«Вона досі плаче, як згадує»: нардепка розповіла історію чернігівської акушерки, яка 43 дні приймала пологи в підвалі

04 ЛИСТОПАДА 2025, 12:25

3531

Василенко Соломія

Ірина Геращенко. Віра Целик

Ірина Геращенко. Віра Целик

Нардепка та ексвіцеспікерка українського парламенту Ірина Геращенко поділилась у соцмережах тим, що її найбільше вразило під час нещодавніх відвідин Чернігова

Вдалося це чернігівській медикині - Вірі Целик, яка працює старшою акушеркою Чернігівського міського пологового будинку. 

Пані Віра - добре відома у медіа постать. За заслуги в охороні здоров’я жінку номінували на відзнаку «Варті» від Нової Пошти. 

Чернігівка 43 дні взимку-весною 22-го провела в підвалі лікарні, де фактично жили 150 людей. 

«Під обстрілами, гуркіт російських танків, свист ракет, в холоді, без світла, з керосиновими лампами і ліхтариками тут прийняли 137 пологів. Першою в холодному підвалі народилася трійня. Дівчатка, чий тато військовий і в той лютневий день вже не зміг бути поряд з дружиною, бо мусив захищати Україну. Коли зникло світло - воду нагрівали в чайниках на вулиці. Найбільше боялися за недоношених дітей, яким потрібно бокси, тепло, особливі умови, але нічого цього лікаря забезпечити не могла. Пані Віра згадує ті дні і плаче, говорить, в підвалі трималася, бо не мала права розклеюватися, а зараз накриває», - ділиться враженнями Ірина Геращенко. 

Про пережите медикиня написала книгу «42 дні в бомбосховищі: як в Чернігові під обстрілами народжували нове життя». 

Сама політикиня говорить: обовʼязково покаже цей документальний твір своїм європейським друзям. 

Авторка: Євгенія Замковська

"Час Чернігівський" писав про таке: Прийняли пологи в кареті «швидкої»: фельдшер із Чернігівщини розповів, як все було

Схожі новини

Фото

На Чернігівщині завершення жнив відсвяткували концертом… Вакарчука

18 СЕРПНЯ 2026, 10:48

Горіли тонни кормів і продуктовий магазин: росіяни атакували Чернігівщину дронами

18 СЕРПНЯ 2026, 09:27

Фото

Чернігівщина: через ворожі атаки постраждала жінка

18 СЕРПНЯ 2026, 08:33

Уламок з дрона пробив груди та аорту біля серця

17 СЕРПНЯ 2026, 20:25

За чотири місяці війна забрала двох братів. У громадах втрати

17 СЕРПНЯ 2026, 19:20

На Чернігівщині ворожий дрон влучив у житловий будинок

17 СЕРПНЯ 2026, 18:30

Вивіску зняли, відділення закрили - у прикордонній Семенівці перестала працювати «Нова Пошта»

17 СЕРПНЯ 2026, 17:03

ТОП-переглядів