У прокуратурі області повідомили: розпочали розслідування за фактом удару БпЛА по місцевій залізниці. Постраждав машиніст локомотива.
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом воєнного злочину (ч. 1 ст. 438 КК України).
За даними слідства, 17 жовтня близько 9:45 ворог атакував безпілотником в місті Чернігові транспортну інфраструктуру. У результаті атаки машиніст локомотива отримав осколкові поранення, пошкоджено рухомий склад.
Прокурори у взаємодії зі слідчими СБУ та поліції вживають усіх заходів з метою фіксації наслідків воєнного злочину рф.
За попередньою інформацією, у локомотив міг поцілити ворожий ударний дрон-камікадзе з функціями штучного інтелекту, який здатен автономно знаходити та атакувати цілі, а також діяти в умовах придушення систем РЕБ. Також подібні дрони можуть бути керовані з рф.
Про те, що росіяни полюватимуть саме за локомотивами - ще на початку жовтня попереджав керівництво Укрзалізниці фахівець з БПЛА Сергій Бескрестнов (Флеш).
Тоді він сказав, що росіяни відстежують локомотив, а потім, коли знаходять його місце стоянки, б'ють по ньому.
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке: