Вишукані й ароматні квіткові букети робить 28-річна Юлія Давиденко з села Володькова Дівиця, що під Ніжином. Юлія – майстер миловаріння.
Вдома у родині майстрині не знайдеться жодного брусочка магазинного мила, проте створеного своїми руками - на будь-який смак. У Юлії – дві донечки, старша донька вже пробує інколи допомагати мамі, а найбільша розвага дітей - бавитись у ванні з милом у формі фруктів або звірят: море піни, аромату і задоволення.
- Юліє, що стало поштовхом у вашому житті до занять з миловаріння?
- Відразу після одруження чоловік подарував мені дуже гарний букет троянд. Не справжніх, а з мила. Намилувавшись ними, я задумалася: чи не почати мені робити таку красу. Цю ідею я виношувала більше півроку. І перед початком повномасштабної війни, якраз 20 лютого 2022 року, спробувала, замовивши стандартний набір для миловара.
- Ви самоучка чи закінчували тематичні курси?
- Спочатку спробувала робити сама, але згодом почала шукати, де б навчитися чогось більшого. Відповідь знайшла в мережі інтернет: обрала майстриню, яка організувала клуб миловарів, і онлайн навчає, як правильно розмістити квіточки, щоб вийшло гармонійно і естетично. Я і до цих пір переймаю досвід у неї.
- Пам'ятаєте свій перший виріб?
- Першими були звичайні брусочки мила у вигляді квітки. Спочатку не все виходило, бо я не знала, скільки потрібно часу, щоб застигло мило у формі. А коли вже вийшло, моїй радості не було меж. Перший букет робила з прозорої основи, тому квіточки вийшли немов скляні.
Перше замовлення у мене було на 8 березня 2022 року, знайомий для своєї дружини замовив. Це були 9 троянд в звичайний коробочці, без зелені.
- Яка квіткова композиція є найпопулярнішою серед покупців?
- В основному це бюджетні композиції, а так - все залежить від пори року. Весною замовляють підсніжники, тюльпани. Осіннню - хризантеми, соняшник, еустому. А троянди в тренді завжди.
- Скільки часу йде на створення такої краси?
- Коли беру замовлення, то попереджаю, що працюватиму над ним від 1 до 3 днів. На все потрібен свій час, від заливання квітів до складання букету. А так, як у мене двоє діток, які потребують моєї уваги, то створюю, переважно, вночі, коли доньки сплять.
- Що найважче у роботі?
- Скласти квіточки до букету. Завершену картинку потрібно собі уявити і закріпити в голові, без цього нічого не виходить. Ну і, звісно, треба «упіймати» натхнення, бо якщо його нема, то нічого не складеться.
- То в чому ви черпаєте натхнення?
- Переглядаю в інтернеті фото живих букетів. Якщо якийсь зацікавив – повторюю.
- Як думаєте, скільки вже зробили мила в кілограмах за весь час?
- Навіть не знаю… Можливо біля 500 кг. Важко підрахувати.
- Чи може робота миловара замінити основну?
- Думаю, так. Мене виручає. Так, як я в декреті, то для мене це поки основний заробіток.
- Юлія, чи брали Ви участь в якихось виставках, або конкурсах?
- Між миловарами завжди є різні конкурси. Стараюся постійно брати участь, але поки нічого не вигравала. Проте, як то кажуть, головне не перемога, а участь.
Тому, думаю, мої перемоги ще попереду.
Джерело: Nizhyn Post
"Час Чернігівський" писав про таке: