час зустрічі з начальником ОВА В’ячеславом Чаусом, що відбулася в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва, говорили про безпеку, освіту та відновлення.

«Багато людей у Великій Британії думають, що відновлення – це завдання на потім, після завершення війни. І не вбачають необхідності допомагати з цим зараз. Однак, це не так. Відновлюватися треба вже зараз і ми робитимемо все можливе, аби допомогти з цим процесом», – наголосив член парламенту Великої Британії, співголова загальнопартійної депутатської групи «Україна» Алекс Собел.

Алекс Собел

Алекс Собел

Актуалізуючи потреби області, В’ячеслав Чаус розповів про хід відновлення пошкоджених об’єктів, левова частина яких – оселі громадян. Так, наразі майже 5,4 тисячі житлових будинків відновлено, понад 1,2 тисячі – у роботі, ще більш ніж 4,7 тисяч – потребують ремонтних і відновлювальних робіт. Водночас триває відбудова об’єктів критичної інфраструктури, будівництво/ремонт укриттів у закладах освіти. Адже ключова мета, за словами начальника ОВА, – повернути життя в регіон.

«Питання відновлення важливе зокрема й тому, щоб люди, які сюди хочуть повернутися і повертаються, мали можливість тут жити, працювати, робити все можливе, щоб ми якомога швидше перемогли. Завдяки підтримці наших іноземних партнерів ми продовжуємо долати низку труднощів і проблем», – сказав В’ячеслав Чаус і подякував міжнародній спільноті, Великій Британії зокрема, за всебічну допомогу.

В’ячеслав Чаус

В’ячеслав Чаус

А ще начальник ОВА висловив сподівання, що області вдасться налагодити міжрегіональне співробітництво з округом Кент за прикладом Іль-де-Франсу. Перші кроки в цьому напрямі вже зроблені.

Йшлося і про підтримку України, в тому числі постраждалих регіонів, Європейським Союзом. Депутат Європарламенту Міхаель Ґалер повідомив, що підтримано ініціативу створення спеціального фонду для цивільних потреб України у розмірі 50 млрд євро. Перший транш – уже в першому півріччі. 15% з цього має піти саме на використання регіонами.

У ході робочого візиту делегати оглянули низку об’єктів, зруйнованих через війну: Обласний молодіжний центр, один із мостів, кардіоцентр. Побували іноземці і в сумнозвісному Ягідному.

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії  У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії  У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії   У Чернігівській ОВА домовляються про партнерство із регіоном у Великій Британії

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

Джерело: Чернігівська ОВА

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

У Чернігові у місцевому парку висадили берези

23 КВІТНЯ 2024, 21:19

Поранений під час оборони Чернігова: таз і ноги 48-річного чоловіка нечутливі

23 КВІТНЯ 2024, 20:14

Вiдео

Пільгові кредити для селян Чернігівщини у 2024 році: хто може скористатися

23 КВІТНЯ 2024, 18:09

Vodafone інвестує в громаду Чернігівщини: у віддалених селах ловитиме 4G

23 КВІТНЯ 2024, 17:24

У Чернігові прощались із 25-річним бійцем

23 КВІТНЯ 2024, 16:47

Фото

Підрядник розказав, як просувається будівництво моста поблизу Шестовиці

23 КВІТНЯ 2024, 16:31

Нові правила мобілізації: як каратимуть ухилянтів на Чернігівщині

23 КВІТНЯ 2024, 15:17

ТОП-переглядів