Копали картоплю, коли міни почали падали на городі. Марина Гернеса закрила собою чоловіка

08 ВЕРЕСНЯ 2023, 15:17

6007

Копали картоплю, коли міни почали падали на городі. Марина Гернеса закрила собою чоловіка

Фото ілюстративне

23 серпня близько 16.00 під час обстрілу села Грем’яч Новгород-Сіверського райо­ну поранило 55-річну Марину ГЕРНЕСУ. Того дня жінка разом з чоловіком Іваном копала картоплю на городі поряд з домом.


— Осколок прилетів у гомілку. Ніч спостерігала, пішла на рентген подивитися, які його розміри. Порадилася з хірургом. Вирішили: поки не турбує, не будемо чіпати. Маю варикозне розширення вен та інші супутні хвороби. Якщо зараз будемо діставати, можемо тільки нашкодити, — каже Марина Гернеса, місцева жителька. — Я сама медик, працювала фельдшером на «швидкій». Зараз на пенсії.

Від нашої хати до кордону напряму — метрів 300. До вибухів звичні. Була повна тиша і миттю навкруги нас два приходи. Іван упав на землю, не постраждав. А я дивлюся на нього і теж падаю, широкою спиною закриваю його. Шматки глини розлетілися, ударили мене в ліву нирку. Болить і досі.

Через хвилин 15 був повторний приліт. Іван пішов якраз забирати викопану картоплю з городу. Тільки доїхав тачкою до підвалу, аж упали міни. Дивом не постраждав. День народження в нього на Різдво, може, тому його Боженька оберігає. У нашому будинку й літній кухні побило уламками шифер, винесло вікна.

— Виїжджати не плануєте?

— Поки на кілька тижнів приїхали в Чернігів заспокоїти нерви. Двох свинок і курей віддали родичам, які поки залишаються в Грем’ячі. А там далі буде видно. Адреналін тягне назад додому, у село.

— Картоплю всю викопали?

— На їжу вистачить. А от більше вже не хочемо копати. Тому нехай бажаючі приходять і копають, ми дозволяємо. Уродила добре. А от моркву не віддамо. Ще треба якось з’їздити і викопати.

Наступного дня в Грем’ячі також було неспокійно. В результаті обстрілу з мінометів близько 20.00 загорівся жилий будинок 49-річного Едуарда Лішентевича. На щастя, ні він, ні його співмешканка не постраждали. На момент прильоту були в іншій частині села.

— У Грем’ячі зараз близько пів тисячі жителів. Попри майже щоденні вибухи люди не хочуть виїжджати. Тримаються за будинки, господарство, — занепокоєний Андрій ІРХА, староста Грем’яча.

* * *

Як повідомляє департамент з питань цивільного захисту, упродовж тижня в Новгород-Сіверському районі було 54 обстріли 17 населених пунктів.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Конфлікт за чаркою: застілля завершилось побиттям і пограбуванням

02 КВІТНЯ 2025, 13:47

Снайпер загинув поблизу Суджі: у громадах Чернігівщини - втрати

02 КВІТНЯ 2025, 13:43

Фото

Лісівники здають в оренду виробничий комплекс через аукціон

02 КВІТНЯ 2025, 12:03

Нетверезий за кермом: у Чернігові водій Ford Ranger влетів у паркан

02 КВІТНЯ 2025, 11:17

Фото

"У хаті стало світліше та тепліше": як перезимувала в новій оселі переселенка з прикордоння

02 КВІТНЯ 2025, 10:59

Пожежа в Чернігові: у підвалі багатоповерхівки горів електроскутер

02 КВІТНЯ 2025, 09:25

Генштаб ЗСУ: неподалік Чернігівщини ліквідували від 15 до 40 окупантів

02 КВІТНЯ 2025, 09:24

ТОП-переглядів