В Україні загалом та і в Чернігові є така народна прикмета: якщо раптом російських обстрілів поменшало, то можливо у місто чи область приїхала якась поважна особа. 4 лютого, як виявилось ця прикмета спрацювала: у Чернігів завітав генеральний секретар НАТО Марк Рютте. Зустріч відбулась у професійному ліцеї залізничного транспорту. Як вона пройшла – запитуємо у безпосередніх учасників.
Насправді сама зустріч відбулась у цьому профорієнтаційному хабі. Дуже тепла. Комунікація відбувалась «рівний-рівному». І Марк про це говорив: помітно, що вертикаль влади не відчувається, - каже Максим Поджарий, директор професійного ліцею залізничного транспорту.

Максим Поджарий
У зустрічі взяли участь представники активної молоді, студенти, аспіранти.
Темою зустрічі була «Молодь у євроінтеграції» і в цілому логічно, що розмови відбувались навколо цих процесів, навколо того, як відчуває себе молодь і суспільство в умовах війни, - розповідає Поліна Гомбалевська, аспірантка НУЧК ім. Т. Шевченка, голова Молодіжної ради при Чернігівській ОВА.

Поліна Гомбалевська
Пан Рютте, кажуть учасники, із зацікавленням говорив не лише про те, що Україна може отримати від європейських союзників, але й про те, яким досвідом наша держава може поділитись із ними.
Ми говорили і питання ставились від учасників зустрічі були не лише про те, як Україна може отримати певні бенефіти і продовжити свій шлях євроінтеграції, а й про те, який внесок ми даємо в цілому світу, Європі, європейським країнам. Дуже приємним відкриттям було те, що Марк Рютте зайшов, він відкритий до комунікації, був готовий взаємодіяти і відповісти на всі питання, - каже Поліна Гомбалевська.

Марк Рютте спілкується з молоддю
Інший учасник зустрічі, Юрій Конопля, який на момент запису нашого сюжету перебував у Києві і тому погодився дати коментар онлайн, каже: цікавими були спогади Марка Рютте про дитинство.
Зустріч з паном Марком Рютте відбулась неймовірна і грунтовна. Що запам’яталося найбільше – так це те, що він згадував свої дитячі роки, коли також була загроза від Радянського Союзу для країн Європи. І він згадав фрагмент, що від його країни, Нідерландів, до кордону СРРСР було їхати 5 годин і всі дуже боялися загрози. Багато людей їхали до Канади. І зараз також країни Європи починають розуміти всю ту загрозу, яку українці відчувають і бачать.

Юрій Конопля
Цікаво, що молодь і старші учасники звернули увагу на різні аспекти зустрічі.
Головний меседж, що я почув для себе – що є надія на покращення і в нашому регіону і головне – в усій країні, в державі. Інші країни цікавляться, є зворотній зв’язок, що ми не одні. Це головний сигнал, головний меседж для нас, - розповідає Євгеній Долошко, заступник директора Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту.

Євгеній Долошко
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте відвідав також один з пошкоджених енергооб'єктів області, с. Ягідне і один з «Пунктів незламності» в Чернігові.
***
Час Чернігівський писав про таке:







