Літо пахне чебрецем: як пити чай із цим зіллям, а кому не можна

30 ЛИПНЯ 2023, 14:45

6566

Горнятко чаю з чебрецем у обідню перерву покращує настрій та усуває симптоми стресу. Працівники Мезинського національного природного парку, на території якого росте чебрець, смакують цей неймовірний чай і діляться природними рецептами здоров’я.

Пора чебрецю! На Чернігівщині люди здавана любили цю запашну рослину, тому кожного року заготовляли її на зиму. І справді, депресія, низький імунітет, зайва вага, застуда і низка інших захворювань допоможе побороти чай з чебрецю. Адже у цій рослині є дуже багато корисних речовин, зокрема, вітаміни групи А, В, К, Р, Е, С, магній, кальцій, калій, залізо, фосфор, натрій, цинк, флавоноїди й феноли. Проте не поспішайте заварювати трави, поки не дізнаєтеся їхні властивості.

У Мензинському НПП пояснюють як треба заварювати цю диво-траву:

«Вам знадобиться одна столова ложка чебрецю і дві склянки води, доведеної до кипіння. Просто залийте чебрець окропом і почекайте приблизно 10 хвилин. Потім можете насолоджуватися корисним напоєм».

Кому рекомендують?

Лікарі рекомендують заварювати чебрець людям, які мають такі проблеми зі здоров'ям: застуда, стоматит, бронхіт, діарея, плеврит, гельмінтоз, метеоризм, астма, хвороби сечостатевих шляхів, тонзиліт, розлади нервової системи, алкоголізм, депресія, низький імунітет, зайва вага, імпотенція, анемія (недокрів'я).

Людям ось з такими проблемами можна замислюватися про вживання чаю з чебрецю, але необхідно обов'язково порадитися з лікарем.

Кому не можна пити чай з чебрецю?

Чай з цієї рослини не рекомендують пити: дітям до 3 років; вагітним жінкам; тим, хто схильний до алергій; людям із захворюваннями печінки, нирок і шлунку.

Якщо хочете отримати від чебрецю користь, а не шкоду – перед його вживанням проконсультуйтеся з медиками.

Важливо пам'ятати, що у день не варто пити понад 500 мілілітрів чаю з чебрецю. Крім того, такий напій не можна пити постійно - його приймають курсом приблизно два тижні. Після такого курсу радять робити перерву теж на приблизно 14 днів.

Джерело: Віталій НАЗАРЕНКО. Фото Людмили Науменко

"Час Чернігівський" писав про природу: 

Схожі новини

У громадах на Чернігівщині поховали пʼятьох загиблих воїнів

20 ВЕРЕСНЯ 2024, 00:05

"Болота тушите, а хати?" На Чернігівщині згоріли будинки поки чекали пожежну

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 22:22

Стало відомо, де режим Лукашенка утримує політвʼязня-чернігівця

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 19:00

Майже 54 тисячі вибухонебезпечних предметів ліквідували на Чернігівщині за 2,5 роки

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 17:48

Неподалік чернігівського кордону білоруси будують військове містечко за майже $100 млн

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 16:51

Чотирьох бійців поховали у громадах на Чернігівщині

19 ВЕРЕСНЯ 2024, 08:37

Вiдео

Профтехучилищам у Чернігові знайшли власника і фінансування

18 ВЕРЕСНЯ 2024, 22:54

ТОП-переглядів